Skocz do zawartości

Kto lata na 2,4GHz???


Slawek_9000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Futaba ma max. 12 kanałów proporcjonalnych+2 przełączające czyli prawie 14 :D to wiem na pewno.

W odbiornikach Futaby nie da się przebierać w dodatku jeden trochę sknocili :D

Chodzi mi o R6014FS o ile dobrze zrozumiałem jest w nim obniżone napięcie sygnału sterującego do serwa co objawia się tym że nie wszystkie serwa pracują z tym odbiornikiem.

Dokładnie to nie na wszystkich dostępnych kanałach odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futabę od jakiegoś czasu oferują w www.modele.sklep.pl ale rzeczywiście odbiorniki choć lekkie są dość spore np. 42x28x9,5 i drogie: Futaba - R-6014 FS 2,4 GHZ FASST 595 PLN, Futaba - R-603 FS 2,4 GHZ FHSS 346 PLN, Futaba - R-608 FS 2,4 GHZ FASST 419 PLN, Futaba - R-617 FS 2,4 GHZ FASST(7ch) 279 PLN. Nadajnik 2,4GHz chciałbym zakupić jako drugi po 35MHz wyłącznie dlatego, że zdarza mi się latać w rejonach, gdzie są zakłócenia. Jako główny nadal będzie 35MHz przynajmniej do jego śmierci technicznej.

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już piszę list do Św. Mikołaja o kopertę z wkładką, bo wielce interesującą wydaje się być szykowana premiera modułu i odbiorników Jeti Duplex i chyba z wszystkich oferowanych systemów 2.4 GHz na rynku, tę będę chciał zakupić.

Trochę szczegółów jest tu:

http://jetimodel.com/eng/hlavnien.htm

 

Ceny (na razie chyba orientacyjne, bo nigdzie nie znalazłem oficjalnego cennika):

4-o kanałowy odbiornik - 1290Kč

6-o kanałowy - 1590Kč

8-o kanałowy - 1890Kč

 

Universal module to the transmitter antennas, including (TU) - 1999Kč!

Module exchange for FUTABA, HITEC (TF) - 2290Kč

Module exchange for Graupner (TG) - 2290Kč

Programmer JETI BOX - 690Kč

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda , że go nie posłuchałes bo jesteś w błędzie

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=118762#118762

 

Drogi kolego. Ja rowniez zajmuje sie sieciami WIFI i wciaz podtrzymuje to ze dane ustawienie jest najbardziej OPTYMALNE.

 

Policz to jeszcze raz dla 30 stopni ktore podales. Ustaw antene tak by nie trzeba zmieniac jej polozenia gdy model przelatuje od 10m do 500m wysokosci i znajduje sie 200m od Ciebie, bez zadnych wygibasow i podnoszenia nadajnika. Z ustawieniem anteny bokiem mam do dyspozycji 60 stopni w poziomie i pelny zasieg w pionie. Obracam sie oczywiscie jak kazdy normalny modelarz w miare prosto w stosunku do modelu wiec 60 stopni w poziomie zupelnie mi wystarczy. Anten odbiornika nie licze bo to dwie sztuki po 2dbi wiec daja pelny zasieg przy dobrym ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Dzięki za długi i pouczający wątek. Dowiedziałem się o plusach i minusach. Jako że moja zabytkowa aparatura (mam dwie SIMPROP) zakupiona z modelami na allegro nie działa prawidłowo powyżej 10m zasięgu i tak musiałem zakupić nową. Po Waszej dyskusji doszedłem do wniosku iż 2,4 GHz. Wybrałem Futabę z prozaicznego powodu gdyż kolega z lotniska na Celulozy tez zakupił takową a ja mam nadzieję , że mnie trochę pouczy kablem trener - uczeń... (marzenie początkującego...). Dziś wieczorem otwieram paczkę z aparaturą i wtedy dopiero zaczną się pytania...

 

pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i najwazniejsza cecha ktora moim zdaniem deklasuje wszystkie inne, zreszta chyba juz pisalem ze tego brakuje kazdemu dotychczasowemu systemowi.

 

Wbudowany w moduly nadawcze alarm, wlaczany sygnalem z odbiornika, informuje o niebezpiecznych sytuacjach (slaby sygnal, niski poziom baterii zasilajcej odbiornik itp.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeczytałem dość wnikliwie całą informację zawartą w tym wątku. Zakupiłem aparaturę Futabę 6EX 2,4GHz i jak na razie nie miałem z nią problemów. Dziś jednak spotkałem grono zwolenników 35MHz. Podobno widzieli testy , gdzie na laptopie wyświetlana była informacja o odbieranym sygnale. Podczas manewrów , gdy model "przykrył" anteny ogonem sygnał zanikł. Podobno za kępą drzew też sygnał zanika. A podobno nieraz im się zdarza latać za kępą drzew.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej kępy drzew to może być prawda. Kto jednak lata za drzewami :crazy:? A może za domami też latają?

"Przykrywanie" sygnału przez ogon modelu to bzdura (chyba, że blachą kryty :lol:). Tu prawdopodobną przyczyną było złe rozmieszczenie anten. Dwa dipole można ustawić tak, aby nie było martwych stref.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.