Skocz do zawartości

Pierwszy model i kilka pytań


smiaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, po przeglądnięciu wielu filmików dotyczących modeli samolotów RC (które bardzo mnie wciagnęły i zainteresowały :P) przymierzam się do stworzenia pierwszego swojego modelu. W związku z tym mam kilka pytań a mianowicie znalazłem kompletną instrukcję ze zdjęciami i opisem krok po kroku jak stworzyć samolot toto-0 i wydaje mi się on idealnym wyborem na początek. Oczywiście liczę się z tym, że za 1 razem mogą wystąpić liczne problemy i patrzę na koszt stworzenia modelu oraz jego trudność. Czy uważacie, że warto spróbować z tym modelem czy może macie jakieś inne sugestie dla mnie ? :) Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie, czy ten depron 6-milimetrowy jest bez problemu dostępny gdzieś na sztuki w jakiejś sieci sklepow?;> Przeglądałem wiele stron lecz nie mogłem nigdzie tego znaleźć :)

Z gory dziękuję za odpowiedzi (mam nadzieje, że jakieś się pojawią:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przy tak małym modelu jak toto-0 nie wystarczy zwykły rowkowany depron ze sklepu budowlanego. Ja w swoim modelu zastosowałem nawet depron 5mm (cienszy niż ten w projekcie) i spisuje się bardzo dobrze. A po oklejeniu taśmą pakową model jest jeszcze mocniejszy

 

W każdym markecie budowlanym, tylko kupuj nierowkowany (gładki). Na sztuki nie kupisz. Płyty na sztuki kupisz w sklepach modelarskich. Toto-0 jak najbardziej nadaje się na początek.

Jak ja kupowałem depron to w dwóch sklepach w których był podkład sprzedawali płyty na sztuki. Nawet mogłem sobie wybrać najładniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo otwarty na wszelkie propozycje :) Po prostu chciałbym zbudować coś łatwego na początek, posiedzieć troszkę czasu nad tym a potem cieszyć się z latania (jakie by tam ono nie było na początku ;D ) A w tym modelu spodobało mi się to, że jest wszystko doskonale wytłumaczone krok po kroku co dla mnie jest niezwykle ważne ;) Z tego co szukałem po internecie znalazłem 2 płyty 1,2m x 0,4 m ale z przesyłką 35 złotych więc nie wiem czy to jest rewelacyjna oferta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze brałem z castormay podkład pod panele rowkowany i latał bardzo dobrze. Nie ma co wydziwiać i kombinować, bo tak jest najteniej, a mieli też taki jasnoniebieski nierowkowany w ofercie i tez mozna brac na sztuki. Do tego klej polimerowy dragon, tez tani i dobry, a najważniejsze dostępny również w castoramie, no i jakaś tania taśma szara zbrojona. Taki zestaw do budowy kosztuje mało. Listewki czy coś do wzmocnień już bardziej opłaca się zakupić w modelarskim.

 

Co do modelu, to najlepiej któreś TOTO od motylastego, albo delta w 120 minut z tego forum.

 

Delte można złożyć z wyposażeniem bez aparatury, ale z jednym pakietem koło 150zl. Wszystko zależy od tego co upchniesz. Drugi plus jest taki że szybko się ja buduje, więc czasem nie ma sensu naprawiać ;).

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zapytam po prostu tak :

do tego konkretnie modelu http://www.motylasty.pl/toto000a.html jakie mam możliwości co do materiału zamiast tego gładkiego depronu 6 mm ? :) I czy zmiana go na inny wiąże się z jakimiś zmianami później jak i ogólnie problemami ze złożeniem tego samolotu :)
Po prostu co powinienem zrobić ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do castoramy, bierz podkłady pod panele kilka sztuk, do tego klej polimerowy dragon, rolkę taśmy zbrojonej i będzie latać. Co do skrzydła proponuję poczytać o profilu kfm3, szybki w budowie, prostszy od "fabrycznej" konstrukcji skrzydła w toto. Dwa wieczory i masz czym latać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.