Skocz do zawartości

Beeper


miruuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam fanaberię.

Potrzebuje beepera, który podpinamy do pakietu celem wycia gdy pakiet zaczyna padać.

 

Bardzo jednak sposobała mi sie funkcja, która była chyba w KK 2.1. Chodzi o to, że wyjec nie odzywał sie tylko poniżej pewnej wartości krytycznej bnapięcia, ale pracował stopniowo. Poniżej pewnego napięcia zaczynał pikać spokojnie i powoli a wraz z dalszym rozładowaniem pakietu wył coraz bardziej namolnie.

 

Dzięki temu wiedziałem nie tylko o tym, że pakiet zaraz padnie, ale miałem świadomośc, że czas nadchodzi... O iel w samolotach można doszybować, w kopterach jest inaczej i wolałbym wcześniej wiedzieć co mnie czeka. Spotkaliście się z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam taki http://abc-rc.pl/buzzer-miernik-tester-1-8S-lipol dodatkowo można ustawić próg zadziałania.

 

Dzięki. Oglądałem go wcześniej, ale wydaje mi się, że z opisu nie wynika by miał funkcję na której mi najbardziej zależy.

Bo mi nie chodzi o to, żeby ustawić próg ponizej on wyje, tylko żeby wył narastająco.

 

W KK 2.1. działało to tak (i bardzo mi się spodobało), że przykładowo od napięcia:

- 3,9 pika co jakiś czas

- 3,8 pika częściej

- 3,7 pika z bardzo dużą częstotliwości

- 3,5 wyje non stop.

 

Dzięki temu wiedziałem kiedy trzeba wracać albo latać ostrożnie i kiedy lądować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszystkich dookoła szlag trafi, bo taki wyjec potrafi wyprowadzić z równowagi

Wystarczy, jak empirycznie ustawisz taki próg, by dać sobie czas na powrót. 3.9 to będziesz miał zaraz po starcie.

Ja w zależności od modelu (mam bzyczek w każdym samolocie) ustawiam próg od 3.2 (motoszybowce) do 3.5 (warbirdy bardziej żarłoczne), i mam wówczas spokojnie około dwóch minut na wylądowanie. To dość czasu, więcej niż trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.