Skocz do zawartości

LI-POLE


dali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

 

Mam małe pytanko dotyczące akumulatorów.

Cały czas latałem na zwykłych aku, ale mam zamiar kupić pakiet li-poli możecie mi doradzić, jakiej firmy?

Znalazłem trzy typy, co o nich sadzicie.

 

1.FULLYMAX 1700 20C

2.DUALSKY 1800 20C

3.YUNTONG 2100 20C

 

Pozdrawiam

Dali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym lotnisku większość używa fullymax-ów i są bardzo zadowoleni, jeden z kolegów który używał KOKAM-ów i teraz używa fullymax-ów jest z nich bardzo zadowolony i mówi ze są o wiele lepsze. Duży wybór fullymaxów jest w sklepie P. Iwanejki www.rcskorpion.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam: czy któryś z wypowiadajacych się Kolegów wykonał przynajmniej 200 ładowań danego pakietu, bo dopiero wtedy można wypowiadać się na temat jego jakości. No, chyba że padł znacznie wcześniej - ale to dotyczy tylko negatywnych opinii :D.

Ja osobiście mogę polecić Kokamy. Na jednym z pakietów tej firmy wykonałem ok. 200 lotów przy prądach nieco poniżej granicznych, podawanych przez producenta. Pakiet ma 2 lata, ok. 90% pojemnosci i nadal pełną wydajność pradową. Nie wiem jak jest z jakością obecnych wyrobów tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wypowiem :)

 

Mam KOKAMy 1500 15C - nie uzytkuje ich od poczatku, ale mają za sobą rok czasu, latane 4 razy w tygodniu, pojemność jeszcze 1450.

 

Mam pakiet Dualsky 1320 12C ładowane pradem 0,8A latane srednio 3-4 razy w tyg. pojemność 1290

 

i jeden pakiet haj wyżej tylko ładowany czasem pradem i 2,5A, rozładowywany pradem około 20A i niestety po rokui ponad 200 ładowaniach ma tylko 540mAh. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... Ja latalem na akumulatorkach e-tech, bardzo fajne (latalem na nich caly sezon codziennie po 2-3 loty i nie zauwaylem spadku mocy, dopiero niedawno sie popsly) i w miare tanie, teraz kupilem fullymaxsy, jak narazie (po 7 ladowaniach) spisuja sie bardzo dobrze, zbaczyy jak bedzie pozniej ;-) Porownojac do dualski'ego, fullymaxsy sa tansze, i lzejsze... Nie ma co przeplacac. No oczywiscie nie wiem jak z trwaloscia tego pakietu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w wielu przypadkach jest to rozsądny wybór. Ja też do dzisiaj latam niektórymi modelami na NiCd. Promyk pierwotnie też był zasilany 13 ogniwami Sanyo 1250 SCRL i przy nieco większej wadze miał znacznie większy power niż na lionkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w jakimś sklepie, tylko już nie pamietam w jakim bardzo fajne użądzonko zażadzające energią. Podłączało się do niego 2 pakiety i w razie gdy jeden się rozładuję bądz popsuje to włancza zasilanie z drugiego...

Jeśli się boisz, żę pakiet padnie z powodu drgań to można by spróbować z dwoma pakietami... trzeba by mieć wielkiego pecha aby dwa pakiety padły w jednym locie ;D

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.