Skocz do zawartości

Radio Turingy 9x - doświadczenia.


RobUK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oblukałem kilka poradników jak zaprogramować radio i doszedłem do wniosku że zrobię to w najbliższym czasie, może w wweekend o ile pogoda nie dopisze bo szkoda stracić dzień lotny grzebiąc w radyjku. Bardzo spodobał mi się pomysł z płytką którą równolegle do płyty z prockiem się montuje bez lutowania i takową sobie myszę wystrugać. Plącze mi się pełno pinów po chacie więc je wykorzystam w końcu do czegoś mądrego ;)

coś takiego tyle że nie programator tylko samo połączenie :)

Chociaż płytka zrobiona jest zmyślnie :) jeśli ktoś zamierza zająć się programowaniem na szerszą skalę .... warto się zaopatrzyć zamiast lutować.

Bardzo pomysłowe, nie sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No nie wiem po ile to znalazłeś, ale ja w pierwszym linku za 36$, a programator do AVR kosztuje w PL mniej jak 20zł z wysyłką. Może i bajer fajny, przykręcasz, ładnie wygląda ... ale mówiąc szczerze ja swoją zaprogramowałem samoróbką za parę zł, zrobiłem to raz, odlutowałem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego nie kupiłem w całości, tak by to można przyjąć. Programowałem AVR`y, pierw miałem programator na rs232, kilka rezystorów, poxniej za jego pomocą sobie zaprogramowałem USBASP które mnie kosztowało kilka zł (procek i drobnica).

 

Chcesz to kup jak najtańszy http://allegro.pl/programator-isp-usbasp-atmel-avr-tasma-win7-x64-i4356873372.html podobny. Chwila lutowania, zmieniasz soft i zapominasz o sprawie ... coś o tym wspominałem gdzieś tam wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego planuję zrobić sobie poprostu płytkę a nie kupować (chociaż ten akurat fajny i porządnie wykonany) którą przykręcę albo nawet nie tylko wcisnę na czas programowania a potem zdejmę i "po wszystkiemu". W miejscu gdzie są śrubki wstawię jakieś bolce co by się stabilnie i w odpowiedniej pozycji trzymało (albo jednak przykręcę) i wyprowadzę jakieś złącze - jakieś niewielkie z wystarczającą ilością pinów - do komory baterii i tam się będę wpinał z programatorem.

 

Po diabła lutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :).

tak Radku,czytałem coś o tym kilka postów wcześniej i powoli skłaniam się ku temu żeby taką metamorfozę przeprowadzić :)

mam jeszcze pytanie do ciebie

 

czy po zmianie softu funkcja trener-uczeń uległa zmianie na tyle aby to radio po połączeniu poprawnie działało z radiami innych producentów?

 

mam JR DSX9 i w połączeniu z 9x nie działa to prawidłowo,natomiast gdy połączyłem się z 9XR tu wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chciałbym zapytać biegłych w temacie w imieniu starszego kolegi o możliwość ładowania nadajnika Turnigy-9X-V2-2.4-GHz
Chodzi o ładowanie koszyka 8 akumulatorków AA przez zewnętrzne gniazdo zasilania. Czy jest to możliwe bez wyjmowania koszyka  i ewentualnie jaki zasilacz trzeba by zastosować. Chodzi o ułatwienie obsługi przez starszą osobę nie do końca kumatą w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latanie na koszyku prosi się o kłopoty zawsze mi powtarzano. Nie lepiej zakupić lipola i się praktycznie nie martwić o problemy i ładowanie?

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latanie na koszyku prosi się o kłopoty zawsze mi powtarzano. Nie lepiej zakupić lipola i się praktycznie nie martwić o problemy i ładowanie?

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Nie doprecyzowałem,że chodzi o pływanie a nie latanie a poza tym chodzi o nie powiększanie kosztów...a  lipol + balancer to jednak koszty. Tak więc proszę o odpowiedż adekwatną do pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wykorzystać to gniazdo do ładowania całego pakietu. Potrzeba ładowarkę co najmniej typu Redox (Imax), które mają funkcję ładowania pakietów NiMH/NiCd. O wykorzystaniu jakiegokolwiek zasilacza nie ma mowy. W skład w/w ładowarek nie wchodzi pasujący kabel, ale można takowy zrobić z 2 tam występujących z krokodylkami (tylko wtedy nie mamy kabla do ładowarki pod aku np. w samochodzie) i zabezpieczyć krokodylki przed zwarciem. Ładowanie AA zazwyczaj jest prądem 0,1C (0,3C max bez kontroli temp. pakietu). Możliwe, że istnieją jakieś tańsze niemodelarskie ładowarki, które można wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny, że trzeba podłączać ładowarkę, a nie zwykły zasilacz 12V?

Wtyk wygląda na standard 12V.

 

Edit. znalazłe taki link

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1400026&page=2

http://openrcforums.com/forum/viewtopic.php?f=95&t=1434

Swego czasu jak miałem koszyczek z akumulatorkami to ładowałem na zewnątrz podobną ładowarką mikroprocesorową do tej.

http://allegro.pl/szybka-ladowarka-aa-aaa-rozladowanie-wys-free-i4351645388.html

Plus jest taki, że używam jej do wszystkich akumulatorków jakie mam w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ER9X jest OK. Innych nie testowałem jeszcze. Głównie zadowolony jestem z dowolności przypisywania kanałów, rozbudowanych mikserów, trymowania modelu w locie jednym przełącznikiem, spowalniania działania przełączników (np. powolne, a nie gwałtowne wypuszczanie klap itp.). Jeden mało istotny bug znalazłem, ale do obejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w 9XR nie trzeba nawet lutować, to jest dopiero wygoda. :P:D Żebym jeszcze nie miał węża w kieszeni i dał 2 dychy na programator. :ph34r:

Witam Mariusz widzę że też jesteś z Wrocławia i małe pytanko gdzie latasz ? , bo ja dopiero zaczynam przygodę z RC i trochę zielony jestem w tych sprawach zamierzam kupić jakąś aparature np.9x lub 9XR ale już sam niewiem bo trochę zgłupialem i jakiś motoszybowiec arf żeby zobaczyć co i jak ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.