Skocz do zawartości

kraksa motorem


Emil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ja posiadam skuter marki Suzuki typu Sepia troche stara wersja bo 1993 ale buta mam niezłego a na dodatek jak na takiego rupiecia idzie mi aż 70km/h ,a mój brat stryjeczny ma od niedawna nowy skuter Kymco a te nowe skutery maja słabego buta i mój brat przyzwyczajony ze jak rusza to gazu daje do konca no i dzisiaj ja miałem juz jechac do domu i odpaliłes swojego skutera i jeszcze gadalismy a mój brat chcaił mi zrobic pśikusa zeby mi motor z pod tyłka odjechał to dał mu gazu a ja mam buta niezłego i on zamiast do połowy to z przyzwyczajenia do swojego dał mu na pełen gaz a efekt :motor odjechał na gumie 10m ale z jakim hukiem a lampa zmasakrowana i cały zadupek. Masakra normalnie i jeszcze sie smieje ze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No tak, 14 lat, ogrom głupich pomysłów, zero logiki myślenia i przewidywania skutków nieodpowiedzialnych eksperymentów... młodośc ma swoje prawa. Cały czas uświadamiam sobie jaki jestem "zaawansowany" wiekiem....

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilu... piszę Tobie po raz kolejny: INTERPUNKCJA!! a co do motoru to tylko potwierdzasz moją teorię, że powinna obowiązywać o wiele wyższa dopuszczalna granica wiekowa do kierowania jednośladami. Młody adept tej sztuki nie ma żadnej wyobraźni i zdolności przewidywania tego co może się stać!! I chodzi mi tylko o duże prawdopodobieństwo "uszkodzenia" przy okazji osoby trzeciej, bo "zdrowie" takiego wariata to ja mam w głębokim poważaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ale to nie ja tylko mój brat ma takie głupie pomysły :roll: a teraz rozwalona lampa a powód bo jak motor wyrwało na gumę to ostro a ja nie mam bagaznika bo bez ładniej wygląda ale skutki sa i chyba załoze

 

 

edit

But to tak zwane przyśpieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do motoru to tylko potwierdzasz moją teorię, że powinna obowiązywać o wiele wyższa dopuszczalna granica wiekowa do kierowania jednośladami

 

Granica wiekowa jest ;]

Btw. skutery sa na karty motorowerowe, a motorower powinien jechac max 45km/h, tak to jest jak sie zdejmujmuje blokady po to aby szpanowac. Badziesz mial nauczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do motoru to tylko potwierdzasz moją teorię, że powinna obowiązywać o wiele wyższa dopuszczalna granica wiekowa do kierowania jednośladami

 

Granica wiekowa jest ;]

Czytaj uważniej... "...powinna obowiązywać o wiele wyższa dopuszczalna granica wiekowa..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. skutery sa na karty motorowerowe, a motorower powinien jechac max 45km/h, tak to jest jak sie zdejmujmuje blokady po to aby szpanowac. Badziesz mial nauczke.

 

Niestety to nie prawda, albo nie cała prawda. Kodeks nie zna pojęcia skuter, mamy motorowery albo motocykle.

Najpopularniejsze skutery mają silnik 50ccm i konstrukcyjnie ograniczoną prędkość do 45km/h, wg przepisów są to motorowery i wymagają od kierującego karty motorowerowej lub dowodu osobistego od osób powyżej 18 lat.

Każda zmiana (odblokowanie lub wymiana zespołu tłok/cylinder) powoduje że taki pojazd staje się automatycznie motocyklem i wymaga prawa jazdy kategorii A/A1.

Co do samych skuterów to co raz popularniejsze są te większe z silnikami od 125ccm wzwyż które co prawda wymagają prawa jazdy ale za to oferują większy komfort jazdy. Sam poruszam się na co dzień właśnie takim skuterem (omijając miejskie korki)

 

Co do zachowania omówionego w pierwszym poście to szkoda słów, autor pomysłu jak i autor posta powinni dostać od rodziców starodawne manto za całkowity brak rozsądku i poszanowania przepisów drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przestrogi dla młodych adeptów dwóch kółek

 

kilka lat wstecz jadąc Hondą CBX 750 zostałem zepchnięty z jezdni na latarnie (taka wysoka betonowa-bardzo solidna)

skutki

motocykl:

do kasacji-wyglądał jak by go wessało do środka przez przednią lampę.

skóra pościerana na wylot , a kask pękł na pół.

ja:

pierwsze dni na ojomie i później neurologia. na szczęście nie miałem żadnych złamań -tylko niedowład rąk.miesiąc leżenia w szpitalu w różowym kołnierzu (kolor zobaczyłem po jego zdjęciu), a później 2 miesiące w centrum rehabilitacji.

gdy doszedłem do siebie moja własna CBR-ka przestała ponad rok w garażu i nie miałem ochoty jej nawet oglądać. po 2 latach przeszła niechęć do motocykli ale już nie wierzę nawet sam sobie podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu na motorze zginal moj dobry kolega, nie jechal szybko ponoc ok 70-80, kierowca dostawczawka zajechal mu droge, nie mial szans :( w kieszeni kurtki mial komorke, byla zmiazdzona i zlamana na pol :!: to samo dzieje sie z czlowiekiem. Cos strasznego i to przy predkosci jaka mozna osiagnac na skuterze. Na motorze nic Cie nie chroni, nie masz poduszek, pasow, metra blachy.

 

kiedys sam jezdzilem skuterem (honda bali), i na postoju zawsze zaciagalem reczny (fabryczna blokada na klamce od tylniego hamulca) tak na wszelki wypadek :wink: chociaz bez niego nie dalo sie tez uruchomic silnika.

Jak masz 14 lat to o ile przepisy sie nie zmienily nie masz prawa jezdzic skuterem ( karta jest od 15, od 13 to mozna miec rowerowa). Sadzac po opisie Twojej sytuacji to nie masz za wiele wyobrazni, a na skuterze jak sie wysypiesz przy 60 to tez sie mozna zabic, wiec wiecej rozwagi :!:

 

Parokrotnie spotkalem sie z sytuacja jak mlody lebek ktoremu rodzice kupili skuter zatrzymujac sie ledwo koncowkami palcow dotyka ziemi, a na oko ma 12 lat. Gdzie jego rodzice maja wyobraznie?? :!: bo takie dziecko to jeszcze zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie młody człowiek przed dostaniem karty motorowerowej (to żaden problem, tylko trzeba mieć dostęp do skuteru bądź motorynki xD by móc zrobić dwa kółka po boisku, skręcić w prawo i lewo... trzeba też rozpoznać parę znaków drogowych.. każdy to zda...) powinien przejść testy psychologiczne, skupiające się głównie na jego wyobraźni... podkreślam wyobraźni, ponieważ z tym jest spory problem, trzeba przewidywać do się może stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 14 lat to o ile przepisy sie nie zmienily nie masz prawa jezdzic skuterem ( karta jest od 15, od 13 to mozna miec rowerowa). Sadzac po opisie Twojej sytuacji to nie masz za wiele wyobrazni, a na skuterze jak sie wysypiesz przy 60 to tez sie mozna zabic, wiec wiecej rozwagi :!:

 

"Osoby, które ukończyły 13 lat, a nie mają jeszcze skończonych lat 18-stu, mogą starać o kartę motorowerową. Dokument ten uprawnia do prowadzenia motoroweru, czyli pojazdu o pojemności do 50 cm3 i rozwijającego prędkość nie większą niż 45 km/h."

 

A karta rowerowa to chyba od 10 roku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz to wyjdzie na to że to moja wina lecz to mój brat ma takie pochrzanione pomysły a więc nie zrzucajcie winy na mnie bo ja znam wypadki na motorach jak jeden z moich kolegów na KTM 250 jak wyskoczył to po wylądowaniu nie mógł opanować kierownicy i wjechał w drzewo ,a skutek : kask wcisnął mu się na głowę oczywiście głowa cała zmasakrowana i odraz trup na miejscu a sądząc po waszych wypowiedziach to nato wychodzi ze ja jestem nieodpowiedzialny , a skuter mam nie dla szpanu tylko mam żeby nim jeździć a to ze ma on 5 KM to już nie moja wina blokad ja tez nie zdejmowałem bo już jak kupiłem to miał zdjęte i to nie jest jak najbardziej moja wina tylko mój brat taki głupi jest a teraz odkupuje mi lampę a apropo kart motorowerowych do dlaczego już w 1 klasie gimnazjum miałem możliwość zdania za jedyne 20zł i ja nie żartuje a apropo skuteru to czemu mi nie wolno miec wkońcu od dzieciństwa sie zaczyna ze wszystkim tak jak z modelami co ja mam sobie kupić pocketa? już miałem ale sie na nim nie mieszcze bo to jest takie małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.