Skocz do zawartości

Rwd 5


Ghandi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. mam problem, od pewnego czasu usilnie poszukuję planów RWD5. Myślę że możecie mi pomóc . Chcę się porwać na rozpiętość 3,3 m. Jestem w posiadaniu silnika o poj . 42 cc,myślę że będzie ok.Proszę o kluczowe informacje ,jeśli ktoś już taki model budował, a jeśli chodzi o planyto będę bardzo wdzięczny i zobowiązany.Pozdrowionko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat RWD nie umarł ;) na razie musiałem go zawiesić z uwagi na dość rozbudowany front prac.

 

Prace nad tym modelem podzieliłem na kilka etapów. Poprawcie mnie jeśli czegoś brakuje, lub coś jest nie w tej kolejności.

1. Opracowanie ostatecznej skali (to co popełniłem jako pierwsze niestety jest jednak za duze myślę, że powinienem celować raczej w coś 1.7 do 2.5 MAX rozpietości).

2. Sporządzenie listy ( w oparciu o Waszą pomoc ) zakupów, ustalenie najniższych cen.

3. Zebranie funduszy na zakup niezbędnego wyposażenia.

4. Rozpoczęcie budowy kadłuba.

5. Skrzydła.

 

Na razie zatrzymuje sie na tym etapie, ponieważ pierwsze 3 punkty są już dość skomplikowane, w chwili obecnej realizuje powoli punkt 3, jakies tam fundusze juz zgromadzilem, mysle ze do konca sierpnia powinienem zebrac ok 2.000, mysle ze powinno starczyć na zbudowanie kompletnego kadluba, byc moze nawet na zakup silnika.

 

Zakupy wyposażenia planuje dokonać u naszych skośnookich braci ;) chyba, że zaproponujecie jednak jakieś inne rozwiązania.

 

Ostatecznie - jesli nawet wyjdzie nie-lot to zawsze bedzie to jakas tam niby-makieta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.