Skocz do zawartości

Lekko spuchnięty pakiet - czy jest bezpiczny?


tomek.ekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hehe .. Ciebie już "prześwietliłem" i wiem, że atakujesz "z ukrycia" .. :) bardziej się martwię o inne marudy :)

Dobra .. Koniec OT :) :)

że nie widać mnie w zalogowanych?.To tylko taka moja mała przypadłosć :) .Ale wiadomo przeca,że MODKI widzą wszystko,włącznie z IP :) .I słusznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto spróbować mimo wszystko :-) Pakiety nie są tanie i nawet jakby działał z mniejszą pojemnością to i tak warto - zwłaszcza, że nic nie spuchło... Oczywiście z zachowaniem ostrożności!!!. Apropo "wzbudzenia" wystarczą np. 3 paluszki połączone szeregowo aby podładować pakiet do napięcia, które będzie wystarczające dla ładowarki lub może spróbować np programem od Pb...

 

A wracając do pakietu kumpla, który u mnie leżakuje... Pakiet twardy jak... skała, równo trzyma napięcie 3,79V. W weekend spróbuję doładować go do pełna prądem 1C i sprawdzę jak się spisuje później przy rozładowywaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Przecież ten pakiet ma przerwę a nie jest rozładowany .. (według mnie). Miałem identycznie z pakietem KingMaxa. Jedna cela 0V. Po rozebraniu okazało się, że puściła jedna blaszka łącząca cele. Najgorsze było to, że na biurku pakiet miał pełne napięcie a w locie puszczało od wibracji (co się skończyło podwójnym kretem). Jeżeli jednak nie ma przerwy a cela ma 0V to w żaden sposób jej nie uratujesz. Jak nie masz zdolności manualnych / elektronicznych  to też proponuję go zutylizować a nie naprawiać.

 

BTW .. Proszę poprawić pole skąd w profilu i uzupełnić wiek. W innym wypadku konto zostanie zdeaktywowane. No i jeszcze jedno .. Kiedy są imieniny Geruska ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy pakiet po "rozładowaniu do końca" będzie miał jakieś napięcie na kilku celach, a na jednej właśnie zero. Proces rozładowywania zawsze trwa do wyzerowania jednej celi i wówczas się zatrzymuje. Stąd na kilku celach jest zawsze napięcie, a na jednej nie, tej najsłabszej (tanie pakiety nie są wogóle selekcjonowane, dlatego tak często wymagają balansowania). Jeśli ten pakiet nie jest stary, wystarczy spróbować "podnieść" tę celę i w 90% dalej go można uzywać. Mówię o tym, nie po jednym przypadku, a po co najmniej kilkunastu, gdy ratowałem kolegom ich baterie rozładowane do końca w podobny sposób. Cela zerowa zawsze wykaże przerwę w pakiecie (a pomyślcie dlaczego?). Jeśli wadliwa cela się nie podniesie, można ją usunąć, i zrobić pakiet dwucelowy. Może się też zdażyć przerwa, ale to bardzo mało prawdopodobne (choć możliwe). Ale do "utylizacji"?. Dajcie żyć.

pawel4090 A co mu może się przydarzyć? jeszcze jeden przerażony? A spotkałeś wszystkie cele kiedykolwiek rozładowane równo do końca? w dodatku w Turnigach? Skąd czerpiecie wiedzę o tych niebezpieczeństwach? Pewnie z tego forum, bo raczej nie z wiedzy i praktyki. Jeśli ma być wyrzucony, powiedzcie gdzie, a ja nim jeszcze polatam, jak go znajdę. Ze się nie boicie telefonów i laptopów, aparatów fot. i Bóg wie czego jeszcze. A już pojazdy napedzane elektrycznością-to dopiero może być horror. Powinny być przechowywane w doniczkach. Tam są takie same akumulatory.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu, skąd wiesz, że te porady nie trafiają do dziecka - Gerusek nie podał  wieku. Ze Ty to robiłeś, nie znaczy, że inni mają takie zdolności. Pomyśl, zanim napiszesz i do kogo piszesz. Nie rób ze mnie "oszołoma", panikarza, pracuje z dziećmi to wiem do czego są  zdolne i jakie maja pomysły...

To są moje spostrzeżenia i moja opinia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał bubu2 - kilka miesięcy temu wyleciał mi w powietrzu z ESA-y pakiet nanotech 1300 razem z regulatorem . Znalazłem go dopiero po kilku dniach (szukałem w chaszczach po pas - bo szkoda było - nówka). Po znalezieniu okazało się, że regulator cały czas podpięty ciągnął prąd, cele wszystkie na "0" V, troszkę podpuchnięty...

i po podładowaniu na programie do NiMH do 3v na celę ładowanie w programie dla lipoli. Do tej pory hula jakby nic mu wcześniej nie było...

A co do kilku sytuacji u znajomych - zapłon następował, gdy wystąpiło zwarcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. pomijając, że kolega bubu też nie podał wieku i czasem pisze jak dziecko. Bogdanie, proszę w końcu uzupełnić wiek w profilu. Byly uwagi na ten temat, jest już 8 punktów ostrzeżeń. Przykro mi to pisać, ale kolejne punkty będą zmierzać do zbanowania konta a nikt nie chce tego robić, bo sądząc po ilości postów nie należysz do złośliwych użytkowników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę, jak dzieciak, bawił sie, nie wiem ile razy, w fotki, podpisy, wieki ... Już dwukrotnie to robiłem. Samo po jakimś czasie znikało (zapewne po awariach). Pisz sobie dalej jak dzieciak (poczytaj swe wypowiedzi). Daj mi bana.

Dokładnie dobrze Bogdan mówisz tym bardziej ze w ustawieniach pisze ze wiek jest nie obowiązkowy mnie też popędzał 0dash2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę, jak dzieciak, bawił sie, nie wiem ile razy, w fotki, podpisy, wieki ... Już dwukrotnie to robiłem. Samo po jakimś czasie znikało (zapewne po awariach). Pisz sobie dalej jak dzieciak (poczytaj swe wypowiedzi). Daj mi bana.

 

Jeżeli coś znikało po awariach to wszystko a nie tylko wiek. Może i jestem jak dzieciak, ale uwierz że takim dużo łatwiej iść przez życie. Stąd te moje zabawy w samolociki i inne zabaweczki. Twoich postów nie trzeba nawet czytać by dojść do pewnego wniosku. Brak solidarności dla innych użytkowników forum oraz brak poszanowania zasad świadczy odpowiednio o Twojej dojrzałości kolego. Bana ?? o nie nie, nie tak łatwo, nie będę się fatygował .. w życiu na wszystko trzeba sobie zasłużyć. Z wielką przyjemnością zapraszam Cię jednak do Powitalni.

 

Pozdrawiam serdecznie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.