Skocz do zawartości

Działanie regulatora


Artanis

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć z eketronicznego punktu widzenia jak działa regulator. Ogólnie dostaje sygnał z odbiornika i steruje silnikiem, ale no właśnie, jaki sygnał dostaje z odbiornika? PWM? Ale z tego co przeglądałem instrukcje, sygnał jest przesyłany 3 pinami, więc nie wiem po co ten trzeci. Generalnie chciałbym zamiast gotowego odbiornika użyć uC i chciałbym wiedzieć jak sterować regulatorem.

 

Druga kwestia, zbudowałem robota kołowego, tam do sterowania silnikami użyłem mostków H, bo uC nie dałby rady dać tyle prądu, czy regulatory pełnią właśnie taką funkcję mostka H, czy jest to bardziej skomplikowany/funkcjonalny element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno, poczytałem o BLDC i mogę odpowiedzieć na swoje drugie pytanie, że to technicznie są 3 pół-mostki :)

 

A z punktu widzenia sterowania, te regulatory (przykładowo http://www.perfecthobby.pl/991-emax-esc-18-a) są na tyle sprytne, że dostają PWM na wejściu i same się zajmują przełączaniem faz na silniku z prędkością proporcjonalną do zadanego pwm'a?

 

Swoją drogą, jak patrzę na zdjęcie z tego linka, zakładam, że A,B,C idzie do silnika, +,- do akumulatorów, a pozostałe 3 przewody BATT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jak patrzę na zdjęcie z tego linka, zakładam, że A,B,C idzie do silnika, +,- do akumulatorów, a pozostałe 3 przewody BATT?

 

Czarny masa, czerwony +5V(wyjście), biały PWM (wejście)

 

Mówisz, że chcesz użyć mikroprocesora do sterowania tym regulatorem - powiedz co to za procesor i język programowania - będzie zapewne łatwiej pomóc.

Regulator taki wystarujesz procesorem dokładnie tak samo jak serwo - a w necie jest6 dziesiątki tutków jak to uczynić w dowolnym języku i na dowolnym procku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chcę użyć Arduino i nawet znalazłem do tego tutorial :)http://techvalleyprojects.blogspot.co.uk/2012/06/arduino-control-escmotor-tutorial.html

 

Dobrze zrozumiałem, że czerwony (+5V) mogę użyć do zasilenia Arduino, dzięki czemu nie będę potrzebował osobnej baterii tylko dla uC? (jednocześnie nie używać czerwonego, jak podepnę USB, bo mogę coś zjarać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.