Skocz do zawartości

RC żaglówka, pomoc w wyborze, zakupie i uruchomieniu


Rekomendowane odpowiedzi

Adamie, szansa zawsze istnieje.

Pokaż co już masz zrobione, wielkość, plany wg których budowałeś i określ czy budujesz makietę, czy model katamarana w oparciu o Tornado. Czy to ma pływać?

W przypadku wiernego odtworzenia proporcji raczej małe szanse daję na poprawne pływanie. Ciężko będzie odwzorować udział dwóch "człowieków" wiszących na trapezie.

Możesz to wysłać na PW lub na mail który jest w stopkach moich rysunków.

 

 

Dzięki za odzew. Przygotuję co mam i jeszcze jest dostępne na stronie o ile jeszcze istnieje i podeślę. 

Pływać to miało i widziałem filmik na którym autor (???) pływał takim modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli MM pływa to IOR tez będzie.

Plywa, plywa. I to jak! Twoj IOR tez bedzie, tego jestem pewien.

Dla zainteresowanych:

https://micromagic-rc-segeln.de/

 

Strona wprawdzie po niemiecku, ale w razie potrzeby wujek Google pomoze. Mozna tam znalezc mnostwo inspiracji i ciekawych informacji. Co ciekawe, mowa jest tam juz o "klasie MicroMagic"...

Czasem widuje te zgrabne lodeczki w "praniu" i jestem zachwycony ich wlasciwosciami. W tym kontekscie zadaje sobie wowczas pytanie, dlaczego tak wielu ludzi kupuje pstrokata chinszczyzne? Odpowiedzi jeszcze nie znalazlem... :)

 

 

W swoich równie konserwatywnych pogladach poszedłem dalej. Buduję tylko modele które sam zaprojektowałem. Lepiej lub gorzej ale sam. Tak już mi zostało.

Znakomicie Ciebie rozumiem. Ja na te kwestie spogladam bardzo podobnie. Ale tez nie chce sie zapierac, bo taka MicroMagic jest zdecydowanie grzechu warta. Piekna lodeczka i swietnie plywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.