Skocz do zawartości

Czy dla początkującego nadawał by się model szybowca rc thunderbird


majsterkowicz170

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić model szybowca zdalnie sterowanego thunderbird http://allegro.pl/samolot-rc-szybowiec-thunderbird-402-glider-i4319638040.html ...... I nie wiem czy jest on odpowiedni dla początkującego w opisie tego samolotu na aukcji mówią, że tak ale chciałem się dowiedzieć coś więcej od doświadczonych ludzi. Wcześniej nigdy nie latałem chyba że helikopterami rc szło mi całkiem nieźle i teraz chciałbym spróbować polatać takim szybowcem, dlatego chciałem się dowiedzieć czy jest on odpowiedni, dobry do latania i czy warto go kupić, czy jest to dobry produkt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!również odradzam kupno takiego modelu.na pierwszy model najlepiej wybierać motoszybowce z napędem pchającym.w razie twardszego lądowania co często zdarza się przy nauce do naprawy jest tylko dziób modelu ponieważ silnik śmigło są w tylnej części kadłuba.

 

kolega Leszek podsunął bardzo ciekawą propozycję  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby droższy ale po pierwszym twardym lądowaniu pojawi się problem np ze złamamanym śmigłem czy zgiętym wałem i thunderbird już nie będzie taki tani;) A sky surfera czy podobne modele dużo łatwiej na początku opanować czy naprawić...

 

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ;)  a jeszcze ewentualnie to jaki model ? oprucz sky surfers ?


Znalazłem jeszcze taki model http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CCsQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.ef3m.pl%2F2571%2Cmodel-samolotu-nine-eagle-sky-runner-gotowy-do-lotu.html&ei=Ty-gU7GkCcGp7AaFhICoBA&usg=AFQjCNFUdLgI0IVEYxnEx-LPcCmGWckC_w&bvm=bv.68911936,d.bGE&cad=rja     Tylko nie wiem ile czasu można polatać tym modelem (na jednym załadowaniu) bo nie chciałbym kupować takiego którym można polatać przez 5 minut. W tym modelu jest silnik szczotkowy a słyszałem że szczotkowe są nie najlepsze więc chciałem się dowiedzieć czy on sie nadaje i mniej więcej ile szasu lata bo nie moge tego nigdzie znaleść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle słyszałeś-silniki szczotkowe są coraz rzadziej stosowane ze względu na mniejszą sprawność i krótszą żywotność od silników bezszczotkowych.

Thunderbirda mam, nie polecam. Pomyśl nad kupnem któregoś ze sprawdzonych modeli, jakie podali koledzy wyżej. Albo zbuduj samemu model. Poczytaj na forum relacje z budowy RWD by skazoo albo motoszybowców z serii TOTO, np. TOTO 1. Jak już się nauczysz latać, to sporo czasu można nimi spędzić w powietrzu.

Z własnego doświadczenia wiem, że w modelarstwo lepiej zainwestować nieco więcej i cieszyć się sprzętem lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam tego modelu. Jest dość mały, więc może go być gorzej widać. tu masz dyskusję na jego temat na rcgroups: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1291019.

 

Jeżeli myślisz o modelarstwie jako o hobby na dłużej, to części z tego samolotu użyjesz do innych konstrukcji, aparatury również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest bardzo mały, a w związku z tym pewnie szybki i nie stabilny. Początki z modelarstwem rc są niestety dość kosztowne. Zawsze można kupić też używany model w dobrym stanie. Widziałem że na giełdzie forumowej jeden z kolegów sprzedaje trenerka w fajnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, jeżeli doradzasz to doradzaj dobrze.Ten model ma aparaturę 3 kanałową, to jak to się ma do następnych modeli. Tylko dodanie lotek do skrzydła ,to już następny kanał. Akumulator do żadnego modelu nie zastosujesz. Battery: 7.4v 250mah LiPo, ładowarka tylko do tego akumulatorka. Silnik szczotkowy mikro-do jakiego modelu go można wykorzystać? Michał,  jeżeli cały zestaw z aparaturą i ładowarką to tu  http://abc-rc.pl/p/73/2982/model-pioneer-1400mm-trenerek-rtf-kompletny-zestaw-szybowce-motoszybowce-samoloty-i-szybowce.html, albo osobno model i osobno aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo, tylko ten model co pan podał taki gotowy do lotu dużo kosztuje a ja chciałbym coś trochę tańszego :)

 

Pierwszy model jest najdroższy. Potrzebujesz sporo rzeczy, nie tylko sam model. To kosztuje

Dlatego modele RTF są drogie, bo dostajesz komplet wyposażenia.

 

Poza tym, weź pod uwagę fakt, że model latający to nie samochodzik. Nie zatrzyma się w miejscu jak coś się stanie.

Jeżeli coś nawali to taki model spada. A to jest mimo wszystko, szybko lecąca masa. Mimo iż to pianka. Jednak nawet pół kilo masy ma swoją siłę i szkód może narobić.

Dlatego w modelarstwie lotniczym albo masz dobre podzespoły, które kosztują, albo płacisz z własnej kieszeni za straty wyrządzone przez model. 

Wyobrażasz sobie ile np. kosztuje przypadek, gdy zapali się tani akumulator i spali łąkę albo uprawę rolną? Przy tym, różnica kilkudziesięciu czy nawet kilkuset złotych nie jest znacząca.

 

To nie snobizm, że ktoś ci poleca droższy model. Wszyscy tu obecni już przez to przechodzili. Wiemy co to są tanie nadajniki, tanie odbiorniki, słabe silniki itd.

Polecamy ci modele sprawdzone, pewne, dobrej jakości, które cię nie zawiodą i sprawią wiele radości. Do których są części niezbyt drogie, co na początku jest bardzo ważne.

 

Masz prawo szukać tańszych zestawów, ale to już na własną odpowiedzialność. Zabronić nie możemy.

 

Można co prawda trochę taniej, przez rozłożenie zakupu na raty. Kupujesz np. model w wersji ARTF, częściowo wyposażony w napęd i serwa.

Sam kupujesz za jakiś czas pakiet z ładowarką i aparaturę lepszej jakości. Zabiera to tylko trochę więcej czasu, ale masz lepszy sprzęt, bez takiego dużego obciążania kieszeni.

 

Ja proponuję modele z rodziny Bety 1400. Jeden już ci polecono. Jest jeszcze Bixler i Pioeener. Obecnie to jedne z najlepszych modeli do początkowej nauki, przy stosunkowo niedużej cenie jak na modele latające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak zaczynałem to szukałem możliwie najtańszego wyjścia i wybrałem Bixlera 1.1 w wersji artf do tego niestety dochodzi jeszcze aparatura, ładowarka i ze 2 pakiety.

Nie da się niestety kupić wszystkiego za 200 zł tak żeby miało przyzwoitą jakość.

Poszukaj możne  w Twojej okolicy modelarni lub chociaż latających już modelarzy jeżeli chcesz tylko spróbować czy pasuje Ci hobby.

Ludzie którzy powiedzą i pokażą Ci co i jak są naprawdę nieocenieni na początku modelarskiej przygody.

Ja zaczynałem prawie 20 lat temu od biegania za swobodnie latającymi modelami po lotnisku i to czego się już wtedy dowiedziałem zostało mi w głowie do tej pory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Władku, odbiornik od tej aparatury wygląda tak:

post-13314-0-63116000-1403022058.jpg

ma on wbudowane serwa kierunku oraz wysokości, nie widzę również możliwości podpięcia lotek. Jeżeli ktoś się zna na elektronice, to pewnie jest w stanie to zrobić. Ja jednak takiej wiedzy nie posiadam i nie sądzę, że kolega Michał również nie będzie wiedział jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się wypowiecie na temat takich "zabawek" to miejcie z nimi chociaż styczność. Akurat od tego modelu zaczynał mój kumpel, zawsze jeździł samochodami do driftu i trochę latał micro coaxialem 4 kanałowy, często mu pokazywałem swoje nowe modele więc sam postanowił sobie coś sprawić. Bez problemu go oblatał i w miarę dobrze sobie z nim radził, wykonał z paręnaście lotów, raz się z kimś zagadał i zanim go olśniło to model był już "gdzieś lecz nie wiadomo gdzie", nigdy nie został odnaleziony ;) W sumie to parę razy latał na symulatorze a tak w ogóle nie miał styczności z modelarstwem. Także to zabaweczka ale całkiem sprawnie latająca, na pierwszy (i zazwyczaj ostatni) raz polecam jednak jeśli myślisz o czymś później to zdecydowanie lepiej kupić normalny model z normalnym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.