Skocz do zawartości

usuwanie folii z modelu


Dragon_X

Rekomendowane odpowiedzi

A dobra suszarka wystarczy? Mam taką tzn. Żona. ????, ze jak się włączy ma najwyższą temperaturę to aż parzy. Koszulki termokurczliwe zawija pięknie. Balsa nie była chyba lakierowana. To jest bardzo stare poszycie miejscami samo odchodzi i dodać mocno uszkodzone. Gdzieś czytałem, ze podobno można żelazkiem podgrzać delikatnie. Spotkaliście się z takim rozwiązaniem?

Dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecałbym opalarki bo schodzi zewnętrzna folia, a ten podkład z kolorem to już nie zawsze. Ale jak musiałem to i opalarką drążyłem temat, potem pęseta, nożyk i drobniutki papier ścierny dla wyrównania powierzchni. Na to położyłem kolejną folię. Jeśli nie chcesz kłaść już folii tylko malować to musisz to zrobić o wiele bardziej precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwając folie z modelu, łapałem za strzępek, bądź podważałem i odrywałem nożem róg folii. Po czym  grzałem żelazkiem tuż przy rogu i delikantnie przesuwając żelazko odrywałem folię. Czasami bywa że przy ogrzewaniu opalarką bądź na cześci skrzydfła która była laminowana odrywa się tylko przezroczysta warstwa folii. Zostaje kolorowy klej trudny do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecałbym opalarki bo schodzi zewnętrzna folia, a ten podkład z kolorem to już nie zawsze. Ale jak musiałem to i opalarką drążyłem temat, potem pęseta, nożyk i drobniutki papier ścierny dla wyrównania powierzchni. Na to położyłem kolejną folię. Jeśli nie chcesz kłaść już folii tylko malować to musisz to zrobić o wiele bardziej precyzyjnie.

 

 Czasami bywa że przy ogrzewaniu opalarką bądź na cześci skrzydfła która była laminowana odrywa się tylko przezroczysta warstwa folii. Zostaje kolorowy klej trudny do usunięcia.

Oj panowie.A aceton to pies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.