Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł ciekawy, ale wymagał by wcześniejszego przećwiczenia na co się pewnie nie zanosi .

Trudno jest zgrać wszystkich zainteresowanych w jednakowym terminie ( praca , rodzina i takie tam ) ..... Ale spróbować można - czemu nie !

Układ zaproponowany przez Kazia nie jest jakiś strasznie skomplikowany i pewnie nie wymaga miesięcy treningu ! :) 

Jestem za ! B)  

Można zresztą zmontować coś na "żywca" - w końcu wszyscy potrafią powozić swoimi jednostkami i mogą poćwiczyć układ indywidualnie !!! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar65, nie bądź takim pesymistą, nie masz holownika? Chyba masz. Może być Jantar. Drugi ma Andrzej Ł a ja mam trzeci. Nie taki ładny i duży (666mm) ale jest. Holowniki podałem jako przykład  bo modele nie powinny szybko pływać ale też nie ślimaczyć, tak aby zmiany kursu mogły być dokonywane na komendę. Warto podjąć taką próbę. Coś ładnego może z tego wyjść i do tego kilwater. Powinny wyjść bardzo ładne zdjęcia, film. Może będą oklaski, dotąd nie były. Jeszcze nie widziałem próby zrobienia takiego czegoś. Na YT widziałem taniec holowników. No, widziałem też jak przewracały się do góry dnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Kaczma......ja jako niemodelarz i ze swoimi pseudomodelami nie wiele mogę , ale jestem w stanie na raz wystawić 4 sztuki sprawnych technicznie pływadełek , które mogą być nie wyjmowane z wody co najmniej jedną godzinę i mają wsteczny bieg . Dodam że te moje jako tako pływające wypociny wypływały już w tym roku ponad dziesięć godzin w miejscach publicznych.Diabeł wie ( a może ty) czy one poruszają się po wodzie szybko , czy też ślimaczą się , w każdym bądz razie na komendę jak to napisałeś zmieniają kurs.Przy pełnej mocy maszyn nawet z tyłu za rufą robią niezły jak to nazwałeś kilwater. Dwa z moich pływadeł dysponują nawet takim nadmiarem mocy że holowały ponton lub łodż typu canoe z pasażerką.Kaczma zeby coś pokazać ludziom to trzeba mieć co właśnie pokazać , coś co widać na wodzie i co normalnie płynie , a nie trzęsie się i kiwa na boki jak .....  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczma...jaka propozycja.....jaki temat rozwijam w innym kierunku??....Przecież piszę na temat , a nie o d... e marynie. Kaczma.... przychodzę nad zbiornik wodny z moim pływadłem ( możesz wskazać jakie ) , ty przynosisz swój model redukcyjny , wodujemy je i .....pływamy nimi do bólu - nie wyciągamy ich z wody. ......Co ty na to ??....wchodzisz w moją propozycję ????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o wykonywaniu pokazu, o prędkości wykonywania figur a nie o wymaganych osiągach modeli i rywalizacji. Poza tym mogą to być zupełnie inne modele. Trzeci raz powtarzam, holowniki podałem jako przykład.

 

Wczoraj zrobiłem próbę wykonania tego programu modelem na małej prędkości i zmierzyłem czas. Trwało około 1 minutę. Nie  łatwo wykonać np. 2 kółka po jednakowym torze przy silnym wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pogoda na razie jest ładna , daj Boże aby taka była koło 18;30 , bo mam zamiar udać się na Balaton z Sztormem i pospacerować , a przy okazji dokonać nim rejsu dookoła Balatonu. Kaczma przynieś twoje cudo i wykonamy figury .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo , to spółdzielnia Zjednoczeni w ramach festynu z okazji Dnia Dziecka na Balatonie ( rano ok 10.00 ) a Rada Osiedla Wilczak  na Kanale Bydgoskim ok 14.00...( wiadomości szczegółowe proszę zasiegnąć od Janusza Smyka .)

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś cisza.....znowu popływałem po Balatonie , tzn. wczoraj byłem jedną godzinę między 17:30 a 18:30 z Zefirem . Stan morza 2-3 , duże zagęszczenie jednostek plywających na akwenie , tak że nawigacja wymagała uwagi i przestrzegania prawideł plywania. Bez awarii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dzisiaj ma ochotę  na pływanie na kanale , ew. balatonie ?. Ja dzisiaj patrząc na pogodę  z pewnością którymś z moich pływadeł popływam....  .Wczoraj na balatonie popływałem Zefirem - godzinę i trzydzieści minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.