Skocz do zawartości

Ciśnienie mi skoczyło


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

O tendencyjności można chyba zapomnieć, wszak reżyser to rodowity Izraelczyk, mieszkający w Izraelu na stałe, nie związany politycznie z jakąkolwiek partią.  A film rzeczywiście daje do myślenia. Oczy szeroko się otwierają, zwłaszcza po zrozumieniu o czym  mówi ta prawicowa para małżeńska.  No i swoją drogą, ciekawe czy u wszystkich  są takie relacje małżeńskie jak u nich?  Smutne i zaskakujące, a nawet rzekłbym , że przygnębiające  jest to, że tak mało ludzi szuka  odpowiedzi na trudne pytania i  stosuje mechanizm wyparcia, kiedy uświadamia sobie, że świat dookoła jest zupełnie inny niż dotąd go postrzegał.  

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie najsmutniejsza jest ta indoktrynacja i zastraszanie młodych ludzi. Od małego mają tłuczone do głowy, że cały świat jest przeciwko nim, wszyscy ich nienawidzą i na każdym rogu czai się antysemita jeśli nie z bronią, to przynajmniej z kamieniem. Wiem, że każde państwo bez wyjątku indoktrynuje młodych ludzi na swoją modłę, ale ten przypadek wygląda jednak na dość skrajny i mocno patologiczny w porównaniu z innymi w naszym otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Pietka - serdeczne dzięki !! Myślę, że ten film powinien być lekturą obowiązkową w szkole średniej. Najbardziej ujęła mnie prostota i klarowna postawa babci !

 

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji praktyk zawodowych bywam raz w tygodniu na stoczni, młodzi tyrają po 12h ze szlifierką w ręku za 1800zł, a jakiś technolog pracuje po 8h i zarabia 10000zł :) I np. w tym wypadku decyduje tylko i wyłącznie wykształcenie. 

 

Oraz to, że pewnego dnia może do drzwi technologa zapukać dwóch smutnych panów i powiedzieć - "Blok na Alternatywy 4 się zawalił. Ten, który pan nadzorował. Proszę z nami".

Takich sytuacji jest kilka w roku. W mojej poprzedniej pracy suwnicowy urwał zblocze, które spadło na stopę przechodzącego pracownika. Kierownika zmiany, prokurator zapraszał na posiadówki i miłe rozmowy, jeszcze przez 3 lata.

Jak sobie taki idiota po podstawówce, utnie palec szlifierką, to nie jego będą targać po sądach, tylko właśnie technologa. Od tego naprawdę można osiwieć i choć te 10 000 zł to czysta fikcja, bo niektórzy prezesi mniej zarabiają, to nawet takie pensje, nie jest to warte tych problemów, jakie technolog siedzący w biurze, czy inny kierownik - ma na co dzień i jakie musi znosić gdy coś się stanie.

 

Młody po 12h wyłącza szlifierkę, bierze kasę i może mieć wszystko w ... 

Technolog jak wróci do domu, cały czas się nerwowo ogląda na telefon i na drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz to, że pewnego dnia może do drzwi technologa zapukać dwóch smutnych panów i powiedzieć - "Blok na Alternatywy 4 się zawalił. Ten, który pan nadzorował. Proszę z nami".

Takich sytuacji jest kilka w roku. ......

.....Technolog jak wróci do domu, cały czas się nerwowo ogląda na telefon i na drzwi.

 

Bez przesady, technolog nie odpowiada za projekt konstrukcyjny a tym bardziej za skutki ewentualnej katastrofy urzadzenia ktorego nie projektował. 

 

 

 

 

Dobrze napisałem, ....do Syjonu, od góry Syjon.

 

Zgadza sie Robert wiem ze dobrze napisałeś  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) małego mają tłuczone do głowy, że cały świat jest przeciwko nim, wszyscy ich nienawidzą (...)

Dzięki temu przetrwali tysiące lat i zachowali tożsamość. Żyli przez pokolenia w obcych krajach i pozostawali obcymi z wyboru, często nie znali nawet języka kraju, w którym żyli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie skacze ciśnienie jak widzę brak dbałości o język polski i kwiatki typu:  "150 gram", "250 wat", "30 amper" itp.

Czekam tylko, aż ktoś wstawi "15 kilometr"

To taka światowa hamerykańska moda czy tylko nowoczesna matura ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.