Skocz do zawartości

DLE 111 jaki gaźnik ? [problem rozwiązany]


PiotrR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ile wiem, DLE konfekcjonuje gazniki wedlug numerow czesci zamiennych i srednicy gardzieli wlasciwych dla danego silnika, wiec cos takiego, jak typ gaznika raczej trudno bedzie sie doszukac. Zwykle DLE podaje w instrukcji silnika liste czesci zamiennych i tam mozna znalezc odpowiedni numer oraz srednice gardzieli gaznika. Inna sprawa, ze ja jeszcze nigdzie nie trafilem na membrany lub inne czesci zamienne do gaznikow DLE, stad nie wykluczalbym koniecznosci zakupu calego gaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to gaźnik Walbro (lub walbropodobny) znajdziesz bez trudu - np tu: http://www.lasiogrod.pl/index.php?cPath=36_257

albo, zdemntuj gaźnik i podejdź / podjedź do serwisu sprzetu ogrodniczego (lesnego). Zwykle nie ma najmniejszego problemu, koszty na poziomie 25 - 40 złotych za komplet razem z siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, jakie pytanie, taka odpowiedz. Dopiero teraz zalapalem, o co tworcy watku chodzi. Z samym typem gaznika nie musza one miec wiele wspolnego. Tylko kolnierz musi do silnika pasowac.

 

 

Moje pytanie było jak najbardziej odpowiednie - nie o te membrany mi chodziło tylko jak pisałem do gaźnika. (inni koledzy bez problemu załapali o co chodzi)

 

Trochę się rozeznałem i nie jest to niestety gaźnik Walbro ani nawet podróba, trochę się zdziwiłem bo często można spotkać orginał Walbro nawet w chińskim silniku.

DLE w spisie części podaje tylko cały gażnik jako część zamienną i nie podaje żadnych oznaczeń ani parametrów.

 

Szukając w internecie znalazłem podobne membrany do sprzętu ogrodniczego.

Rozebrałem więc gaźnik , wziąłem membrany i korpus w rękę i udałem się do sklepu z kosiarkami gdzie sprzedawczyni !? bez trudu rozpoznała o co chodzi.

 

Okazuje się że jest to gaźnik typu TILLOTSON (niestety nie orginał) nie tak dawno bardzo popularny i często wysyępujący w wielu maszynach ogrodniczych i nie tylko więc membrany są bez problemu dostępne, niestety nie ,,od ręki"  tylko na zamówienie - czas oczekiwania ok.1 tydzień.

 

Zamówiłem więc i czekam na dostawę - jak tylko dojdą i wszystko będzie OK podam symbol zestawu może się komuś w przyszłości przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie było jak najbardziej odpowiednie - nie o te membrany mi chodziło tylko jak pisałem do gaźnika. (inni koledzy bez problemu załapali o co chodzi).

 

Oj, oj, teraz jeszcze bardziej mieszasz. Jesli chodzilo Tobie o membrane wewnatrz gaznika, to wlasciwie zrozumialem  - patrz pierwsza odpowiedz watku, wiec teraz nie opowiadaj, ze inni zrozumieli, a ja nie. A jesli chodzilo o zawor membranowy pomiedzy gaznikiem i silnikiem, to trzeba bylo tak od razu napisac, a nie wyrzucac komukolwiek brak zrozumienia. Swoja droga nadal trzeba sie domyslac, o ktora membrane Tobie tak naprawde chodzi.

 

Odnosnie samego gaznika - firma DLE produkuje wlasne gazniki o konstrukcji, nazwijmy to, opartej o Walbro, co jeszcze dlugo nie oznacza, ze nie roznia sie one od Walbro pewnymi szczegolami, badz ich konstrukcja nie jest zblizona do podobnych gaznikow innych producentow. Podobnie nie oznacza to, ze do silnika DLE nie daloby sie zamontowac oryginalnego gaznika Walbro lub nawet do gaznika DLE nie moznaby dobrac czesci zamiennych od Walbro. Dlatego Renart o tym wspomnial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w ostatnim poście wyraźnie napisałem że nie chodzi mi o membrany do zaworu który był podany w linku tylko o membrany do gaźnika. Nie wiem co tu bardziej namieszałem - skoro nadal musisz się domyślać to trudno.

 

Odnośnie samego gaźnika - przecież napisałem że nie jest to gażnik Walbro ani nawet oparty o konstrukcję Walbro - żadne częsci do niego od Walbro nie pasują.

 

Wyraźnie napisałem że jest to wyrób oparty o konstrukcję firmy TILLOTSON a dokładniej model HS i tej firmy należy szukać części. Są dostępne zestawy samych membran jak i z zaworkami zarówno orginały i zamienniki. Te ostatnie dostępne są w Polsce od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obiecałem to piszę aby zakończyć temat jak należy, a może przyda się komuś w przyszłości.

 

A więc:

 

Silnik - DLE 111 V2

 

Gaźnik - typu TILLOTSON HS

 

Zestaw membran - TILLOTSON DG-2HS

 

Ja orginalne membrany znalazłem tutaj: http://www.kramp.com/shop-pl/pl/658017/1215429/1224585/Zestaw+membran+Tillotson

czas oczekiwania ok. 8 dni

Bez problemu można też znaleźć na rynku zamienniki dostępne od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.