Skocz do zawartości

AR6110e do kosza ??


Elkojote
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś dotarł do mnie odbiornik jak w temacie , miał on pracować wspólnie z dx7s . Wsadziłem zworkę podpiąłem zasilanie dioda zaczęła szybko mrugać włączenie aparatury próba bindowania niestety nie udana . Ponowna próba też nic nie dała ,a przy trzeciej  dioda już w ogóle przestała świecić , coś się z tym jeszcze robi czy raczej daremny trud ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przestała świecić (mrugać) to chyba niedobrze. W trybie bindowania powinna szybko mrugać przed włączeniem aparatury w trybie bindowania (czyli jednoczesne przesunięcie suwaka on/off i wciskanie przycisku bindowania z tyłu aparatury - ja tak mam w Jr-erze), potem przestaje mrugać i po paru sekundach zaczyna jednostajnie świecić co swiadczy o zbindowaniu.

Miałem kiedyś parę razy przypadek że w mojej modelarni/graciarni na jednym czy dwóch odbiornikach bindowanie się nie udawało i dopiero przejście do innego pomieszczenia (większej przestrzeni) i bindowanie z większej odległości przyniosło skutek, aczkolwiek czy nie był to pierwszy sygnał że coś sie z odbiornikiem dzieje, gdyż w jakis czas potem padły mi dwa odbiorniki (mogły być właśnie te dwa odbiorniki, acz dokładnie nie powiem gdyż jakoś specjalnie ich nie zaznaczyłem a trochę posiadam).

A może zasilanie jest niewydajne, słabe, rozładowane?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to że na początku mrugał ale się nie bindował dodatkowo silnik wydawał dźwięki ... nigdy tak nie miałem a potem już zamilkł. Przecież nawet gdyby kabel zasilający od regla obrócić o 180 stopni to nic się nie działo bo plus jest na środku dioda wtedy chyba zapalała się na stałe z tego co pamiętam ale na 100% w ten sposób nie szło go zepsuć czy jak ??    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to że na początku mrugał ale się nie bindował dodatkowo silnik wydawał dźwięki ... nigdy tak nie miałem a potem już zamilkł. Przecież nawet gdyby kabel zasilający od regla obrócić o 180 stopni to nic się nie działo bo plus jest na środku dioda wtedy chyba zapalała się na stałe z tego co pamiętam ale na 100% w ten sposób nie szło go zepsuć czy jak ??    

Silnik pikał bo nie było sygnału wysterowania regulatora. Nie mogłeś nic popsuć odwróceniem wtyczki regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa historia , człowiek od którego kupiłem odbiornik też lata buduje . Po tym jak mu zakomunikowałem ze odbiornik zgasł mówi że coś wymyślimy i do pół godziny miałem nowy numer śledzenia przesyłki . Stwierdziłem że może znalazł coś zastępczego i posłał , dziś otwieram paczkę a tam 3szt. ar6110e  wszystkie wyglądają jak ten pierwszy (prosto z fabryki lśniące ,proste antenki chyba ich nawet nikt nie macał  ). Pierwszy mruga nie binduje drugi tak samo trzeci też , próby na zewnątrz w środku rożne pakiety rożne regle . W pamięci 4 modele stwierdziłem że może nie chce zapamiętać więcej jeden rozbindowałem ale nic próba ponownego zbindowania z moim odbiornikiem ar6100 bez problemu.Czekam na brata ma być po pracy z dx6i bo obawiam się ze mnie coś straszy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.