Skocz do zawartości

Piper


Miałczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Piperka roz.170cm i mam taki kłopot z nim a mianowicie samolot wyważyłem tak jak jest wszędzie opisywane ale żeby nim lecieć prosto muszę mieć lewą lotkę w duł a prawą do góry bo ściąga go w lewo i jak mam tak ustawione to wtedy model leci prosto a no i jeszcze miałem takie coś jak wyważyłem go bez paliwa to mocno ciągało go do dołu i musiałem podnieś lotki wysokości do góry ale z tym sobie poradziłem.  Więc jako może być przyczyna tego ściągania w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kurcze nie wiedziałem zrobię tak aby był lekko w prawo i zobaczymy co będzie


bo oprócz tego to ładnie leciał jak bo wytrybowałem puściło się wszystko i leciał jak po sznurku no ale musi miec lotki wychylone pierwszy raz się z tym spotkałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może statecznik pionowy jest delikatnie nierówny? :)

EDIT: Przez gapiostwo niezauważyłem, że dopiero jutro będą testy samolotu ;)
Dobrym sposobem na to żeby sprawdzić czy za zły kierunek lotu odpowiadają skłon i wykłon silnika (tak jak zostało to już zasugerowane wcześniej), jest zgaszenie silnika w powietrzu. Samolot w locie ślizgowym powinien nie "ściągać" w żadną stronę  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za drugim razem jak już miałem lotki tak dziwnie zrobione ( tz. lewą w duł a prawą do góry) i po letkich korektach model leciał jak po sznurku prościutko wlocie ślizgowym też było ok

 

straty nie są duże urwała się przednia wręga z silnikiem


coś jest nie tak ze skrzydłem tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze masz te korekty na lotkach, mieszczą sie w zakresie trymerow w apce -:)) bo jesli parę, parenascie kliknięć to ustaw by model lacial prosto i lataj - jak wlatasz się w model i będziesz spokojniej reagował to będzie Ci latwiej przeprowadzić wlasciwa regulacje i ocene . A najlepiej znajdz w okolicy jakiegos doswiadczonego modelarza, zawsze co 2 głowy to nie jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.