Jump to content

SAITO FG 36


MareX

Recommended Posts

Wczoraj, ku memu całkowitemu zaskoczeniu, został mi sprezentowany silniczek, jak w temacie. Kiedy zobaczyłem przed sobą tę oto skrzynkę:

1166.jpg

przez ok 2 minuty patrząc z góry na ten złoty napis, nie mogłem "zaskoczyć" co to takiego, aczkolwiek nazwa z czymś mi się kojarzyła. :oops:

Po jej otwarciu /a już wiedziałem , co zobaczę/ pojawiło się takie coś:

1168.jpg

a po zdjęciu tej gąbki ukazała się cała zawartość:

1169.jpg

Wyjąłem go z celofanu i obróciłem:

1171.jpg

I skrzyneczkę ponownie dokładnie zamknąłem. Zapytacie pewnikiem za ile to i do czego się nada?

Proszę, oto faktura w USD liczona:

1173.jpg

Całość z kosztem wysyłki na terenie USA i tamtejszym taxem to 700 zielonych, co przy dzisiejszym kursie tej waluty daje koszt 1568 zł. Transportu przez wodę niejako "przy okazji" i fatygi szwagra, który to zamówił i sfinansował nie liczę, bo liczyć też to można jedynie ogromną moją wdzięcznością i głębokim poczuciem konieczności jakiegoś rewanżu, tylko jakiego? I to jest problem...

A do czego to będzie? Jakiś pomysł już mam, ale bardzo chętnie poczytam Wasze sugestie w tej materii.

Link to comment
Share on other sites

Ale się cieszę z tobą Marku :devil: ... z tego, że wkońcu zapędziłeś sie w kozi róg :rotfl: Czy w dziale 4suwy czy w dziale benzyna?? :lol2:

A tak powaznie to śliczniuteńki. Czy to do owego Pipera?

Link to comment
Share on other sites

Czy darowane można darować? Wot i nowoj dyliemat... A do adminów oczywiście uwaga krytyczna: gdzie dział "benzyna czterotaktowa"? :wink:

A tak na poważnie zupełnie, to było u mnie wczoraj na "polataniu" dwóch naszych Kolegow i nie omieszkałem też im tego pokazać. Tak, jak się spodziewałem, im też się to podobało.

A na sugestie czekam, bo autentycznie ciekaw jestem tego, do czego Wy byście proponowali to użyć, gdyż użyte być musi, nawet jeśli się przy tym pobrudzi. :D

Heniu w rozmowie tel. sugerował od razu jakiegoś trenerka, coby nie leżało i od razu mogło latać, ale mi jednak co innego po głowie chodzić zaczyna.

Link to comment
Share on other sites

A żebyś wiedział Marcinku! Tyle, że bynajmniej :wink: nie ten egzemplarz silniczka, a pierwszy, który zobaczyłem na własne oko u naszego Wojtka i jego Ojca, kiedy to montowali go właśnie do pokaźnych rozmiarów "Jaczka 52" i kiedy to natychmiast zapadłem na nieuleczalną chorobę w postaci nieprzemożnej chęci wejścia w posiadanie takiegoż to koniecznie. I spełniło się. Myśl ciałem się stała! :D

A ten silniczek oczywiście pójdzie do starocia, tylko jakiego - jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła.

Link to comment
Share on other sites

Ten "Jaczek", to pewnie też nr 54 i zapewne Wojtek wstawi fotki swego modelu, a co do sklepów, to żadnej tajemnicy nie ma i już podaję namiary:

http://www.advantagehobby.com/

http://www.horizonhobby.com/Products/Default.aspx?ProdID=SAIEG36

i w tym drugim został zakupiony, jako że bardziej się Szwagrowi podobał jako sklep.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Do jego odpalenia Tomku to jeszcze ho, ho i jeszcze troszkę :D

Ma 3,5 HP mocy, więc coś tam pociągnie, a będę go odpalał , kiedy coś dla niego ulepię. W "półmakietach" już nawet zdradziłem, co to ma być w mym zamiarze i zapewne dobrze sobie z takim modelem poradzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Guest Kamyczek_RC

Jak słyszę kosiarkę czy piłę spalinową czyli 2-takt jak da-50 i 4-Takt Saito fg-36 to wolę ulepić sam model pod saito i cieszyć sie tym dzwiękiem. Może Saito popełni jakiś większy silniczek 4 takt benzynowy jak na razie nowością jest fg-20 czyli 20 cm.

W dniu wczorajszym chwyciłem to cudo do ręki w sklepie i juz nie oddałem ;)

Nie da się przejść obojętnie obok tego silnika . Miałem w rękach wiele silników ale ten jest jak ROLEX inne to tylko silniki .....

Dziś tj. 8.11.2008 praz pierwszy odpaliłem swoje SAITO FG-36 dzwięk ścina z nóg. Postępując według instrukcji silnik odpalił od pierwszego kopa z włączonym zapłonem i pal tak za każdym razem przy rozruchu.jak ktoś chętny mogę podeślać filmik z rozruchu na maila.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Kamyczek_RC
Dwusuwowe benzyki jak da50, dl itp mają ładny dzwięk, ale na tłumikach typu canister. Tylko na zwykłych "puszkach" chodzą okropnie ;]

 

Nigdy 2-takt nie bedzie tak brzmiał jak 4-takt. Dzwięk SAITO jest piękny dlatego do makiety nigdy bym nie założył silnika od piły łańcuchowej ;) 2 takt ma mniej złożoną konstrukcję jest lżejszy i w pewnych sytuacjach też ma swoje zalety. Widząc jednak jak sobie radzi saito FG-36 z extra 230 hangar-9 nie można powiedzieć ze jest on gorszy do akrobacji tymbardziej że specfika momentu obrotowego w czterotakcie jest inna niż w dwutakcie i śmiem twierdzić , że powinna bardziej odpowiadać akrobacji niz 2-takt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy tego silniczka. Moje pytanie dotyczy zastosowanego oleju do mieszanki. Wiem że powinno się stosować podobne oleje jak do dwusuwów, tyle tylko że inne nieco proporcje. Nie ma jednak, a przynajmniej ja nie znalazłem, jakiegoś rekomendowanego oleju do tych silników. Może ktoś z Was ma sprawdzony i może podać co najlepiej się tu sprawdza. I jeszcze jedno pytanie, otóż o ile z samym rozruchem nie ma problemu, bo jak tylko paliwo jest już w gaźniku to silnik odpala od pierwszego "kopa", o tyle jest problem z zassaniem paliwa gdy zbiornik jest nowo napełniony i w rurce doprowadzającej do gaźnika nie ma jeszcze paliwa. Jeśli się przytka gaźnik to wszystko jest fajnie można zaciągnąć, ale jak silnik jest schowany pod maską i nie ma dojścia do gaźnika, to jest jakiś sposób na zassanie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.