Skocz do zawartości

Znaleziony DJI Phantom okolice Wrocławia


piotrkovski

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego warto poświęcić kilka minut i w sensownym miejscu zostawić kontakt do właściciela modelu.

Mój piankolot ma namiary a wart tyle co ramię tego coptera ;-)

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekać na pierwszą tragedię z udziałem UAVa, gdy taki wleci na ruchliwą trasę (np. Obwodnicę) lub spadnie na przechodnia. Szczerze nie oddalbym tego drona właścicielowi, aż ten nie odpowiedzialby mi o wszystkich swoich błędach podczas lotu, zagrożeniach i każdym jednym czynnikiem, który wpływa na bez bezpieczeństwo osób postronnych, szczególnie w terenie zabudowanym.

 

Wysłane z tapacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie oddalbym tego drona właścicielowi, aż ten nie odpowiedzialby mi o wszystkich swoich błędach podczas lotu......

 

A ty jako ten sędzia, instruktor i wychowawca pouczył byś go, dał rozgrzeszenie albo rzucił klątwę i zabronił używać radia poprzez wpisanie na czarna listę......

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jako ten sędzia, instruktor i wychowawca pouczył byś go, dał rozgrzeszenie albo rzucił klątwę i zabronił używać radia poprzez wpisanie na czarna listę......

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać

:) Podoba mi się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jako ten sędzia, instruktor i wychowawca pouczył byś go, dał rozgrzeszenie albo rzucił klątwę i zabronił używać radia poprzez wpisanie na czarna listę......

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać

Jakim sędzią? Jedynie chcę wymusić analizę zaistniałej sytuacji, ot co! Młody kierowca dostaje mandat i to uczy go pokory, a tutaj nie mamy żadnego bata na głupotę. Latanie w parku, pełnym dzieci i rodzin, idiotyzm!

Kolejna osoba musi zostać przygnieciona, by Nasza Społeczność przejrzała na oczy? Lepiej uczynić morały, niż później mieć wyrzuty sumienia. Niedługo dojdzie do tego, że "drony" zostaną obłożone licencją na latanie, gdyż, co rusz, będzie się słyszało o wypadku.

 

Wysłane z tapacza

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawracanie głowy. Dron był i dron sobie poleciał. Albo ktoś popełnił błąd albo zawiniła aparatura. Gadanie o głupocie i idotyzmie to co najmniej nadinterpretacja faktów. Zdarzyło się.

Mi kiedyś samolot poleciał w cholerę i spadł sobie do rzeki. Ot tak, fantazję miał. I nie wierzę, że są na forum ludzie, którzy mając jakieś doświadczenie i podstawowe umiejętności nie mają podobych przeżyć.

Więc - że tak powiem - zapomniał wół jak cielęciem był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawracanie głowy. Dron był i dron sobie poleciał. Albo ktoś popełnił błąd albo zawiniła aparatura. Gadanie o głupocie i idotyzmie to co najmniej nadinterpretacja faktów. Zdarzyło się.

Mi kiedyś samolot poleciał w cholerę i spadł sobie do rzeki. Ot tak, fantazję miał. I nie wierzę, że są na forum ludzie, którzy mając jakieś doświadczenie i podstawowe umiejętności nie mają podobych przeżyć.

Więc - że tak powiem - zapomniał wół jak cielęciem był...

Jest jeden szkopuł całego zajścia. Ty wiesz, że coś może pójść niezgodnie z planem i zapewne unikasz latania w parkach i innych miejscami popularnymi wśród osób postronnych. Osoba, która latała rzeczonym fantomem i rozwiesiła ogłoszenie, przekonała się boleśnie- tracąc około 1000 zł- szcześliwie nietragicznie. W wielu stanach USA istnieje przepis zabraniający latać modelami RC w przestrzeni parków, instytucji publicznych i innych wymienionych lokalizacji. Nie jest to wymysł, a próba ograniczenia wypadków z tytułu nieuświadomienia takiego amatora o możliwych konsekwencjach i awariach.

 

Wysłane z tapacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz... TO w stanach. A małe samoloty i inne małe latacze nazywają się Parkflyier. No ciekawe, dlaczego...

Nawet latanie parkflyerami jest zabronione. Zresztą, fantom jest parudziesięciokrotnie cięższy od typowego parkflyera. Widzisz, jest na świecie kilka państw, których prawo nadąża za postępem technologicznym. Ją idąc do parku chce kontemplować przyrodę i kontentować ciszę, miast czynić skłony i pady przed lecącymi bez kontroli modelami RC i słyszeć ich buczenie nad uchem. To że prawo czegoś nie zakazuje, nie znaczy, że jest to dozwolone. Na przykład u nas trwają spekulacje, czy wolno latać UAVami, a także jak zdefiniować taki obiekt i jego loty poza zasięgiem wzroku.

 

Wysłane z tapacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak latanie normalnym samolotem lub szybowcem nad domami, co widać  po ostatnich wypadkach lotniczych. Drony uciekały, uciekają i uciekać będą, nikt nimi nie lata nad głowami dzieci -nawet w parku. Można wrócić w poprzednią epokę ;)  ,czyli zakazy ,nakazy i tylko zrzeszeni w klubach. Tylko dzisiaj jest tych WOLNYCH więcej niż zrzeszonych, to nie znaczy że latają bez głowy. Niestety, własny model może zabić właściciela i żadne przepisy tu nie pomogą, a im więcej przepisów tym jest coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak latanie normalnym samolotem lub szybowcem nad domami, co widać po ostatnich wypadkach lotniczych. Drony uciekały, uciekają i uciekać będą, nikt nimi nie lata nad głowami dzieci -nawet w parku. Można wrócić w poprzednią epokę ;) ,czyli zakazy ,nakazy i tylko zrzeszeni w klubach. Tylko dzisiaj jest tych WOLNYCH więcej niż zrzeszonych, to nie znaczy że latają bez głowy. Niestety, własny model może zabić właściciela i żadne przepisy tu nie pomogą, a im więcej przepisów tym jest coraz gorzej.

Celem mojej wypowiedzi nie było nawoływanie do wprowadzenia regulacji, a jedynie apel o rozwagę i zwrócenie uwagi na ryzyko, jakie niesie uprawianie tegoż pięknego hobby.

 

Wysłane z tapacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.