Skocz do zawartości

Nowe zasilanie czyli tanio, długo i daleko


Pietuh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem fajny temat ap ropo tych baterii i wiem od jakich laptopów można dostać te baterie panasonica,także temat baterii od wkrętarki odrzucam,bo od laptopa tańsze i więcej  :P

Laptopy nie potrzebują wysokiego prądu rozładowania i na pewno będą to ogniwa protected, więc nie kieruj się ceną, ale te od wiertarek to możesz podać namiary, spróbujemy.

Dzisiaj przeprowadziłem długą rozmowę z fachowcem z BTO i u nich największy prąd rozładowania ma to ogniwo http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=49580

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo interesujące. Jednak szkoda, że nie dotyczy zastosowania w modelarstwie. Ale to co pokazałeś jest niezwykle cenne. Takie właśnie testy, rzetelnie przygotowane i obiektywnie ocenione przydały by się tu.

Może Ktoś się podejmie wyzwania i sporządzi takie testy tutaj ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem będą testowane w powietrzu a nie na biurku:-)

Dzięki Tomek za linka bo tego nie znalazłem.

Cieszę się że temat rusza bo już miałem wątpliwości, czy ciągnąć to dalej i myślę, że wkrótce podzielimy się doświadczeniami, bo w temacie zasilania naszych modeli producenci nie reagują tak szybko jak w innych "hobby" co widać po e-papierosach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznę od podstaw, 18500, 18650 to rozmiar baterii 18mm sze. 500 długość a co w nich siedzi to bardzo mało wiadomo.

Do naszych zabawek potrzebne są ogniwa o prądzie rozładowania min 10a a chwilowy musi być większy.

Te ogniwa które wylinkowałem tyle mają i one mogą mieć zastosowanie, ale składając pakiet z trzech ogniw nadal mamy prąd rozładowania 10A, więc jedynie małe modele z oszczędnymi silnikami.

Jeżeli mamy większy prąd pobrania musimy połączyć pakiety i np 3s2p może już oddać 20A 3s3P 30A itd.

W przypadku łączenia rośnie pojemność, ale również waga, więc należy pakiety właściwie dobrać do konkretnego modelu.

Musimy pamiętać, że liliony nie lubią gdy obciąża się je maksymalnym prądem przez długi czas, więc szybkie mocne akrobaty i inne modele z mocnymi silnikami odpadają, ale motoszybowce i spokojne trenerki jak najbardziej.

Mnie po wielu próbach się to udało i mój trenerek zabiera na pokład do 12000mah i lata do półtorej godziny, tu już musimy sami kombinować bo pomiary biurkowe w przypadku li-lion na nic się zdają.

Jako przykład podałem dwa modele o takich samych silnikach, o takiej samej wadze i podobnej powierzchni nośnej i stwierdziłem, że każdy chce trochę inaczej:-)

Z samolotami już skończyłem doświadczenia, każdy dostał to co chciał i nie mam modelu który lata poniżej godziny.

Teraz walczę z pierwszym w życiu ufolotem i testuję jego zachcianki.

Lepsze mogą się okazać ogniwa od e-papierosów litowo-magnezowe ale tym zajmę się później bo przy takiej samej pojemności i wadze mają większy prąd rozładowania.

Się rozpisałem i proszę kolegów bardziej obeznanych w tej materii o ewentualne sprostowanie moich błędów bo jestem czystym amatorem w tej dziedzinie.

NIGDY NIE STOSOWAĆ OGNIW PROTEKTED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na turystycznych LIFE w rozmiarze 26650 w 2010 roku Rosjanka Natalia Denisenko  omsknęła się o rekord świata w najszybszej klasie ślizgów F1E+1Kg. Fakt, że się jakoś nie przyjęły bo ich pojemność była zawyżona a średnie napięcie rozładowania niskie ale prądu one oddają ile trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kosmos, to prawda, dlatego my jak jechaliśmy na te mistrzostwa świata to pozostaliśmy przy lipo. Nawiasem mówiąc, nie przyjęły się life w łódkach bo są ciężkie i mało pojemności oddają. Natalia w roku 2008 zrobiła rekord świata na nimhach w rozmiarze sub C, miała ich w modelu 30 sztuk. Wtedy to było coś....

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ebc931416052bcc0.html

 

a tak pływało...

 

http://vizor1.wrzuta.pl/film/5lK9cda3VnB/

 

to tak jak by ktoś nadal mówił, że cele wodorkowe to było dno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swoją (w zasadzie darmową)  baterię z mini DVD podłączyłem do ESC i też działa. Na śmigle 8x4 kręci o 90% mocy i lekko się grzeje, potem tak jak by bateria wyłączała zasilanie w zabezpieczeniu przed spaleniem, gaśnie kontrolka na odb. Pod termokurczką wyczuwalna jest jakaś płytka chyba ''sterująca'' lub balanser, nie znam się na tym... Mam pomysł aby złączyć cele na krótko i wyprowadzić złączę balansera. Jeżeli to płytka w pakiecie wyłącza zasilanie (całkiem niebezpieczne) i po zrobieniu na krótko będzie działał  to zapowiada się w miarę dobry pakiet do trenerka. 

 

Edit. 

Takie coś 

post-14749-0-51892500-1416248805_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.