Skocz do zawartości

Pogoda wsam raz na latanie


GregorianR

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

pewnie nawet bez napędu :lol: więc trzeba korzystać bo nie zawsze sie zdarza taka okazja, a propo takiej pogody to zdażyło mi się latać w taką pogodę, samolot z wiatrem bił wszelkie rekordy prędkości, a co najważniejsze to lądowanie miało -(minus) pięć metrów do tyłu bez strat w kretowiskach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami aż dziw bierze jak model może się zachowywać przy odpowiednio silnym wietrze! W szczególności fajnie wyglądają lądowania! :)

 

Pierwszy filmik przedstawia lądowanie akrobata mojej konstrukcji o rozpiętości ok 128cm i wadze ok 2,8kg do lotu co daje mu dość znaczne obciążenie powierzchni przez co podchodzi do lodowania dość szybko. Przy tym podejściu pomagają mu oczywiście klapolotki. Pogoda idealna-bez wietrzna!

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-1766658232828332872

 

Drugi film to ten sam model - tylko miejsce i warunki inne :) Tutaj już lądowanie bez klapolotek a i tak różnica w prędkości jest ogromna! Sama technika podeścia też jest inna.

 

http://video.google.com/videoplay?docid=7499713955004119424

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lądowanie to drugie fakt piękne. Mi też się zdarzyło latać szybowcem w dużym wietrze najgorsze jest lądowanie :D jak mocno pszydmuchało a wiatr był całkiem duży to model czasami miotało tak że nie można było nad nim zapanować ale naszczęście dałem rade pszyziemić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem rade pszyziemić

 

to każdy potrafi tylko czy w całości :D

 

A powiem że i mi się zdażyło lądować w podobny sposób CAPem jak na drugim filmiku :) Najgorsze odczucei to to samo przyziemienie jak zerwie strugi przed ziemią :/ Nie lubei takich akcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.