Skocz do zawartości

aparatura odmówiła współpracy ;/


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Moja aparaturka ma za sobą 3 sezony ciężkiej pracy . Latam czesto i długo .

Dziś aparaturka odmówiła współpracy , moj najlepszy model przeleciał połowę Kołobrzegu i zawisł na takim oto pięknym drzewie

 

Nadajnik to hitec optic 6 mam w nik kwarce hiteca , odbiornik to rex 5 ma nowy kwarc jeti , specjalnie kupiłem nowy , bo już wcześniej zdarzały sie kłopoty z zasięgiem myślałem ze to wina kwarca ( latałem na rexsie i kwarcu hiteca )

 

objawy

wlączam zasilanie wychylam drążek i serwa raz działają raz nie , sprawia to wrażenie jakby się zacinały następnie spowrotem chwile dzialają drgania też występują . Gdy poruszam kwarcem , objawy czasem mijają . Podczas jednej z prób po wlaczeniu zasilania serwa pochodziły chwile póxniej odbiornik przestał reagować wogule jakby odłoczono mu zasilanie , a bylo podlączone , normalnie jakby zgasł - samemu się wylaczył ;/

 

Lece sobie szybowcem na wys 30 m 100m od siebie akku naładowane na full zarówno w nadajniku i odbiorniku a tu nagle zonk ruszam drązkiem a model nie reaguje ;/ odbiorni nie załapal chwilowego zakłocenia jak to z reguły bywalo , poprostu wyglądało to jakby się wylaczył

 

Prosze o pomoc na pewno ktoś miał podobne objawy w swoim sprzęcie nadawczo odbiorczym

 

takie drzewo musiałem pokonać , nie pytajcie jak , powiem tylko że zdjęłem model w całości Xd w jednym kawałku :faja:

1002213jc6.jpg

1002212ht5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobne historie ze swoim starym graupnerem, objawy identyczne, myslalem ze bez inwestycji sie nie obejdzie. okazalo sie ze to utrata kontaktu kwarcu w odbiorniku(pare lat ma). wyczyscilem i zabezpieczylem gniazdo i kwarc takimi specjalnymi plynami uzywanymi w elektronice i od tej pory jak reka odjal, nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęłem obudowe z odbiornika ten plastik wyglądający jak koszulka termokurczliwa . Odbiornik nie wyglądał na uszkodzony mechanicznie

 

Serwis nie głupi pomysl jaka jest cena takiego przeglądu ?

 

Wszystko wskazywaloby na to że kwarc nie ma styku z gniazdem , jak nazywa sie ten płyn ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Hiteka, a w odbiorniku Jeti to takie objawy są następstwem niezgodności Kwarcy w twojej aparaturze wymien w odbiorniku kwarc na hiteka i będzie ok.Sam miałem takie objawy z tym że nie odważyłem się tym latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie polecam rozginać płytek w Rex 5.Połączenia miedzy nimi są zrobione z foli miedzianej do której lutowane są również pozostałe elementy odbiornika.Płyn w sprayu to chyba WD40.Tak jak napisał Jano, spróbuj wymienić kwarc na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Hiteka, a w odbiorniku Jeti to takie objawy są następstwem niezgodności Kwarcy w twojej aparaturze wymien w odbiorniku kwarc na hiteka i będzie ok.
Taka niezgodność z pewnością tu nie występuje. Kwarce odbiorcze Hiteca i Jeti na pojedynczą przemianę są identyczne pod względem parametrów elektrycznych.

Trzeba systematycznie sprawdzić sprzęt. Najpierw nadajnik z innym odbiornikiem aby stwierdzić, który z elementów zestawu nie pracuje. Później sprawdzić kwarce. Wtedy pozostnie tylko uszkodzony odbiornik lub nadajnik.

Jeti Lubią się rozstrajać. Parę lat temu jeden z odbiorników Jeti odmówił mi posłuszeństwa. Leżał sobie na pólce ze trzy lata. Kiedyś postanowiłem go sprawdzić i przyjrzeć mu się dokładnie. Włożyłem kwarc i ...odbiornik odżył. Niestety, zapomniałem, że był on na pasmo 40 Mhz a włożyłem kwarc na 35, bo już dawno pozbyłem się nadajnika na 40 Mhz. Okazało się, że powodem nie działania było rozjechanie się obwodów wejściowych. Popłynęły na tyle, że odbiornik zaskoczył na sąsiednim paśmie. Po lekkim dostrojeniu, do dziś służy mi do różnych prób naziemnych. Oczywiście do modelu, choćby depronowego, nigdy nie odważę się go włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.