Skocz do zawartości

windows vista vs windows xp


qpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanie do Was, jaki system używacie i dlaczego! i co jest według Was lepsze?

 

ja używam xp z wyboru i w laptoku viste z przymusu (póki co) i nijak mi vista nie pasuje! działa strasznie wolno, zadaje miliony pytań jak chce zrobić cokolwiek i nie działa sporo gierek na LANA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

XP - powód - mam rocznego laptopa kupionego z XP a jeszcze nie o ... żeby wydawać pieniądze na nowy system który różni się de facto tylko wyglądem a za to działa 2x wolniej.

Generalnie cała firma jak na razie działa na XP, mamy korporacyjną licencję i nie mamy motywacji żeby wydawać spore pieniądze na coś co nie ma nic wspólnego z zapowiedziami (brakuje nowego systemu plików i wielu innych zapowiadanych elementów).

Generalnie uważam(y) że warto poczekać na prawdziwego longhorna czyli windows seven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja używam xp z wyboru i w laptoku viste z przymusu

 

dokładnie tak samo mam,

ale myślę ze jak wyjdzie serwis pack 2 to będzie dużo dużo lepiej, ogólnie vista podoba mi sie graficzne (ale co z tego skoro można mieć skórek na xp'ka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórki to nie wszystko :twisted: Ja pracowałem i bawiłem się na tym i na tym... Zabawa przyznam po podstawowych programach lepsza na viscie, ale poza tym cala reszta lepsza jest w xp. Powód, jeden z ty wymienionych chodź by zwalnia komputer jak choroba, czuje się jakbym miał wirusa. Wiele rzeczy starszych na tym "dziadzie" nie ruszy, moje stare rozrywkowe gierki nie chodzą :evil: Ogółem to był jeden wielki niewypał Microsoftu, i współczuje im wydanych na to pieniążków. Jak nie z przymusu to odradzam Viste, chyba że ktoś ceni tylko i wyłącznie wygląd. Chociaż pasek startowy tam też jest "bydki". Sam w sobie nie chciałbym Visty, chyba że by mi za użytkowanie płacono, ale raczej nikt tak nie zrobi... Wiele osób siedzących w temacie, poszukuje laptopów bez Visty właśnie, mają problemy ze znalezieniem jak mój kolega miał, ale znajdują... Firmy ogólnie powinny na start zostać przy początkowej opcji: Windows XP. Jednym słowem XP wielki wypał Vista chole*** niewypał. Przypadkiem Microsoft się nie przyznawał do tego że "spalił" ten produkt? :roll:

 

Definitywnie NIE! :D

 

Życzę miłego użytkowania, użytkownikom VISTY :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem laptopa Toshiby pod Vistę i ... pierwszy tydzień na viscie spedziłem szukając sterowników pod XP dla mojego laptopa. Znalazłem sterowniki, format dysku i instalka XPka. Toshiba działa 100 % szybciej, wszystko śmiga. Jak na razie nie znam nikogo z kumpli, kto raz wypróbowawszy Vistę nie przesiadłby sie z powrotem na XPka.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że Vista to dla mnie jedna wielka zagadka. Kompletnie nie mam pojęcia jak to działa i kiedy będzie chodziła szybko, a kiedy muliła ... Uruchamiałem Vistę na celeronku na którym śmigała aż miło i na najmocniejszych Intelach Mobile z 4 gigami RAM-u na których się muliła. Nie ma pojęcia "jak to działa". Natomiast po XP-ku już wiem czego się spodziewać ... do tego aktualne łatki, spybot i antywirus. Z alternatywnych systemów, to jeszcze na drugim dysku jest linuksik SuSE 10.3 który śmiga aż miło w wersji 64-bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Mam Xp i nie zamierzam instalować najnowszego, jedynie słusznego produktu pt.Vista.Nie będę spędzał miliarda godzin na szukaniu sterowników w necie z prostej przyczyny, Vista nie obsłuży mojego modemu GSM albo jeszcze nie będzie do niego driverów, ewentualnie wyskoczy tekst "skorzystaj z pomocy windows" równoznaczny z powiedzeniem pt:"zamelduj koniowi" itp,itd

Przy następnej nieuniknionej instalacji XP zainstaluje jako drugi system Linuxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xp niemialem problemow wszystkie nowe gry typu crysis czy bioschock call of duty modern war dzialaja jak ta lala .Mam 2 karty grafiki zotac 1600/2000 w polączeniu sli.Natomiast inaczej sie ma w viscie wypieprzało mnie praktycznie z kazdej gry.

 

Szczeze niepolecam visty .Tak jak powiedzial przedmowca nie ma wiekszosci dobrych sterownikow do sprzetu typu karta muzyczna SB x-fi fattality.Rowniez mialem z tym problemy. Mam sprzet muzyczy do compa za 2 tys a gralo to na viscie jak sprzet z biedronki za 80 zl.Kompletnie niekompatybilnie z oprogramowaniem.Instalowanie tego gowna zajelo mi dobre pół dnia.I wszystko na darmo jak zaczeło to chodzic to byłę w ciezkim szoku.

 

Teraz mam xp i jestem zadowolony 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za Vista mam w domu w pracy i tylko ona zapewnia mi działanie sensowne niektórych programów w pełni wykorzystujących wielo rdzeniowe procki tak sie zlozyło ze sporo licze na kompie i połączenie Xp-ka i procka Quad dawało gorsze rezultaty niż P4 3600. Po zainstalowaniu Visty komp ruszyl z kopyta. Tylko czasem za mało pamięci jest 4Gb i chyba trzeba będzie dokupić kolejne 4 bo czasem chce koniecznie robić plik wymiany na dysku co znacznie zwalnia cały proces obliczeń. A co do uruchamiania to komp wstaje 2 25-30 sekund. Myśle że często powodem wolnego działania Visty jest chęc instalowania jej na sprzęcie który po prostu za wolny.

Pozdrawiam

Arek K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja świadomie kupiłem Vistę co prawda 32 bitową z kilku powodów.Nowy system wypcha z rynku stary.Tak było dotychczas(nikt nie podskoczy Billowi :D ) mało kto wydaje programy na stare systemy,xp bez servis packów był do bani,na Vistę już też jest servis pack ,sterowniki powstaną na pewno,faktem jest że wiele starych programów nie chodzi pod Vistą ale to sprawa przejściowa przy każdym nowym systemie wyskakuje sprawa kompatybilności ale z biegiem czasu się to poprawia.No i zasadnicza sprawa nowe procesory wielordzeniowe,dyski sata no i to co jeszcze nam szykują spowoduje że xp będzie za cienki :jupi: a stare gry zawsze można odpalić pod dosboxem nawet na pełnym ekranie.Jest jeszcze w Viście opcja "uruchom program w zgodności z" (do wyboru) tego nie próbowałem bo nie miałem potrzeby.Tak czy komuś się podoby czy nie to Vista rules bo tak chce Bill :D :lol2

edit:No i jeszcze dosbox pozwala na granie z kumplem po sieci oczywiście jak gra ma w opcji multiplayer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.