Skocz do zawartości

mocowanie mikro-serwa


benedykt

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Mam pytanie dotyczące mocowania mikro-serwa w modelach.

Właśnie kończę budowę zefirka i chciałem przymocować 2 mikro-serwa

do listewek, jednakże nigdzie nie mogę znaleźć wkrętów o średnicy 1-2mm,

najmniejsze jakie znalazłem to o średnicy 3mm a one są za duże.

 

Jakie macie techniki mocowań serw do listewek?

 

Ewentualnie gdzie można kupić takie małe wkręty?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

 

Przed zadaniem pytania Byłem Leroy Merlin,

myślałem, ze tam największy wybór jest,

mój błąd. Zatem przejadę się także do innych.

 

Sorry za zaśmiecanie forum.

 

Żadne to zaśmiecanie :wink: -kto pyta nie błądzi :devil: . W Leroy'u też potrafi być niezły wybór elementów złącznych, tylko ceny tych konfekcjonowanych niekiedy są trochę wzięte z sufitu. Duży wybór różnistych śrubek jest też w tym sklepie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie techniki mocowań serw

Taśma dwystronnie klejąca jest wystarczająca do bardzo wielu zastosowań miniaturowych serw (taka od wykładzin).

Jednak jak szukasz wkrętów, to odwiedź dobry serwis telefonów komórkowych.

Chyba nigdzie indziej nie znajdziesz tych najmniejszych wkrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam taśmę dwustronną. Od dołu przyklej i po bokach... Nawet ni musisz całego oklejać, i trzyma, potem łatwo odkleić... Ja w swoim tzagim przykleiłem z jednej strony i od dołu i mocno trzyma :mrgreen: Więc wiele tego nie potrzebujesz... Wystarczy taka prosta taśma za 3zł z papierniczego (dwustronna) :wink: Nie musisz kombinować ze śrubkami, a to Ci się nawet do depronu/styropianu/itp przyklei :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Taśma dwustronna jest bardzo dobra. Ja dodatkowo stosuję patent w postaci cienkiej opaski zaciskowej do kabli. Taśma przykleja, a opaska nie pozwala na nawet nie wielkie ruchy i zabezpiecza serwo przed odklejeniem. W modelach depronowych też to stosuję, ale po drugiej stronie podkładam cieniutką sklejkę i ściskam opaskę. Rozwiązanie lekkie i mocne. Jesli nie zależy mi zbytnio na wadzę, to na serwie obkurczam folię, taką jak do pakietów. Taśmę przyklejam dopiero do foli. W razie czego folię można rozciąć i mamy nówkę serwo, nie upaciane klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.