Skocz do zawartości

Kondensator na zasilaniu. Dobranie wielkości.


bart07

Rekomendowane odpowiedzi

A tak, jedno "zero" na końcu robi różnicę :)

Jednak przy tych wymiarach jak na foto, to nie jestem pewien czy nie popełniono błędu w oznaczeniu.


EDIT

miałbym jednak wątpliwości co do tych kondensatorów  http://lampson.en.ecplaza.net/super-capacitor-2-5v-80f--265396-1940149.html :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli się machnac bo gabarytowo są za male. Mam 30.000 uF i mam porównanie .. Jest niewiele mniejszy od niedużego dezodorantu.

 

Sprawdziłem "ofertę produkcyjną" tej firmy, podają że są to kondensatory 80F (!) przy napięcieu 2,5V (!)

Jeśli w HK jest to 6 szt. i podają napięcie dopuszczalne  do 15V, to cóż.... połączyli te kondensatory w szereg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Kamyczek_RC

Może ja wam koledzy wyłożę lekko temat ze strony elektronika . Kondensator owszem filtruje i pozwala na szybkie przekazanie energii w nim zgromadzonej jednak krzywa rozładowania i krzywa ładowania są bardzo podobne czego efektem jest to że gdy napięcie już spadnie i kondensator się rozładuje napięcie w układzie będzie rosło po stałej ładowania kondensatora i tu jest zonk bo jak napięcie rośnie 3 sekundy to 3 sekundy wstają serwa i odbiornik więc model leci sobie sam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Kamyczek_RC

Wiesz jak się kończą takie założenia ? Dziurą w ziemi . Jak moje akumulatory w modelu nie potrafiły sprostać obciążeniu i napięcie z 6 zjechało na 3,8V ich miejsce zajął  2SLIPO  z 6A układem BEC i teraz napięcie spada o 0,1V z 6,0 na 5,9V i jest gitara . Kondensatorek to sobie można wsadzić do układu oświetleni jak dioda led czy żarówka nie świeci światłem ciągłym i przygasa do serwomechanizmów musisz mieć zapas bo czasem trzeba zrobić nie jeden a dwa zakręty a 3 sekundy restartu to wycieczka po śmieci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.