Jump to content

P-51D Mustang .40 - wersja KIT


skylfer
 Share

Recommended Posts

Witam.

Planuję za kilka dni zakupić ten model samolotu, a dokładniej z tego sklepu (tylko tu znalazłem obecnie dostępny) http://www.rc4max.com/great_planes_-_f4u_corsair_40_kit,3,6507.html

Moje pytanie to co zastanę w tym zestawie? Same plany i "suche drewno" czy już powycinane fragmenty samolotu?

Jaki będzie przybliżony koszt zmontowania zestawu, który będzie latał (chciałbym zamontować chowane koła pod skrzydłami z klapami - trudno będzie przerobić ten model do czegoś takiego?). Zapewne będę składał ten model kilka miesięcy, ponieważ nie mam zamiaru się spieszyć, aby wszystko było jak należy, dlatego też wszystko co w niego później będę pakował może być z górnej półki. Jakie narzędzia będą mi niezbędne do pracy przy tym modelu?

Na razie to chyba wszystkie pytanie. Z góry przepraszam za takiego pytania, ale jestem w tym całkiem nowy :) Nie chcę modelu prawie gotowego, ponieważ chcę go zrobić sam :)

Pozdrawiam,

Paweł.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 kanałów może być za mało do takiego modelu.

Policz sobie ile serw będziesz musiał obsłużyć.

Requires: 2-stroke .40-.46 cu in or 4-stroke .48-.70 cu in engine, 4-channel with 4 servos

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat jestem zielony, więc jakby ktoś mógł mi pomóc z tymi serwami ile dokładnie potrzebuję. Z tego co jest w opisie to 4 kanały, 4 serwa ale ja bym chciał zamontować chowane przednie koła i klapy, które zakryją "dziury" ile serw do tego będzie potrzeba? Jak np. chcę dwa serwa (po jednym na skrzydło - do klap) to można ustawić te dwa serwa pod jeden przełącznik? 

Link to comment
Share on other sites

Świetna sprawa chyba kolejny kanał na nadajniku będzie mi potrzebny Haha. Dzisiaj zamówiłem korsarza z linku, który podałem w pierwszym poście ;) Tak więc z niecierpliwością oczekuję paczki :)

Link to comment
Share on other sites

No niestety nigdzie nie ma dostępnych korsarzy w tej wersji :/ W kilku sklepach było napisane, że produkt dostępny, a po kontakcie telefonicznym okazuje się, że nie ma. Dziś rano dostałem maila o anulowaniu transakcji z rc4max, gdyż korsarz jednak niedostępny. Tak więc zdecydowałem się na P-51D Mustang ;)

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam sie czy nie pokryć pozniej modelu zywica epoksydowa dla utwardzenia. Probowal tego ktoś kiedys?

 

Edit:

Żywica to Epidian 624 + utwardzacz IDA. Mam tego jeszcze około litra. Stosowałem wcześniej do pokrywania wodospadów i basenów do swoich terrariów. Po zastygnięciu twarde jak kamień :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.