Skocz do zawartości

Latanie na Chudoby


Xeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ok

Mój po puszczeniu drążków zaraz nurkuje. Podejrzewam że moje problemy cały czas są związane ze źle ustawionym SC.

Będę musiał po testować ustawienie go "na sucho" czyli rzut i czy szybuje. Inaczej to na klej i przyspieszacz nie wyrobię ;-)

 

Niestety ale Bix mi służy jako symulator jednocześnie stąd też taki potargany jest, ale na czymś muszę się nauczyć latać :-)

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Na początek doklej podkładkę czy śrubkę na ogonie i trochę tak polataj. Potem jeszcze dołóż ciężarek i znowu polataj. Jak dojdziesz do momentu, że model zrobił się bardzo nerwowy na sterowanie to wróć krok wcześniej.

Wyznacz nowy SC i dopiero wtedy wycinaj piankę na nowe miejsce akumulatora czy coś z tych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek doklej podkładkę czy śrubkę na ogonie i trochę tak polataj. Potem jeszcze dołóż ciężarek i znowu polataj. Jak dojdziesz do momentu, że model zrobił się bardzo nerwowy na sterowanie to wróć krok wcześniej.

Wyznacz nowy SC i dopiero wtedy wycinaj piankę na nowe miejsce akumulatora czy coś z tych rzeczy.

Ja w dziobie mam wsadzone 70gr ołowiu I się zastanawiam czy nie lepiej najpierw stąd usunąć część zamiast dokładać na ogon?

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko do testów. Wyciągnięcie od razu 70gram z dzioba może być za dużą zmianą, a podkładkę raz dwa przykleisz na taśmę dwustronną. Potem wydłubiesz ciężarek z dzioba lub zamienisz go jakimś lżejszym.

Taka jest moja propozycja. Ja np dopiero co osunąłem podkładki z ogona Tomahawka i poprawiłem mocowanie pakietów w kadłubie. Najpierw się musisz wlatać w model i zobaczyć, czy Ci odpowiada. Czasem modele ustawia się za pierwszym razem, a czasem trzeba trochę je potuningować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet mam Turnigy 2200mAh i 30+40gr ołowiu.

W czwartek go złożę i w piątek będziemy kombinować na Chudoby z SC i wyważeniem.

Tylko nie mam wyważarki przy sobie, ale to "ręcznie" się go wyważy.

Będę musiał tylko jakieś mniejsze ciężarki wykombinować bo wszystko zostawiłem w Nowym Dworze w mojej małej modelarni :/

 

Generalnie nie miałem odwagi rzucać nim i sprawdzać jak się zachowuje tylko całość odbywała się powietrzu (jak już poleciał ;))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ciężarki są demontowane bez większych problemów.

Co do ilości balastu to wynika on z 2 rzeczy:

1. większego silnika http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=30334 który waży 84gr

2. łoża silnika, które zmontowałem ze sklejki i nie wyszło mi mi najlżejsze (pierwsze zabawy sklejką ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.