Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wykorzystałem piękną pogodę na "trzeciomajówkę w Pieczyskach" - udało się trochę pokręcić Sharkiem po wodzie , tudzież przestrzelać w ramach obowiązkowych ćwiczeń obronnych  NATO małą , ręczną armatę kalibru 022 ! Na puszkach efekt piorunujący !  :D

Pozdrowienia !

 

 

post-3419-0-07271500-1430695243_thumb.jpg

post-3419-0-91512200-1430695255_thumb.jpg

post-3419-0-69254500-1430695267_thumb.jpg

post-3419-0-34540200-1430695280_thumb.jpg

post-3419-0-00477000-1430695338_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczotkowiec w takich modelach nierzadko wytrzymywał 1 pięciominutowy bieg. Dodam tylko, że bezszczotkowy wytrzymuje u mnie maks 25-30 sześciominutowych biegów, potem widać wyraźny wzrost obrotów i poboru prądu. Spowodowane jest to utratą pola przez wirnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty jesteś zawodnik i to normalne, że"żyłujesz wynik" a ja już lekki oldboy , więc i mój ślizg chodzi "o laseczce" .... :P  :D  :D  :D

Takie tam skojarzenie ...ale zabawa nadal fajna !  B)

Jak to się mówi "za moich czasów" ze Smykiem śmigaliśmy nieco szybciej spalinowymi ślizgami ... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 cele lipo do rekreacji odpowiedni będzie taki o średnicy 36mm i długości 50mm o Kv od 3800-4000 obr na 1V. Oczywiście silnik musi mieć wodny płaszcz w ostateczności owinięty rurką ale to proteza a nie chłodzenie. Regulator przynajmniej 70A. Śruby do takiej konfiguracji w granicach 30-32mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymaj. Ja powoli szykuję modele na wyjazd do Sielpi Wielkiej na modelarski piknik. Ten sezon zawodniczy w moim wykonaniu to tylko i wyłącznie zawody Niemieckie więc udzielam się aktywnie na pokazach i piknikach, wystawach. W sierpniu udaję się na zawody Lipo Masters w Duisburg Rahm a potem na zakończenie sezonu towarzyskie ściganie międzynarodowe w Bornem Sulinowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Kaziu - na 30 maja zdążysz z wodowaniem ?

Ale śruby w napędach strugowodnych chyba nie są jednakowe ! Tak mi się przynajmniej wydaje . :unsure:

No chyba że to tylko tak na razie , do przymiarki - w przeciwnym przypadku będzie ściągało w którąś stronę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby będą specjalne 6 łopatowe. Kierunki obrotów w tym wypadku chyba nie mają znaczenia.

Na 30 maja szykuję holownik zwodowany 6.10.2007 Robię to co wtedy nie wiedziałem jak zrobić, a może mi się nie chciało. Takie ryjki w nadburciu do odpływu wody z pokładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - wrzuć jakąś mapkę gdzie pływacie w tej Chełmży i o której  ! :)

Kaziu - moim zdaniem powinieneś mieć śruby przeciwbieżne ( ja przynajmniej bym tak zrobił ) - ale może rzeczywiście nie ma to znaczenia w napędzie strugowodnym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak dopisze pogoda to jadę tak koło 18 nad Balaton z Odysem. Wczoraj też byłem od 18 40  do 20 40 ,tyle że z Zefirem i opłynełem go dookoła , jednocześnie spacerując  wypatrzyłem bardzo dobre miejsce do wodowania . Są tam duże kamienie i od razu głęboka woda . W tym miejscu da się zwodować model bez wchodzenia do wody. Tak że teraz będę pływał po tym akwenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.