Skocz do zawartości

Łódz latająca FPV czyli początków cd


Pietuh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po doświadczeniach nabranych w wątku Panda postanowiłem zrealizować projekt stale odkładany na pózniej tzn samolot który może lądowac w każdych warunkach terenowych a przede wszystkim na wodzie. Próby z SS2000 http://pfmrc.eu/index.php?/topic/38535-idealna-platforma-do-krecenia-i-pstrykania/ nie były zadowalające więc wybór padł na Seawid 300 firmy Hype.
Założenie proste, ma być nieskomlikowany bez bajerów elektronicznycz bo wiadomo woda, łatwy w transporcie, zasięg video i rc około 3,5 km ale na wysokości 50-100m i uzyskać możliwie jak najdłuższy czas lotu.
Model mało znany więc podaję link do dystrybutora http://www.hype-rc.de/pol/shop/product/028-1000/bk-seawind-300c-arf-bl-servos.html

post-10282-0-22789900-1400411207_thumb.jpg

 

Zastosowałem małe zmiany i na pierwszy ogień poszedł przyciężkawy silnik 1200kV 200W i zamienił go Ray3530./10 1400kV 340W na śmigle 9x6 wydaje mi się lepszym i lżejszym rozwiązaniem tym bardziej, że nadajnik video pójdzie na ogon i byłby problem z wyważeniem na zalecanej baterii 2200-2500mAh
W tym setapie wyważenie gotowego do lotu ( aku 2200 i nadajnik 400mW ) jest idealne.
Link video to sprawdzony prze ze mnie w bojach Boscam 400mW na ktorym przy antenie koniczynce spokojnie latam 3km na wysokości 80-120m na odbiór pójdzie odbiornik z anteną panelową ( taką za 40zet ) , docelowo będzie Diversity z koniczynką i panelem lub helikalem ( jeszcze w fazie testów )
Całość zasilać będzie aku 3s 3400mAh o wadze około 170g i aby to uzyskać, taki pakiecik trzeba zrobić samemu tu instrukcja: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=19915

post-10282-0-12726600-1400411392_thumb.jpg

 

Liczę na długość lotu w granicach 25-30min a planowane loty FPV w połowie czerwca jak dojdą baterie i inne klamotki.
Baza naziemna widoczna na zdjęciu zostanie upchana do walizeczki o rozmiarach 300x250mm (mobilność)
Oblot wkrótce i jeżeli okaże się w locie poziomym jest zbyt nerwowy to dostanie stabilizator lub przedłużone skrzydło.
Wszelkie uwagi mile widziane, zwłaszcza zabezpieczenia elektroniki przed wilgocią.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem, Seawindy Kolegów latały jak przecinaki (albo oni tak nimi latali ;)) Czy będzie Tobie to odpowiadać to lotów FPV?

Zabezpieczeń elektroniki jest wiele sposobów. Regulatory można pomalować płynną taśmą izolacyjną Platidip. Malowałem nią też odbiornik z bardzo dobrym skutkiem. Mam na myśli brak zakłóceń. Można też zapsikać, lub wypłukać elektronikę w Corrosion X. Poza tym regulatory w termokoszulkach można zabezpieczyć na końcach HotGlutem. Ten termoklej jako jeden z nielicznych chwyta się koszulek silikonowych kabli. PlstiDip niestety nie trzyma się silikonu. Serwa można samemu zabezpieczyć wypełniając wazelinką. Oczywiście należy wspomnieć o zabezpieczaniu odbiornika w baloniku, np prezerwatywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stare metody wciąż jare ;), ale tej izolacji w płynie jeszcze nie  stosowałem.

Widziałem Seawindy w locie ale te mniejsze bodajże Great Planes i rzeczywiście to przecinaki, ale ten, z tego co obejrzałem w necie potrafi wolno się wozić po niebie, a wszysyko będzie wiadomo po oblocie, w razie czego zwiększę rozpiętość i dodam stabilizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.