Skocz do zawartości

urządzenie doświadczalne na fizykę.


slimas

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na coś takiego rodem z Powrotu do przyszłości:

post-4159-0-11142100-1416301224_thumb.jpg

Myślę że rysunek wszystko obrazuje .Na podstawie są magnesy na deskorolce też,są one zwrócone do siebie tymi samymi biegunami .teoretycznie powinno działać ,a co wy o tym myślicie?jeżeli chodzi o wymiary to deskorolka powinna mieć ok 6cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnesy mają N i S :D Próbowaliśmy coś takiego z geomagnetyków. W pewnym momencie zaczyna być problem z magnesami w podstawie. Nie dadzą się ot tak ustawiać. Generują silne pole magnetyczne i odpychają się wzajemnie. Do tego nie deskorolka, a dysk. Inaczej od razu odwraca na plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie powinno działać 

praktycznie nie ma prawa ;) zagadnienie jest trudniejsze niż się wydaje. To już może lepiej zrobić lewitator magnetyczny?

 

P.S: gdybyś miał dostęp do ciekłego azotu to mógłbyś zademonstrować prawdziwą lewitacje. Mocno schłodzony magnes neodymowy potrafi lewitować nad drugim magnesem. Jest zablokowany w przestrzeni. Możesz go dowolnie ustawić i pozostaje on w tej pozycji. Zapewne każdy to już widział na yt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fizykę bardzo efektowny jest pokaz oddawania energii podczas rozprężania na przykładzie produkcji suchego lodu. Bez problemu wypożyczysz gaśnicę śniegową w punkcie ich nabijania. Huk, dym i biały śnieg do gęstej szmaty. Na końcu można zaserwować dymiące drinki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze zaprzeczenie praw fizyki jest zbudowanie równi pochyłej  z dwóch listewek ułożonych pod kątem i "walec" sklejony z dwóch stożków.

Odpowiednio ułożony sam "jedzie do góry" dostałem za to pionę z fizy na koniec roku (chyba jedyną w moim życiu).

Muszę trochę wytężyć łepetynę to sobie przypomnę jeszcze parę takich "chwytów pod publikę" z fizyki.

Gdyby to była chemia to byśmy podziałali szerzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem wyboru zrobię silnik stirlinga jego budowa nie jest skomplikowana więc nie powinienem mieć żadnego problemu,Efekt końcowy pokaże w tym temacie może komuś w przyszłości się przyda.

W sieci jest pokazanych dużo modeli z silnikami Stirlinga, polecam tą stronę myfordboy blog and online resources. Jest tam opisana budowa i są dostępne plany silnika LTD Stirling i E Z Stirling. Sam kiedyś z ciekawości wykonałem w/w silniki.

 

http://vimeo.com/72173644 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.