Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Miałeś jakieś problemy z tymi cyfrowymi savoxami ? Potrzebowały jakiegoś kondensatora, który stabilizowałby napięcie na odbiorniku?

Nigdy nie używałem cyfrówek tej wielkości więc nie wiem, ale z tego co się dowiedziałem to przy analogach raczej takie rzeczy nie mają miejsca, tylko przy cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi serwami nie mam absolutnie żadnych problemów,oprócz samolotów mam je też w samochodzie spalinowym truggy 1:8.

według mnie problemów upatrywałbym raczej w słabej jakości twojego radia.ja mam JR DSX9 DSM2 i używam różnych serw.analogowe,cyfrowe,droższe i tańsze (TowerPro też używam :) ) .nie stosuję też żadnych "udziwnień" w elektronice modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowały jakiegoś kondensatora, który stabilizowałby napięcie na odbiorniku?

Nigdy nie używałem cyfrówek tej wielkości więc nie wiem, ale z tego co się dowiedziałem to przy analogach raczej takie rzeczy nie mają miejsca, tylko przy cyfrowych.

 

W dwóch modelach mam serwa cyfrowe rzędu 12 kg i żadne z nich nie potrzebuje wpinania kondensatorów! Najwięcej jest ich 8 sztuk w modelu, co prawda odbiornik jest zasilany dwiema odrębnymi ścieżkami do zasilania, ale wszystko jest w najlepszym porządku. Kup porządne serwa (nie TP), wymień nadajnik - prędzej czy później i tak będziesz musiał to zrobić. Jeśli masz wątpliwość co do zasilania serw bezpośrednio z odbiornika, kup listwę zasilającą. Parę tygodni temu była na Allegro - firmy 3W. Napisz do sprzedawcy bo nie sądzę żeby ją sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ,podobną listwę Konrad ma już ode mnie...

Niestety z pewnych przyczyn Konrad nie chce zmieniać aparatury (co było by złotym środkiem ) i na niej chce ulotnić model.

Jedynym wyjściem jest  odciążyć odbiornik aby serwa go nie spaliły ,zresztą i tak jak widać z opisu już nie bardzo wydala...

 

Konrad ,nie potrzebny Ci żaden kondensator.Zarówno i cyfrówki i analogi będą śmigać bezproblemowo przy właściwym,stabilnym zasilaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej351:

według mnie problemów upatrywałbym raczej w słabej jakości twojego radia.ja mam JR DSX9 DSM2 i używam różnych serw.analogowe,cyfrowe,droższe i tańsze

Shock:

nie chce zmieniać aparatury (co było by złotym środkiem )

Według waszych opinii zdecydowałem się przetestować serwa na innym nadajniku i odbiorniku, bo też powoli skłaniałem się do tego, że może to faktycznie wina radia.Podpiąłem jedno serwo do odbiornika (Aparatura Spektrum DX7) po czym zaczęło strasznie drgać, wykonało jakieś dwa dziwne ruchy; poszedł dym.. przy okazji spalił się regulator który zasilał odbiornik...

Więc ta teoria chyba odpada. Wydaję mi się że problemem są same serwa, które chyba pozostaje wyrzucić do kosza.

Co ciekawe jak testowaliśmy to w sklepie gdzie byłem oddać je na gwarancji to po podpięciu kondensatora przestały drgać; odłączyliśmy znów zaczęły wariować ..

Mimo wszystko poszukam jakiegoś kondensatora rzędu 3000-4000 micro F i zobaczę czy znów zadziałają - i tak już mi nic innego z tymi serwami nie pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego zasilałeś te serwa podczas prób? (jaki pakiet i regulator).szczerze,to muszę przyznać że nigdy nie miałem dziwnych akcji tego typu z serwami a używam przeróżniejszych.

 

Konrad musisz pamiętać że serwa cyfrowe do prawidłowego działania potrzebują min.5V stabilnego zasilania.każdy regulator BEC dający ok 5A sprosta temu zadaniu.

 

w moim pierwszym modelu benzynowym (CAP-232 2m. rozp) stosowałem z powodzeniem taki regulator:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6313__Turnigy_MEGABEC_8_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad jest w nasticu taki regulator http://www.nastik.pl/regulator-napiecia-dualsky-liniowy-p-4448.html ale powiem ci że nawet serwa TP podłączone do niego zachowywały się podobnie jak u ciebie,a napięcie było prawidłowe i to nie były jedyne problemy z serwami tower pro miałem ich kilka,na sześć sztuk które mam dwa działają do teraz prawidłowo a reszta nawet nie potrzebuje radia do sterowania,robią co chcą.

Z serwami TP musisz trafić na dobre sztuki ( gdzieś tam kiedyś wyczytałem ) podobno pada w nich elektronika i są właśnie takie objawy jak opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden regulator raczej nie będzie mi potrzebny z tego względu, że odbiornik będzie zasilany bezpośrednio z pakietu 2S Li-fe, podobnie jak w Funtanie.

Te Savoxy są trochę za drogie, bardziej skłaniałbym się do zakupu tych SpringRC, które polecił Kazek.

Tylko, że jego były cyfrowe, a niestety nie ma w ofercie serw rzędu 15-16kg, są tylko 12,8kg co wydaje mi się trochę za mało..

Z analogowych są te:

http://www.modelmotor.pl/serwo-57g-15kg-0-17s-tytan-sm-s4515mt-springrc.html

lub:  http://www.modelmotor.pl/serwo-61g-15-1kg-0-17s-metal-sm-s4315m-springrc.html

Tylko pytanie czy nie będą zachowywały się tak samo jak TP...

Jakby się sprawdziły to będę musiał też założyć je w Funtanie, bo widocznie trafiłem na dobrą partię tych TP MG 955H. Choć trochę to dziwne bo jak kupuje mniejsze, 2,5kg z TP do acromastera to jakoś nigdy nie trafiłem na "złą partię"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Yaku 54 z pilota miałem hiteki jakieś 12 kg. tylko wysokość alturn 20 kg. i spokojnie na pełnym gazie robiłem różne wygibasy a serwa wytrzymały, Rafał (Shock) wie jak latam to może ci powiedzieć.

Serwa z yaka mam do teraz i są w dobrym stanie tylko alturny trochę wyklepane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serw Tower Pro ciąg dalszy....

Podpiąłem dzisiaj kondensator(4700 microF) bezpośrednio do odbiornika oraz przez listwę (zasilanie 2S Li-Fe), ale niestety nic to nie zmieniło.

Następnie próbowałem z innym odbiornikiem który siedzi w Funtanie i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu serwa zaczęły chodzić.. zero drgań, niekontrolowanych ruchów.Zasilany był on z pakietu 4,8V NIMF. ..Gdy podpinam znów ten 2S Li-Fe serwa znów wariują.

Zbieg okoliczności raczej wykluczony, bo próbę powtarzałem kilkakrotnie.

Czyżby wyższe napięcie im szkodziło i przez to te wszystkie problemy ? Dodam jeszcze, że serwa w Funtanie też TP tylko słabsze 8,5kg działają tak samo jak na tym NIMF tak i na Li-Fe.

A może za duże obciążenie dla pakietu, który ma rozjechane cele ? ..choć 4-5 lotów po 10 min w Funtanie wytrzymuje i napięcie w sumie niewiele spada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to bardzo dziwne sytuacje dzieją się z twoim osprzętem RC.takie zachowania bezwzględnie dyskwalifikują tą elektronikę do montażu w modelu z napędem benzynowym gdzie panują wyjątkowo niekorzystne warunki pracy (drgania oraz zakłócenia od zapłonu  :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie spokój z tymi Tower Pro w Extrze, szkoda i czasu i nerwów..  w Funtanie też będzie trzeba wymienić, bo teraz już bym się bał latać na nich drugi sezon.

Niestety tych serw analogowych SpringRc 15kg nie ma i na razie nie będzie, a kupować cyfrowe 12,8kg z tej firmy za ponad 100zł, chyba nie ma sensu, bo Savox, Hitec są nie wiele droższe.

 

 

Damian73:

W Yaku 54 z pilota miałem hiteki jakieś 12 kg i spokojnie na pełnym gazie robiłem różne wygibasy a serwa wytrzymały,

Skoro 12kg wystarczy to myślałem o Hitec HS-5645MG  (12,1kg;  0,15s) na lotki i ster kierunku,

na wysokość Savox SC-0251MG (16kg;  0,18s), a na gaz Hitec HS-645MG.

Co o tym sądzicie? Może na kierunek lepiej też kupić savox 16kg ?

 

Do Funtany na przyszły sezon myślałem o Hitec HS-5625MG (9,4kg;  0,15s) + na gaz tak samo  Hitec HS-645MG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad właśnie w yaku na lotkach  miałem te hiteci o których piszesz a lotki miał większe niż w twoja extra, na kierunku też był hitec wagowo podobnie tylko prędkość szybsza,sprawdzę później to napiszę jaki to hitec.

Sawoxy 16 kg.na wysokość nie wiem bo ich nie miałem, ja bym dał 20 kg. 

Yaka 54 o którym piszę kupiłem od kolegi gotowego do lotu z tymi hitecami,teraz gdy bym składał model jak ty to na pewno włożył bym serwa 20 kg.na wszystkie stery (widziałem jak latasz) ale jak pisałem wcześniej u mnie te serwa wytrzymały.

Pogadaj z Rafałem (Shock) on ma te serwa http://www.sdshobby.com/xq-power-20kg575g-digital-servo-xqs4020d-with-titanium-gearaluminum-case-p-2621.html  słyszałem że są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To docelowo dam te Hitec 12kg tylko na lotki, wysokość myślę, że wystarczą savoxy 16kg (coś tam będą miały może więcej bo dostaną wyższe napięcie 6,6V);kierunek tak samo i na gaz ten Hitec HS-645MG.

 

 

na kierunku też był hitec wagowo podobnie tylko prędkość szybsza

Na prędkości serw jakoś tak strasznie mi nie zależy, około  0,15s spokojnie wystarczy, savox mają tylko 0,18s. Latałem kiedyś na serwach coś chyba około 0,06 i szczerze mówiąc tak sobie się latało tym samolotem.Model strasznie dynamiczny i może akrobacje fajnie, ale jak przyszło normalnie polatać, to tak trochę "niewygodnie"..     Później przełożyłem je do śmigłowca i tam już bardziej spełniały swoją role przy akrobacjach.

 

Te serwa XQ Power jakoś mnie nie przekonują, producent chyba nie jakiś renomowany, przynajmniej ja nigdy nie słyszałem, no ale może faktycznie są dobre.

Jak Rafał je użytkuje to może coś o nich napisze.

 

Na razie chyba i tak zamówię tylko 2-3 sztuki serw i zobaczę czy to wszystko w końcu zacznie działać.

A tak poza tym chyba nie powinno być problemu żeby Hiteci i Savoxy nie chciały współpracować czy coś w tym stylu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te serwa XQ Power jakoś mnie nie przekonują, producent chyba nie jakiś renomowany, przynajmniej ja nigdy nie słyszałem, no ale może faktycznie są dobre.

Jak Rafał je użytkuje to może coś o nich napisze.

 

Konrad,z racji używania takich serw przeze mnie jak i kilku znajomych mogę śmiało zapewnić Cię iż to są dość dobre serwa za umiarkowaną cenę.Na ok. kilkadziesiąt sztuk żadne nie miało awarii elektroniki,dziwnych zachowań itp spraw.

Są szybkie,silne,ciche.Fabrycznie mają znikomy luz ,w miarę użytkowania się powiększający czego doświadczyłem na pikniku w Nowym Targu gdzie lotka na ziemi zaczęła drgać a w locie wpadła w flater -tylko że, te akurat serwa były po 3 sezonach w innych akrobatach.Mogę Ci je polecić w ciemno ,do 50-tki optymalne.

Prawdopodobnie będę zamawiał do lotek, bo za tą cenę, taki uciąg w Polsce jest nierealny -no niestety mnie też boli wydanie na 4 szt. jakichś Hiteców ponad tysiaka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.