Skocz do zawartości

Poszukuję pewnego programu


skraf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam taką nietypową sprawę - nawet nie wiem jakie frazy w google wpisać, żeby to wyszukać. Mianowicie poszukuję programu, który pozwoli na wpisywanie danych (rejestrowanie pacjentów) do tabeli w domu, i następnie w pracy na innym komputerze umożliwi wgląd w te dane. Istnieje w ogóle coś takiego? 

Z góry dziękuję za pomoc! 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkusze w google docs do wglądu 

a do rejestracji zrób sobie na bazie arkusza formularz - każdy wpis będzie identyczny.

 

Ewentualnie kalendarz google. 

Plusem jest możliwość udzielenia dostępu wybranym osobom. 

Ale jeżeli to są dane pacjentów to zasięgnij info u GIODO czy możesz z googla korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, że coś od googla. Przejrzę to jeszcze na spokojnie i przeanalizuję. Docelowo ma być to używane w małym, prywatnym gabinecie lekarskim pomiędzy lekarzem a rejestratorem.

Jeżeli te dane nie będą upubliczniane i będę miał tylko ja i np. jeszcze jedna osoba w to wgląd to bez problemu mogę korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ze dane osobowe są wrażliwymi danymi a z tego co kojarzę darmowa chmura Google ich nie zabezpiecza. Dodatkowo zorientuj się o własności. Np. dane w Google Analytics w darmowej wersji należą do Google zgodnie z regulaminem. Oczywiście możesz skorzystać z płatnej firmowej wersji :-)

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, że coś od googla. Przejrzę to jeszcze na spokojnie i przeanalizuję. Docelowo ma być to używane w małym, prywatnym gabinecie lekarskim pomiędzy lekarzem a rejestratorem.

Jeżeli te dane nie będą upubliczniane i będę miał tylko ja i np. jeszcze jedna osoba w to wgląd to bez problemu mogę korzystać.

Narzędzia googlowe do Twoich zastosowań absolutnie się nie nadają. Nie masz gwarancji, że dane medyczne,

które są poufne (powinny być bardziej chronione niż dane personalne) nie będą czytane przez google i brzydko wykorzystywane.

Są przecież wyspecjalizowane programy do gabinetów lekarskich wszelkiej maści. Od stomatologii przez chirurgię po dermatologię. Takie programy zawsze są oparte o jakąś bazę sql -ową i zakres informacyjny (wywiad) już jest spersonalizowany do konkretnej specjalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to działać na zasadzie - pacjent dzwoni i rejestruje się na dany dzień i godzinę, nic więcej. Żeby po prostu w papierkach nie było bałaganu i sprawniej to szło. Nie potrzebuję żadnych wyspecjalizowanych programów, chcę aby te dany były zapisywane w jakieś tabeli, a następnie była możliwość odczytu tego na innym komputerze. Sprawdzę w takim razie czy będę mógł korzystać z Google. 

 

Konradzie, bez żadnej urazy ani nic, ale.... wydaje mi się, że nie czytasz ze zrozumieniem. Dane medyczne to całkiem co innego niż zwykłe dane do rejestracji pacjenta(imię, nazwisko, data wizyty, reszta tzn, karta pacjenta jest w przychodni). 

 

Poza tym, wyspecjalizowane programy dla przychodni i szpitali kosztują naprawdę sporo, szkoda zachodu, gabinet dziennie odwiedza od 10 do 15 pacjentów. 

 

EDIT: Sprawdziłem tę aplikację od Google dla firm, wszystkie dane są w pełni poufne. Ponadto kosztuje grosze i bardzo przyjemnie się obsługuję. Chyba się zdecydowałem, jeszcze tylko skonsultuję to z jedną osobą :)

Ale jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycję i zastrzeżenia to proszę pisać, wszystko rozważę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrażać się nie ma co.

Pracuje w temacie już od 30 lat i mam trochę inny ogląd na ten temat.

Wydaje mi się, że powinieneś poczytać trochę na temat danych medycznych. 

Ja swoich lekarzy w żadnej mierze nie wpuścił bym w opcje googla. Już szybciej pomyślał bym o jakimś dysku zewnętrznym VPN -ie i Excelu. 

A tak na marginesie to 10 -15 pacjentów dziennie to zaje ...ście dużo pacjentów. Czyli dzienny utarg lekarza to jakieś 1500 zł, czyli stać go spokojnie na kupienie programu za 2000-3000 PLN. Toż to zaledwie 2 dni pracy dla niego. :D

Pamiętaj, że jak coś się stanie to nie on będzie odpowiadał tylko Ty, on się wyprze i powie, że się nie zna i zapłacił za to żeby było dobrze. Zastanów się 3x zanim coś mu zaproponujesz. Oczywiście bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam VPN i mogę się połączyć z firmową siecią z wielu miejsc (do tego jeszcze kilka zabezpieczeń). Nie sądzę, że Twój pracodawca zdecydowałby się na pracę na zdalnej bazie. Niestety łącza internetowe nie są w 100% pewne (że zawsze działają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ponieważ kiedysśśśś też miałem 19 lat i milion pomysłów na sekundę zaproponuje Ci dobre lub nawet bardzo dobre rozwiązanie dla Twojego lekarza.

Ja bym to zrobił na bazie tego urządzenia Synology DiskStation DS413j (coś link nie chce działać)  http://www.synology.com/pl-pl/products/index

 

Do tego łącze ze stałym adresem IP żadna neostrada. Tak na dobrą sprawę to urządzenie załatwia Ci twój problem oraz daje ogromne możliwości dla lekarza ponad zwykły zdalny dostęp do plików.

Tylko nie pisz że to jest strasznie drogo bo już Ci wyżej wyliczyłem ile zarabia lekarz w prywatnym gabinecie :) więc na pewno stać go na to urządzenie. No chyba, że nie piszesz wszystkiego.

Cena urządzenia to jakieś 850 zł netto i jeszcze sobie odbierze 18% podatku więc jak dla lekarza to grosze.

 

EDIT

Musiałem zmienić link bo ten bezpośredni do urządzenia nie działał prawidłowo. Musisz sobie odnaleźć ten lub oczywiście inny model.

Edytowane przez Konrad_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie analizuję wszystko, konsultuję i przemyślam :) Ale fakt, pomysłów jak i propozycji jest ogrom.. dlatego mi, osobie, która ma nikłe pojęcie o tym, jest ciężko coś wybrać. 

Ale dziękuję bardzo za zainteresowanie, podejrzewam, że napewno wykorzystam któreś z powyższych możliowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój problem rozwiązałem, zlecając wykonanie komuś, kto się zna. Do tego nie ma czasu na serwisowanie :D

Najważniejsze to zdefiniować, co chcesz mieć. To co nam (zwykłym użytkownikom) wydaje się super skomplikowane, często okazuje się banalne (odwrotnie też się zdarza).

Samemu to można się bawić w domu. W firmie musi działać.

 

Dlatego mam w domu zdublowaną sieć firmową dla zabawy :D Zdarzyło się wymieniać sprzęt w firmie z elementów domowej :D Jak się sfajczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.