Skocz do zawartości

Skok w bok - DAF 95/400 AXi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak właśnie wyglada stopniowanie napiecia w dobrym kryminale. :D Same zagadki...Swiatła w zderzaku? Chyba jednak nie , bo najmniejsza diodka była by chyba ze dwa razy szersza od szer. zderzaka... Już wiem, zdjałeś go, aby ułatwić sobie robotę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po pierwszej fotce z zapałką, i po słowach Romka że zrobi go RC byłem pos wrażeniem :) teraz to już chyba mnie nic nie zdziwi nawet pneumatyczny klakson :D

 

Romku więcej fotek prosimy i zrób jedną w oddali żeby wyekspoonować wielkość tego modelu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O modelu nie ma narazie co mówić. To są pooddzielane kawałki, a to półoś, a to sklejone juz na gotowo bliźniacze tylne koło, a to kawałek kontenera z wklejonym zmniejszonym serwem HS-55. To wszystko razem bedzie składane do kupy dopiero gdy pojawią się gotowe podzespoły. Także póki co narazie będą tylko "makra". Ajak zacznie się coś ruszać, to może i jaki filmik się nakręci. Może dziś uda mi się główną część układu kierowniczego zrobić, to podrzucę fotki, chyba że tak jak wczoraj grypa praśnie mnie do łóżka. Piszę z premedytacją "główną część" bo do układu kierowniczego jeszcze coś dojdzie na etapie budowy kabiny... zgadnie ktoś?

 

PS. Z tymi światłami to... trafiony, zatopiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie!

 

A swoją drogą to jesteście jak dzieci. Ciągniecie mnie za język jak mamę przed świętami o prezenty.

 

Z 55-ką sprawa jest prosta - opiłowana obudówka z dwóch boków tyle ile się dało i było potrzeba, kabelki wyciągnięte nie w bok a przez dekielek i to tyle. Zdjęcie podrzucę najbliższym transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to patrzcie dalej

 

09.jpg

Dolne mocowanie zwrotnicy.

 

10.jpg

Mocowanie górne - wspólne dla obydwu zwrotnic i załozone zwrotnice.

 

11.jpg

Zamontowana atrapa silnika... nic tylko malować.

 

12.jpg

Połozyłem na górze kabinę - tak to będzie z grubsza wyglądało przy skręconych na max kołach. Przy takim ustawieniu kół promień skrętu wynosi 97mm, czyli niecałe 8,5 m przeliczając na skalę 1:1 - jest to wynik trochę gorszy niż uzyskują prawdziwe ciężarówki tej konstrukcji (ok. 8m)

 

13.jpg

I na koniec wpasowane serwo do kontenera.

 

Miłego oglądania, a ja się kładę chorować, bo to średnia frajda dłubać jak z nosa kapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik zamontujesz mniejszy od zabawek czy jaki?

 

Ale szczerze powiem, że ten model naprawdę może być fajny :)

Mam takie samo serwo, wziąłem je do ręki i pomyślałem sobie, że twoje jest jeszcze spiłowane to... jaka to jest malutka ciężarówka...

 

Podziwiam za pracę, podziwiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna porcja fotek:

 

 

14.jpg

Obliczenia przekładni

 

15.jpg

Oś kół tylnych

 

16.jpg

Dwie osie i takie same koła zębate przenoszące napęd

 

17.jpg

K4 i bierny(1:1) układ przeniesienia napędu

 

18.jpg

Widoczne koła K3, K2 i K1 - wszystkie pracują jako redukcyjne

 

19.jpg

jedna z dwóch obudów przekładni

 

20.jpg

Silnik, K1 i K2 - mocowanie blaszek ustalających

 

21.jpg

Silnik i K1 - widok z boku

 

22.jpg

Silnik, K1 i K2 - widok z góry - wstępne mocowanie

 

23.jpg

Kołki mocujące

 

24.jpg

Przekładnia w czasie docierania (widok z dołu - od strony osi kół)

 

25.jpg

Przekładnia na kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Romku: Po bardzo dokładnym przestudiowaniu powyższych fotek doszedłem do niepodważalnego wniosku, że zrobiłeś specjalną zapałkę z główką o średnicy jakieś 5 cm i usiłujesz nas przekonać, że to wszystko niby takie malutkie... :roll: To nie może być takie małe z tego względu, że po prostu nie może i już! I jeszcze jak kiedyś zrobisz filmik pokazujący, że to niby samo jeżdzi, to Ci dopiero nie uwieżę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% zapałka ma swój orginalny rozmiar ! :twisted:

Znając Romka to zachwile da posta z mikro samolotem rc 0.5g :lol:

Nie no to już wiem skąd ta wiedza na temat mikro serw. To z nich silniczki wyciąga :)

Piękna i mistrzowska robota. Musisz zostać zegarmistrzem 8)

PS Romku możesz już wrócić na chat, nie mam już siły ani chęci serwa naprawiać. Tak dobry jak Ty nie jestem. Kupiłem sobie nowe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.