Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem na Balatonie w godzinach tak jak pisałem powyżej. Pływałem Odysem. Wody nic nie przybyło , bo na to nie pozwoli zamontowany odpływ. Tak jak pisałem modele teraz bedę wodował w innym miejscu , tzn. od strony wieżowca nr 56. Tam są takie duże kamienie i od razu koło nich jest na tyle głęboko , a jednocześnie lustro wody tak dostępne że mogę zwodować model bez wchodzenia do tego zbiornika .Tak jak wczoraj , tak i dzisiaj dokonałem dwukrotnego rejsu wzdłuż  brzegów dookoła zbiornika , robiąc sobie spacer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Balatonie z Zefirem, ale popływałem z 20 minut. Nastąpiła awaria, to znaczy w wodzie pływała foliowa torebeczka z psimi odchodami, którą jakiś miłośnik zwierząt wrzucił do wody. Zaplątała się w lewą śrubę na skutek czego spadły paski napędowe z silnika i musiałem aż do pomostu kontynuować podróż na jednym silniku. Z trudem wyjełem model z wody i usunełem ten syf ze śruby. Ale niestety już do portu przy kamieniach Zefir kontynuował podróż na jednym silniku. Pomimo fatalnych warunków nawigacyjnych, wiatr, fala, dał radę. Nie chce myśleć co by było gdyby takie coś przytrafiło się modelowi jednonapędowemu.

WP_20150510_19_28_22_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie.. Ja dziś popływałem w Chełmży, zabrałem duży model i stare mono 2 które utopiłęm. Woda była mocno zafalowana ale na szczęście model znalazłem bo nurkiem czynnym jestem a jezioro czyste :D . W modelu po 3 godzinach w mule nie było za dużo wody i wszystko gra. Duży model fali się nie boi i dawał radę :) Śmieci w wodzie to niestety norma, wiele razy zmieliłem śrubę napędową na patyku czy foliówce.. Z naszymi śrubami jest o tyle problem, że często są koszmarnie drogie i ciężko je dobrać do modelu.

 

Model w Chełmży w konfiguracji zasilania 8S2P , pakiet złożony z cel nanotech 6000 50C

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła torpeda Michał   :)  :)  :) - GRATULACJE !

Michał - zawsze wozisz z sobą akwalung "tak na wszelki wypadek" czy łowiłeś "na żywca" tylko z rurką i maską ? :P  :D

Cezar - co za przygoda - cholera mnie bierze na takie syfiarskie zachowanie ludzi nad wodą i nie tylko .... Jeszcze trochę czasu minie zanim wszyscy będą starali się dbać o nasze otoczenie !! :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niestety trzeba było jechać po graty... łowienie na masce i rurce nie ma żadnego sensu bo to proszenie się o smierć w akwenie w którym nie wiesz co jest na dnie. Znam takich co  dawali nura a tu nagle bach sieć przy dnie i tyle.. Woda ma 11 stopni i na takie nurkowanie trzeba się już przygotować bo nigdy nie wiesz ile tam spędzisz czasu. Dziś sie udało od razu spaść na model  przy okazji wyłowiłem utopiony kajak , który zawodnicy utopili na treningu. Bywały poszukiwania, że 200 minut pod wodą było za mało a model nadal leży w bajorze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Balatonu gdzie Zefir patrolował swój rejon odpowiedzialności. Cały rejs i spacer trwał 1;5 godziny. Warunki hydrometeorologiczne -średnie , wiał wiatr , była średniej wielkości fala .Awarii nie zanotowano.Zefir zacumował w miejscu rozpoczęcia rejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popływała motorówka Niunia typu Alice. Oczywiście nie tak długo jak Zefir. Widać bardziej zanurzony dziób ale to z powodu umieszczenia pakietu za silnikiem. Umieszczając pakiet na rufie jest odwrotnie. Nie wiem czemu jest nierówna praca na pełnym gazie.

Może lipol szwankuje bo był bardzo rozładowany ale dał się naładować albo regulator.

post-419-0-59633100-1431493441.jpg

 

post-419-0-97576200-1431493477.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 maja mają być pokazy? modeli pływających. Żeby to były pokazy a nie tylko pływanie, to powinien być zaprezentowany jakiś układ zespołowy. Np. trzy holowniki zaprezentują poniższy układ. Jest to propozycja, pierwszy krok bo któryś z Was może ma lepszy pomysł lub uzupełnienie. Czy ma trwać dłuższej, czy krócej.

post-419-0-92046000-1431611013_thumb.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.