Skocz do zawartości

windows vista vs windows xp


qpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Krzysku z racji że jesteś starszy to napewno zacząłeś wcześniej prace ze sprzetem ja z tego co pamiętam zacząłem od ikony czyli od pong-a ( VCS - Video Computer System) tyle że w trochę nowszej wersji.

 

Atari%202600-(a).jpg

 

póżniej jakieś C64, amigi, i PC

 

ale wracając do MS nie mam nic przeciwko tej firmie ale wkurzające jest licencjonowanie

any nabyć wersje OEM trzeba kupić 5 integralnych podzespołów :( (czyli cały zestaw) przez pewnien czas wystarczyło kupić tylko jedną cześc np. RAM. Jak ci sie wykrzaczy system to można go zarerestrować przez neta tylko raz na 6 m-c ewentualnie telefon i 15-20 min w plecy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
ale wracając do MS nie mam nic przeciwko tej firmie ale wkurzające jest licencjonowanie

any nabyć wersje OEM trzeba kupić 5 integralnych podzespołów :( (czyli cały zestaw) przez pewnien czas wystarczyło kupić tylko jedną cześc np. RAM. Jak ci sie wykrzaczy system to można go zarerestrować przez neta tylko raz na 6 m-c ewentualnie telefon i 15-20 min w plecy :(

 

Meloow nie patrz na to z takiej perspektywy musisz brać pod uwagę to że gdyby wszystko samo chodziło jako administrator malej sieci nie miał byś pracy bo po co komu informatyk jak raz zainstalowany system chodzi i się nie psuje :P :devil:

 

Bardziej mi chodziło o podkreślenie tego że windows jest systemem który pozwala całkowitemu laikowi dobrze i sprawnie pracować( począwszy od instalacji systemu skończywszy na aplikacjach biurowych o grach nie wspominam) co się po prostu sprzedaje i tyle fakt tani nie jest ale spełnia w stu procentach swoje zadanie .

 

edit

 

tak naprawdę to moje spotkanie z maszynami cyfrowymi to czasy taśmy perforowanej i obrabiarki tym sterowane, wprawdzie moje drogi trochę się rozeszły bo najpierw skończyłem historię na WSP a dopiero później drugi fakultet to informatyka ale zawsze komputery to był mój konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że jedynie MS udało się wdrożyć AD zgodnie zresztą z normami dotyczącymi systemów sieciowych. Właśnie to przemawia do korporacji - łatwość zarządzania, pomijajac dostępnośc oprogramowania itd. Ktoś pisał, że dlatego jest "downgrade" do XP bo Vista jest słaba wg. samego producenta nic bardziej mylnego - korporacje mają ileś tam instalacji nie będą dla paru laptopów wywracać wszystkiego - pakują z PXE system i już - 40 min. max i stacja gotowa bez przerywania grania w sieciówkę przez admina

Nie działa stacja (pomijam hardware) - format zrobiony przez Helpdesk i po zawodach, a kto będzie tam będzie latał po piętrach czy jechał do oddziału. :wink:

 

Odczuwa się to dopiero powyżej 150 stacji roboczych w oddziale i przynajmniej 20 userów migrujących po oddziałach - wcześniej po prostu tego nie widać.

 

Wybudowanie tak działającego systemu na Linuxach wymaga dużo pracy ze strony administratora a i tak z lasem domen będzie krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe OT : "Robocza nazwa systemu, który będzie następcą Windows Vista, to Fidżi (ang. Fiji) - informuje serwis The Microsoft Watch. Wiadomo już też, że po nim należy spodziewać się systemu o nazwie Vienna (Wiedeń). Nie wiadomo tylko, kiedy produkty te mają pojawić się na rynku.

 

Z informacji przedstawionych przez The Microsoft Watch wynika, że system, który ma być następcą Visty bywa czasami nazywany przez analityków śledzących poczynania Microsoftu "Vista R2". Ale bardziej prawdopodobne jest, że jego roboczą nazwą będzie Fidżi (czyli nazwa kraju położonego na 322 wyspach na Oceanie Spokojnym) - tak przynajmniej wynika z informacji uzyskanych przez serwis od partnerów Microsoftu.

 

Do niedawna wydawało się, że następcą systemu Vista będzie system o roboczej nazwie Vienna (ang. Wiedeń - wcześniej znany jako Blackcomb). Mary Jo Foley z The Microsoft Watch tłumaczy jednak, że pomiędzy systemami Vista i Vienna będzie jeszcze jeden OS - właśnie Fiji.

 

Niestety, specyfikacja oraz terminy premier następców Windows Vista na razie nie są znane."

 

Źródło : IDG.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście używałem PXE na kilkunastu stacjach (DOS) podpiętych do novella ogólnie nie ma problemu ale taki sprzęt to tylko konsola bez większych możliwości !!! aktualnie wdrażam do obsługi magazynu urządzenia SYMBOLA WT4000 mam też parę szt. MC9090 ale szczerze powiem że wolę mieć jakikolwiek system. Nie wyobrażam sobie teraz pracy tzn. stacji gdzie nie było by poczty, www itp. i w sporych firmach nie biega się po schodach tylko np. ja używam VNC ale jest kilka innych fajnych programów. Przez VNC naprawiam kompy osobą co mają Neostrade czy jakiekolwiek łącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.