Skocz do zawartości

Slavia 631 - sprężyny tuningowe


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

No OK, w tej ani tamtej chwili nie będę wkładał drugiej sprężyny - miejmy już ten temat za sobą :D. Dziś przyszły uszczelki tłoka - niestety, a może normalne to, że są gumowe? Moja stara czeska wydaje się być z innego materiału. I teraz pytanie zmieniać na te gumowe czy kupić lepsze?

Drugie pytanie to opinia czy warto kupić od kolegi wiatrówkę  Weichrauch czy jakoś tak WH 30 - bez symbolu  S  i do tego lunetkę 4x32 Sutter. Oba przedmioty mam w rękach i wyglądają jakby z szafy wyciągnięte. Kolega myśliwy chce za to ...100zł więc chyba nie ma się co zastanawiać.

Chyba HW 30 miało być.

To jedna z lepszych firm wiatrówkowych, tych ze sprężyną, jak nie chcesz to ja ją wezmę za 150 zeta.

tu coś o niej znalazłem 

http://www.guns.com.pl/hw30_a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Slavka dostała nową lunetę i zaszalałem bardziej...kupiłem chronograf ;). Na ten moment nie potrafię przełączyć go na m/s i Jule więc wyniki anglosaskie:

633 fps i 4,80 ft/lbs. To ostatnie bardzo mnie zmartwiło bo po przeliczeniu tylko 5,52 J ??? :angry:. Wagę śrutu 0,35g musiałem przeliczać na grainy. Natomiast V przy tym śrucie to jakieś 192,938 m/s. Prędkość "nówki" to chyba 210 m/s więc jak na nową sprężynę to rewelacji nie ma. Pocieszam się tym, że uszczelka tłoka już wyrobiona więc będzie lepiej po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210m/s mierzone czy 210m/s z katalogu ? ;) Bo oni te testy to robią bardzo często tak że mierzą prędkość np 40 razy i wybierają najwyższą. Jak przychodzi co do czego to się człowiek dowiaduje że to jest: "do 210m/s" Ja bym się nie przejmował. Rożnica jest niewielka jak dla tej klasy wiatrówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210 m/s podana w instrukcji. Udało mi się przełączyć na jednostki metryczne. Teraz wychodzi jeszcze gorzej ; jakieś 170 m/s i 4,6 J ale... strzelam śrutem bez podanej wagi : czeskie Diabolo i Broky. Ten z podaną masą - czerwont plastikowy korpus z grotem z jakiegoś stopu - 0,35g już się skończył więc tu też pewnie lekkie przekłamanie.

Teraz wiatrówka waży 4kg z nową lunetą ale bez tłumika i dwójnogu.

E D Y T A

 Oszukałem Was niechcąco - w instrukcji napisano : rychlost strely V 2,5  =  170 m/s  Nigdy nie doszedłem do tego co znaczy owe V 2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - nie ma sprawy, jak się nacieszę to mogę pożyczyć do testów. Wprowadziłem też masę śrutu do pomiarów i już wskazania były lepsze - prawie 6J

Wczoraj dokonałem pomiarów na HW 30...miała lepsze niż Slavia... V - jakieś 171 m/s i energia 7,1 J. Mam też już nowe uszczelki tłoka; uniwersalne eralitowe - czy jakoś tak - niby do 630,  631  i 634 ale to g... prawda bo 631 i 634 mają inne mocowania i tłok z 631 trzeba przerabiać. Mam też typową do 631 tylko nie wiem kiedy założę. Teraz maszynka prezentuje się tak; 

post-14330-0-26221100-1406398896_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt:) Co do uszczelek to może miałeś na myśli ERTALIT. Co prawda nie słyszałem żeby robili z niego uszczelki, ale sam posiadam w swoim hatsanie 85 zestaw prowadnicy i korka centrującego z ertalitu od "alechemika". Poprawiła sie kultura pracy karabinka i zwiększyła powtarzalność. Oryginalna prowadnica od hatsana miała jakieś 5 cm  i miała za małą średnicę. Efekt był taki że sprążyna wyginała sie w każdą stronę. Teraz jest duzo lepiej i mniej kopie. Życzę celnego oka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym eralitem to się pomyliłem :D. Z tego materiału to ma być wykonana prowadnica , ja mam starą metalową. Natomiast tłok to Zepto czy jakoś tak. Bardzo chwalą go ale nie mam zamiaru przerabiać tłoka - chyba, że gdzieś dostanę taki już przerobiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wczoraj postrzelałem sobie - pierwszy raz z nową lunetą. Czyli raczej praca przy ustawianiu lunety niż zabawa, a było co robić. Niestety Slavia zrywa strasznie i mimo, iż krzyż mam w centrum czarnego pola to cześć trafień dużo poniżej... Chyba wrócę do starej sprężyny...

Pierwsza tarcza to wstrzeliwanie się - cel taki wielki bo nie mogłem trafić w kulochwyt nastawiając lunetę. Strzały w kolejności od 1 do 6.

Następna to już delikatna regulacja ale co z tego skoro pociski trafiały raz tu, a raz gdziebądź... :D

post-14330-0-02057500-1406984790_thumb.jpg

post-14330-0-77544300-1406984806_thumb.jpg

post-14330-0-93423100-1406984820_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.