Skocz do zawartości

PZL P.11C depron


Michał K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam trochę wolnego czasu więc zabrałem się za maskę silnika... Nie jest idealnie odwzorowana ale zawsze coś:

post-12979-0-07355000-1417261536_thumb.jpg

 

Ubytki i wgniecenia uzupełniłem taką oto masą bodajże z Castoramy:

post-12979-0-08556100-1417261539_thumb.jpg

 

Maskę planuję mocowaną na magnesy/śruby by mieć łatwy dostęp do silnika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku podłubałem w modeliku i zacząłem kryć kadłub:

post-12979-0-02262600-1417633055_thumb.jpg

Musiałem dodać kilka podłużnic z listew sosnowych..

Szału nie ma, du** nie urywa jak to się mówi no ale jest? jest ... z grubsza nałożyłem szpachlę, jak wyschnie będzie trza wyszlifować ale to już w piwnicy albo na dworze  :angry:

 

Rozmyślam nad umiejscowieniem akumulatorów i chyba wylądują nad mocowaniem podwozia w przedniej części kadłuba... a jak zrobię dostęp do nich to nie wiem ... coś wymyśli się 

post-12979-0-16072400-1417633064_thumb.jpg

 

I dwa zdjęcia całości:

post-12979-0-04245900-1417633052_thumb.jpg

post-12979-0-76638100-1417633058_thumb.jpg

 

przy najbliższej okazji będzie trzeba zamówić silniczek i materiały na podwozie...

 

jak na razie mam serwa Tower Pro SG 92 R na lotki, SW i SK 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś argumenty ? Poza łatwościom z transportem ? 

 

Bo tak czy siak przy twardszym lądowaniu szkody będą takie same... Jakoś klejenie bardziej mi podchodzi chociażby dlatego, że nie musiałbym się cackać z tymi wszystkimi śrubami od zastrzałów i centropłata.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za odejmowanym płatem:

-mniej problematyczne przechowywanie (przy sporej ilości modeli zaczyna mieć znaczenie) 

-załóżmy zmianę samochodu na mniejszy... (chociażby z powodu awarii czego nie życzę)

-odejmowanym płatem można by zyskać całkiem sporą klapkę rewizyjną (tu z kolei trzeba trochę pokombinować)

-w wypadku urwania (czego nie życzę) jednej połowy skrzydła naprawa będzie o wiele łatwiejsza, można też wtedy wymienić taki płat na nowy 

-śrubki od zastrzałów dodają modelowi walorów estetycznych 

-większa satysfakcja z udanego oblotu 
 
Za stałym:
-łatwy w budowie 
-mniej czasochłonny 
 
Ja bym jednak troszkę nad tym płatem wolał posiedzieć. Z perspektywy czasu teraz żałuję, że w niektórych moich modelach poszedłem na "łatwiznę"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu za i przeciw postanowiłem zrobić odejmowane skrzydła. będą się trzymać na 4 nylonówkach M5 + zastrzały mocowane do płata na snapy. Na tygodniu powinna dotrzeć paczka. Jak coś się ruszy w temacie to wrzucę parę zdjęć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu odejmowanego płata to z jednej strony wygodniej zrobić na stałe itd. ale osobiście mam w jednym modelu odejmowany cały płat o rozpiętości 140cm i w moim małym samochodzie te dwie części czyt. kadłub i skrzydło mieszczą się na styk więc teraz robię samolot z dwoma osobnymi skrzydłami. Poza tym jest też sprawa przechowywania to co pisał Jacek, duzo lepiej przechowuje się skrzydło które jest odejmowane, a już jak masz dwa osobno to w ogóle jest bajka. załóżmy że musisz podjechać na lotnisko tramwajem albo innym masowym środkiem transportu... większa siatka i po sprawie :) Także podjąłeś dobrą decyzję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z okazji świąt dostałem w prezencie model ESA XL Spitfire'a  :D  :D  :D  Radocha była niezła. Pierwsze co to rozpakowałem paczuszkę i niestety nie znalazłem tam sklejkowych elementów ani wydrukowanego wnętrza kabiny które widnieją w opisie produktu.   :mellow: chyba że należy je dokupić oddzielnie. 

 

zawartość zestawu wyglądała następująco:

wytłoczki z plastiku, pianka, węgielek orczyki itp 

post-12979-0-16393900-1419441446_thumb.jpg

 

 

+ tył ogona jest wycięty niesymetrycznie, tak samo centralna cześć kadłuba widać znaczne nierówności chyba że tak ma być...

post-12979-0-97530100-1419441486_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.