Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś odwiedziłem modelarską wystawę w Modraczku. Szkutniczy fach reprezentował tylko Cezary i ja a szkoda. Było sporo modeli plastikowych i kartonowych. Fajna kolejkowa makieta, nawet sobie posterowałem i nie  powiem, podobało mi się. Nasze stateczki były oblegane przez ciekawskich , widać niestety, że większość młodych dziś z techniką jest na bakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizatorzy też do mnie dzwonili w sprawie tej wystawy, ale niestety trochę późno i miałem wcześniej zaplanowany wyjazd ... :(

Chciałem zabrać te dwa modele - niestety nie wyszło.

Namawiałem Janusza S. ale też miał zajęcia .

Szykujemy się na wrzesień na Łuczniczkę - może skrzykniemy się większą ekipą bo to będzie duża wystawa !! B)

Ps.

Ostatnie zdjęcie jest zrobione przez Krzyśka "Krossa" - lubię je i muszę powiedzieć że pełna "profecha" !! :) 

Nie to co moje "komórkowe" ...

Szkoda że woli latać i na nasze pływania zjawia się rzadko .... :rolleyes: 

post-3419-0-01592100-1426359529_thumb.jpg

post-3419-0-11990500-1426359655_thumb.jpg

post-3419-0-76631400-1426360001_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie , inicjatywa zawsze cenna - airtorpedooboot aż płetwa sterową przebiera na samą myśl o pływaniu ... :wub:

Tylko gdzie i kiedy - w sobotę i niedzielę na 85% mam gości, ale są "pływający" więc chętnie też przyjdą popatrzeć na Twoją formułę I ! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie inne propozycje - może Piecki - chyba najbliżej !

A akwen całkiem spory !

Albo glinianka czy też jeziorko na Prądach - niedaleko Nakielskiej i Lisiej - Kaziu Kaczma kiedyś o nim pisał a ja to widziałem ze dwa lata temu .Zobacz w Google maps.

Ps1.

Mam informację od Janusza Smyka , że 30.05.2015 ( sobota ) szykują się pokazy modeli pływających na Balatonie w związku z nadchodzącym Dniem Dziecka . Poziom wody ma być podniesiony tak, aby można było wygodnie startować z pomostu szkółki żeglarskiej,

bez schodzenia na piasek jak to było w zeszłym roku. :) 

Proszę szykować sprzęciory koledzy !! :D 

Krossa i Horn3ta oraz WSZYSTKICH CHĘTNYCH zapraszamy z aparatami oczywiście !!

Ps2.

Goście niestety przesunęli przyjazd na inny termin , więc pozostaję otwarty na propozycje sobotniego pływającego szaleństwa - MIKE co ty na to i GDZIE  !!!

Paliwko do spaliny już wywleczone z zimowej gawry !! :)  :)  :) 

post-3419-0-69335600-1427140968_thumb.jpg

post-3419-0-76914800-1427141117_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem , zakola Brdy.  Miałem na myśli wodę widoczną z  wiaduktu warszawskiego, lepiej z autobusu. Z lewej, wschodniej strony, jest coś a la przystań i dużo wody. To miałem na uwadze dla ślizgu Michała jeśli nie ma tendencji do nurkowania. Dzisiaj będę jechał autobusem to popatrzę bo nie wiem jak tam dojechać. Jak do Piecek to i można do Borówna (pomost zlikwidowany a szkoda) na którąś z plaż. Andrzej z holownikiem by dołączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - zobaczcie jak się bawią chłopaki w Australii !

Bitwa na strzelające działa  ASG i prawdziwe topienie przeciwnika  :rolleyes: .

Pierwszy film - lajtowe wprowadzenie do tematu.

Drugi film - prawdziwa jatka  :ph34r: - walą wszyscy do wszystkich  :P i topią co popadnie ! .

Trzeci film - jak zrobić to cudo !!

 

 

 

 

Na linii wodnej kadłub na całej długości zaklejony jest balsą 2 mm o szerokości jakieś 50 mm którą kulka ASG przebija z łatwością ( reszta z laminatu ) , Działa skierowane są w dół i jak trafią to scenariusz dalej znany,,, Jak spryciarze mają też wydajne pompy ratunkowe to popływają dłużej .. ;)

Na YT jest jeszcze kilka filmów z budowy takiego modelu - czego to ludziska z nudów nie wymyślą  :blink: ...

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła jazda  :D
Dobrze, że mają wszystko porządnie po izolowane  :) 
Chociaż jak gość zaczął wyławiać model pod napięciem, to i tak przypomniały mi się dawne czasy za dzieciaka,
jak człowiek bawił się wężem z wodą i pastuchem elektrycznym :ph34r: - fajnie "smerało"  :P 
To jeszcze nic, mój brat miał zabawy pod innym napięciem (nie będę pisał gdzie trzeba wkładać samochodowe, metalowe ośki, żeby w domu prądu nie było :blink: )
i dlatego poszedł bardziej w tym kierunku (no cóż, nie każdy miał bezpieczne dzieciństwo, a wiedzę jakoś trzeba było zdobywać  ;) ).
Ale wracając do tematu, niezłe pomysły z tą "ESĄ na wodzie"  :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.