Skocz do zawartości

Gimbal z GoPro + kamera FPV - jak to rozwiązać?


Mig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Myślę nad sposobem przymocowania kamery płytkowej FPV do gimbala z kamerą GoPro. To, na czym mi zależy to przede wszystkim "widzieć" to samo co nagrywa kamera na gimbalu, dlatego montaż kamerki na sztywno do konstrukcji koptera odpada, podobnie jak na osobnym pantilt. Mam już pewien pomysł w trakcie realizacji, ale być może ktoś ma już sprawdzony mechanizm/montaż tego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz GoPro, to po co Ci kamera płytkowa ? Wystarczy że podepniesz GoPro do nadajnika. Zdecydowanie lepsza jakość obrazu, i z pewnością zapomnisz o kamerze płytkowej do FPV :)

 

Zawsze wolałem mieć dwa osobne źródła do nagrywania i do obserwacji. Nie próbowałem używać GoPro jako FPV, bo i tak do odbioru używam małego gównianego monitorka. Ale skoro już temat został poruszony, to można podczas używania GoPro jako kamery FPV jednocześnie nagrywać nią filmy (w najwyższej rozdzielczości i ilości klatek) i używać wbudowanego WiFi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej. WiFi polecam wyłączyć, opóźnienie sygnału jest dość spore.

 

A jak z baterią GoPro? - już przy zwykłym nagrywaniu kamera zżera prąd w zastraszającym tempie, czy transmisja A/V jakoś wpływa na dodatkowe skrócenie czasu użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód AV do GoPro ma zazwyczaj także wejście do podłączenia zasilania +5V, więc podłączasz to sobie pod wewnętrzny obwód 5V w modelu.

 

nIj7zc1.jpg

 

OK, wielkie dzięki za podpowiedź takiego rozwiązania. Wydaje się być faktycznie lepsze przynajmniej pod kopter z gimbalem. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taki drobiazg do samego przewodu AV dla GoPro: jeśli masz gimbal DJI - nie będzie miało to znaczenia, ale jeśli masz Tarot T2-D lub podobny, koniecznie wybierz przewód ze złączem kątowym bo nie zmieścisz go w mocowaniu gimbala.

 

Dzięki, właśnie rozglądałem się za tymi kablami i faktycznie przy Tarot T-2D, który mam nie będzie innej opcji upchnięcia tam kabla jak tylko z kątową wtyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie zdziw się jak Ci nagle w locie padnie obraz. Po za tym jak Ty chcesz dobrze tym copterem sterować jak będziesz miał kamerkę na gimbalu?? Zero czucia modelu. Proponuję takie coś jak video switcher. Możesz mieć obraz i z kamerki płytkowej ( która zawsze będzie lepsza od gopro czy tam mobiusa pod fpv ) i z gopro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziw się jak Ci nagle w locie padnie obraz. Po za tym jak Ty chcesz dobrze tym copterem sterować jak będziesz miał kamerkę na gimbalu?? Zero czucia modelu. Proponuję takie coś jak video switcher. Możesz mieć obraz i z kamerki płytkowej ( która zawsze będzie lepsza od gopro czy tam mobiusa pod fpv ) i z gopro.

 

W którym przypadku miałby mi nagle obraz paść? Jeśli chodzi o sterowanie kopterem z FPV na gimbalu to nie widzę akurat problemu, gimbal mam 2-osiowy więc w płaszczyźnie poziomej się nie obraca (zawsze widok tam gdzie przód koptera), więc ewentualny ruch byłby góra-dół, a w stabilizacji obrazu widzę jedynie korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziw się jak Ci nagle w locie padnie obraz. Po za tym jak Ty chcesz dobrze tym copterem sterować jak będziesz miał kamerkę na gimbalu?? Zero czucia modelu. Proponuję takie coś jak video switcher. Możesz mieć obraz i z kamerki płytkowej ( która zawsze będzie lepsza od gopro czy tam mobiusa pod fpv ) i z gopro.

 

I to jest jedyne słuszne rozwiązanie, przerobiłem osobiście :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.