Skocz do zawartości

Pytanie o modele - militaria .


Andrzej68IX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Czy są wśród nas modelarzy również miłośnicy militarii? Chętnie nawiążę kontakt celem wymiany na modele/silniki/akcesoria bo nie jestem w stanie ciągnąć dłużej dwóch hobby : militarii i modelarstwa. Zainteresowanym podeślę zdjęcia.

P.S. Ogłoszenie podobnej treści zamieściłem kiedyś w dziale Giełda niestety zostało szybko usunięte - może tu przetrwa dłużej. Proszę pisać na andrzej959@go2.pl będzie szybciej.

 

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Wszystkich.
Czy są wśród nas modelarzy również miłośnicy militarii? Chętnie nawiążę kontakt celem wymiany na modele/silniki/akcesoria bo nie jestem w stanie ciągnąć dłużej dwóch hobby : militarii i modelarstwa. Zainteresowanym podeślę zdjęcia.
P.S. Ogłoszenie podobnej treści zamieściłem kiedyś w dziale Giełda niestety zostało szybko usunięte - może tu przetrwa dłużej. Proszę pisać na andrzej959@go2.pl będzie szybciej.
 
Pozdrawiam Andrzej

 

To w końcu czego chcesz się pozbyć modeli czy militariów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam szanownych maniaków. Ja też należę do grupy ludzi z małym pier....em na punkcie broni i wszystkiego co strzela i robi dużo hałasu.Z tym że niestety pozwolenia nie posiadam więc pozostaje mi to na co zezwala prawo czyli wiatrówki. Mam następujące egzemplaże:

Walther CP 99 compact

Walther CP 99 Sport

Walther P38

Walther PPK

Colt 1911 

P08 Parabellum "LUGER"

 

wszystko od Umarexu poza lugerem bo ten jest z Legends Pistols

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten zlom to nie złom i w dodatku nie mój. Nie domykający się zamek to wina obecnie wytwarzanych nabojów - łuska w setnych cz. mm większa od oryginału z epoki. z Tymi starszymi nabojami nie bylo kłopotów.

Mina jak mina - zaskoczyło mnie takie kopnięcie i mimo tego bardzo dobre skupienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną prawidłowość, wielu modelarzy jednocześnie pasjonuje się bronią, ja też należę do tej grupy. Mnie jednak interesuje tylko i wyłącznie strzelająca odmiana. Postaram się zrobić jakieś fotki i wrzucić.

Obiecane fotki:

jako, że mój wzrok jest jaki jest to nie wyobrażam sobie strzelania bez odpowiednich do tego celu okularów,

post-10468-0-59326000-1404026827_thumb.jpg

post-10468-0-52110200-1404026838_thumb.jpg

post-10468-0-59944300-1404026846_thumb.jpg

poniżej kilka z moich zabawek strzelających:

post-10468-0-03487600-1404026928_thumb.jpg

post-10468-0-60637900-1404026936_thumb.jpg

post-10468-0-60741700-1404026949_thumb.jpg

post-10468-0-93622600-1404026958_thumb.jpg

post-10468-0-52044600-1404026967_thumb.jpg

post-10468-0-35640500-1404026978_thumb.jpg

post-10468-0-40967200-1404026992_thumb.jpg

No to tak przy okazji ogłaszam mały konkurs, jakie to zabawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie trzeba mieć chody lub gdzie być zatrudnionym aby uzyskać zezwolenie na takie zabawki ? Jaka jest procedura uzyskania czegoś takiego przez statystycznego Kowalskiego.

Proszę nie tworzyć teorii spiskowych.

PZSS i wszystko jasne.

Wprawdzie, kiedy ja zaczynałem, a było to jeszcze w ubiegłym wieku, to procedura nie była tak kosztowna jak dzisiaj, ale i w obecnych czasach dla chcącego nie ma nic trudnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - krótko. Zapisuję się gdzieś tam powiedzmy do PZSS-u i będę mógł trzymać w domu taką zabawkę jak ten pistolet pierwszy z góry ?

Nie gdzieś tam, tylko do klubu posiadającego licencję PZSS, po zdaniu egzaminów możesz ubiegać się o indywidualną licencję sportową zawodnika, w międzyczasie trzeba zaliczyć jakieś tam badania lekarskie i testy psychologiczne i już można ubiegać się o pozwolenie na broń do celów sportowych. Dobrze aby klub nie posiadał własnej broni, wtedy łatwiej przekonać urzędników w KWP o potrzebie posiadania własnej...tyle w temacie. Oczywiście broń należy przechowywać w odpowiednich warunkach określonych przepisami prawa, posiadać nieposzlakowaną opinię i takie tam inne dyrdymały.

Pistolecik widoczny na pierwszej fotce jest niczym innym jak bronią sportową centralnego zapłonu - o kalibrze pomiędzy 7,62 mm a .40 o ile mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pistolecik widoczny na pierwszej fotce jest niczym innym jak bronią sportową centralnego zapłonu - o kalibrze pomiędzy 7,62 mm a .40 o ile mnie pamięć nie myli...

Nie sprawdzałem ale to na 99% Walther PK w wersji treningowej czyli przystosowany do amunicji 7,62mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pistolecik widoczny na pierwszej fotce jest niczym innym jak bronią sportową centralnego zapłonu - o kalibrze pomiędzy 7,62 mm a .40 o ile mnie pamięć nie myli...

 

Nie sprawdzałem ale to na 99% Walther PK w wersji treningowej czyli przystosowany do amunicji 7,62mm.

Otóż Mój Drogi Kolego zgadza się jedynie kaliber, a mianowicie 7,62 x 25 nabój Tokariewa, natomiast producent tej broni funkcjonuje w zgoła innym kraju...

Czyżby nie było tutaj prawdziwych pasjonatów broni palnej?????

Przecież te zabawki, które pokazałem są raczej kultowe....i nikt ich nie rozpoznaje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.