Skocz do zawartości

Beta 1400 - problem z osprzętem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po zaliczeniu kreta betą 1400 niestety napotkałem na problemy z osprzętem. Dla ułatwienia zdiagnozowania problemu nagrałem filmik, który wrzucam poniżej.

 

 

Problemy, które się pojawiły są dwa, pierwszy to tak jak widać na filmiku bardzo nierówna praca silnika(drążek gazu jest cały czas na tym samym poziomie). Drugi to przy podłączeniu serwa steru i/lub wysokości do odbiornika nie reaguje on na ruchy wychodzące od nadajnika a zaczyna delikatnie szumieć. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś bardziej ogarnięty zechciał mi pomóc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dostęp do regulatora od strony kabiny. Rozłącz końcówki i pomierz je multimetrem (zakres rezystancja najmniejsza), w stronę silnika, każdy z każdym.

Muszą pokazywać identyczną wartość lub bardzo zbliżoną. Ponieważ multimetry nie są zbyt precyzyjne, załóż iż nie powinno być większych odkształceń niż 1-2%

 

Sprawdź na luzie, czy niezasilony silnik też się obraca łatwo, czy jednak są problemy. Jeżeli tak, to uszkodzony jest silnik. 

Jeżeli wyjdzie źle pomiar uzwojeń, to tak czy siak, czeka cię wyjęcie silnika z modelu.

Po drugie, sprawdź czy regulator nie jest spalony. Najprościej - pociągnąć nosem. Spalona elektronika ma charakterystyczny smrodek.

Jeżeli nic nie czuć, zastanów się nad zdjęciem koszulki z regulatora. 

 

Najlepiej było by podłączyć inny silnik do regulatora i sprawdzić czy pracuje poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.