Skocz do zawartości

HK Wing Wing jako platforma


Y/F-22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Co byście wybrali do dźwigania Boscama 5,8 gHz 200 mW na początek fpvki ?

 

Modeli pusherów coś mało a kupowanie Easy Stara do targania 100 gramowego FPV to trochę przesada, zresztą wolę coś bardziej kompaktowego i tańszego. Fajny byłby Mini Skywalker ale raczej nie sprawdzi się w moich warunkach pogodowych, miejsca na sprzęt też niewiele, to już raczej parkflyer.

 

Myślę o czymś takim. Ładnie wygląda, tani, rozmiar nawet ujdzie choć wolałbym coś około i powyżej metra rozpiętości. W kabinie nawet sporo miejsca, da się coś tam upchać.

 

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__32419__Wing_Wing_Z_84_EPO_845mm_KIT_EU_warehouse_.html

 

Nie wiem ile dźwignie Wing Wing co prawda no ale nic innego na oku nie mam. Cena tutaj gra pierwszoplanową rolę, w PL nic za tą cenę nie kupię a znowu na HK też niewiele tego w EU warehouse. Co wgl o tym myślicie ?

 

Jakiej pojemności pakiet polecacie do boscama, 800-1000 mAh ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latających skrzydeł z 5 w życiu miałem. Po prostu pierwszy model do FPV. I pytam bo może jego właściwości kolidują z lataniem FPV na pierwszy raz (np. może jest niestabilny przy wietrze). Budowa samodzielnie wyszłaby niewiele taniej, co prawda rdzenie są tanie ale ogarnięcie ich do stanu platformy wyszłoby niewiele mniej cenowo niż KIT Wing'a , nad Kilerem też myślałem ale ceny podobne więc Wing Wing powinien być OK. Zacząłem już samodzielnie budować platformę EPP pokroju Easy Stara (wzorowałem się na proporcjach) tyle, że on trafi do znajomego który też zaczyna fpv'kę.

 

Jak teraz z pojemnością pakietów ? Liczę, że na wing wingu już z fpv nie zaliczę więcej jak 15 minut lotu. Co tutaj będzie odpowiednie do boscama ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma tym bardziej, że no nie mam alternatywy. Całe FPV mieści mi się na dłoni więc kupowanie czegoś większego jest bezsensowne dla mnie. A i nawet nie ma takich modeli na HK. Coś powinno wypełnić taką lukę na rynku, przydałby się model pokroju Easy Stara w rozmiarze 900 mm. To jest całkiem fajne :

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28701__SkyEasy_Glider_Airframe_KIT_EPO_1050mm.html

 

Tyle, że wygląd taki koślawy trochę. Ale to przejdzie, dużo miejsca w kadłubie. Delikatnie wygląda ale rozmiar akuratny i model niedrogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten model (http://modelerc.info/modele/wing_z-84/) - kupiłem go z myślą o filmowaniu z powietrza (bez FPV) i ew. latania nocą.

Niestety po zamontowaniu kamery (mobius - 40g) z pakietem 800mAh (3s) lata jak cegłówka.

I mimo lekkiego silnika jest problem z wyważeniem w powyższej konfiguracji, przez co model jest bardzo niestateczny.

 

Raczej model za mały jak na bazę do FPV - że chyba chcesz dłubać jakieś otwory w dziobie (ja kamerę montuję w dorobionej owiewkce z EPP).

 

Pomijam już fakt, że brakuje mi w tym modelu steru kierunku (ale może to już tylko takie moje zboczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja fpvka waży równe 100 gram ... takiej odpowiedzi właśnie potrzebowałem. To taka baza że ... nadajnik z kamerą i pakietem, podstawowy sprzęt póki co. Czyli winga muszę sobie odpuścić.

 

Jest jeszcze coś takiego, troszkę większe :

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__32452__Combat_Slope_Soaring_Wing_EPP_Foam_CF_tube_Kit_EU_warehouse_.html

 

Wiele osób właśnie do mini skywalkera pakuje boscama 200 mW tyle, że raczej chyba nie z oddzielnym zasilaniem. Choć kto wie, muszę to przemyśleć. Zależy mi aby model nie latał jak gazeta i był w miarę stabilny, loty nie muszą być długie a model nie musi być slowflyerem.

 

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__27130__Mini_Skywalker_840mm_ARF.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:"No moja fpvka waży równe 100 gram"

To co ty tam pakujesz, że to tyle waży? a nadajnik i kamerę przecież możesz założyć na cokolwiek co lata, jeździ, pływa.

edyt

Zauważyłem, że masz Phoenixa 2000, fajny model również do FPV to po co szukasz jakiegoś g...a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix już poleciał do innego właściciela, na początek chcę maksymalnie prosty i tani model którego nie będzie szkoda jakby co - no ideałem jest latające skrzydło. Zresztą nie przepadam za śmigłem w kamerze szczególnie, że to pierwsze loty i to na małym bo 4,3 calowym ekranie.

 

Sama kamera z nadajnikiem i okablowaniem waży około 45 gram, do tego około 60 gram pakiet 1000 mAh 2s - akurat miałem 3s z padniętą jedną celą więc sobie przerobiłem pod fpv'kę (kamerę mam do 5V), raczej i tak użyję mniejszego ale liczę, że całość waży około 100 gram. Nie wiem ale raczej powątpiewam, że mini skywalker to dźwignie. Może jakbym zszedł do 70-80 gram czyli dał mniejszy pakiet to coś by z tego było. No i zostaje jeszcze rozejrzeć się za rdzeniami tyle, że roboty będzie z ich ogarnięciem do formy latającego skrzydła a ja czasu mam coraz mniej, koniec wakacji chłopaki nieszczęsny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nad tym pomyślałem tylko jak z rozładowaniem pakietu, będzie równomierne na każdą celę, nie rozjadą się ? No i jak padnie to już wszystko naraz, zabezpieczenia żadnego. Pomijam też, że pojęcia nie mam na ile wystarczy taki pakiet - liczby to liczby, praktyka to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oku mam też AXN'a bo tanio wychodzi a model idealny. Są fajne modele, dzisiaj przejrzałem wszystkie kategorie na hk ... tyle, że nie w eu warehouse. Sęk w tym, że mam dwa prawie nowe pakiety 3s 1300 mAh i je chciałbym wykorzystać do modelu - do AXN'a to trochę biedna pojemność, do latającego skrzydła w okolicach 1 metra rozpiętości to idealne pakiety. A szukałem po allegro i sklepach .. no takich skrzydeł prawie nie ma, brałbym kilera od Pana Leona tylko wolę coś bardziej gotowego bo po prostu czasu nie mam na cokolwiek ostatnio, nie wiem kiedy bym to złożył do postaci platformy. Dlatego też wybór mam pomiędzy Mini Skywalkerem (jeszcze popatrzę na setupy po rcgroups, może właśnie będę zasilał wszystkie z jednego pakietu, zobaczy się) a takim tanim latającym skrzydłem z epp na hk które być może sprawdzi się jeżeli dobiorę odpowiedni setup (czyli bez przegięć wagowych aby nie latało jak cegła).

 

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=32424

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11440__Combat_Slope_Soaring_Wing_EPP_Foam_CF_tube_Kit.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszło zamówienie, z przesyłką EU Warehouse wyszło 80 dolarów a na paypalu zapłaciłem około 270 zł. Problemem był ciągły BACKORDER regulatorów czy serw oraz silników dlatego musiałem "ekonomicznie wydziwiać", dobrałem chyba jednak w miarę dobre wyposażenie.

 

Model wymiarów dość dobrych jak na początek, powinien dźwignąć ten zestaw ... a wyszło dość tanio, teraz tylko kupić śmigła bo w HK nie mieli, klej ... i w 300 złotych zmieszczę się z gotową platformą.

 

Model, zasilanie będzie miał z 3s 1300 mAh + 2s 800 mAh do zasilania FPV, cała FPV'ka powinna wyjść około 70-80 gram (będę odchudzał co się da) :

www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=32452

 

Silnik :

www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=36424

 

Serwa :

www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=31518

 

Regulator :

www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=32469

 

Zasilanie FPV'ki :

www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=38085

 

Taki bajerek na monitor mocowany do aparatury :

www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=56817

 

Przyjdzie to zdam relację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.