Skocz do zawartości

Nowo nabyty model spaliny


Zapi29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio udało mi sie zakupic model spalinki 240 cm rozpietosci od forumowego kolegi Pana Andrzeja68IX .Model lata naprawde wysmienicie i przewidywalnie. Jestem bardzo zadowolony z zakupu:). Bez problemu startuje z trawy.Jak bedzie kiedys chwila czasu to wrzuce wiecej fotek i jakis filmik trzeba nagrac. Narazie tylko jedno zdjecie podglądowe. Pozdrawiam;)

post-13570-0-47197500-1414944893_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się nie mylę to był mój model, zrobiłem go z planów telemastera powiększonych do 240 cm, skrzydła styropian, a cały model oklejony kolorową taśmą pakową i naprawy też wykonywane za pomocą tej taśmy.

Latałem nim na silniku RCGF 20cc, 

Film z lotu jest na YT

post-7444-0-00508800-1414951560.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to jest wlasnie ten model :)

 

jeśli się nie mylę to był mój model, zrobiłem go z planów telemastera powiększonych do 240 cm, skrzydła styropian, a cały model oklejony kolorową taśmą pakową i naprawy też wykonywane za pomocą tej taśmy.

Latałem nim na silniku RCGF 20cc,

Film z lotu jest na YT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem jaki to silnik ale z jakiejs podkaszark . śmigło ma zalozone 16*8 nie ma zadnych oznaczen zeby sprawdzic..Serwa Emax fs 3001. Model lata naprawde wyśmienicie jest idealnie wywazony lata jak po sznurku.Mam nadzieje ze dlugo mi posłuzy i nie bede miał nim zadnej kraksy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No powiem ci ze zastrzały duzo daja jakby nie one skrzydła by nie wytrzymały i pewnie by sie zlozyly a sznureczki tez duzo daja usztywniaja cały statecznik poziomy .Do samolotu dorobiłem takze przednie kólko poniewaz samolocik w czasie startu z trawy miał skłonnosc do przewracania sie na przod i niestety raz złamałem śmigło . 

post-13570-0-61701500-1415981208_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokonałeś tego problemu. Zanim nauczysz się nim lądować na przeciągnięciu, żeby przez przednie koło nie było kapotażu, kilka śmigieł się złamie. Miałem Pipera Cheeroke na ASP FS 10ccm i zanim Nauczyłem się poprawnie lądować na trawie to kilka litrów paliwa spaliłem. W twoim przypadku pomogło by przeniesienie głównego podwozia bliżej natarcia skrzydła lub nawet przed nie, zależy od możliwości. Im dalej przed SC podwozie tym bezpieczniejsze lądowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze przesuniecie podwozia do przodu ulatwiło by ladowanie i nie potrzebne by bylo przednie kolko bo model by sie tak nie przewracał na przod niestety musialbym wnetrze spalinki przerabiac bo tam gdzie jest obecnie podwozie sa porobione wzmocnienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.