awot Opublikowano 5 Grudnia 2014 Opublikowano 5 Grudnia 2014 Witam. Wiem, że nie powinno się rozpoczynać nowych modeli zanim nie skończy się tego co już rozpoczęte. Syn jednak tak bardzo prosił mówiąc "Tato, weźmy się i zrób model Rycerza", że uległem pokusie. To mój pierwszy model w tej kategorii więc proszę o wyrozumiałość. Mam świadomość, że moja robota daleka jest od standardów ale zawsze mogę to zwalić na syna ;-) Model jest powiększoną wersją gumówki, której plany znalazłem w sieci i będzie miał napęd elektryczny. W oto efekt mojej dotychczasowej pracy. Rafał.
modelarz115 Opublikowano 5 Grudnia 2014 Opublikowano 5 Grudnia 2014 Boston to piękne miasto, życzę aby model też taki wyszedł a i gdzie tam robota daleka od standardów... ładnie czysto wychodzi (jak dotąd )
Emhyrion Opublikowano 5 Grudnia 2014 Opublikowano 5 Grudnia 2014 Pewnie jakoś tak: http://www.outerzone.co.uk/images/thumbs/models/3618.jpg
TeBe Opublikowano 5 Grudnia 2014 Opublikowano 5 Grudnia 2014 Chyba tak: http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=3618
awot Opublikowano 5 Grudnia 2014 Autor Opublikowano 5 Grudnia 2014 To ten model. Faktycznie mogłem pokazać jak powinien wyglądać po sklejeniu. Rafał.
awot Opublikowano 7 Grudnia 2014 Autor Opublikowano 7 Grudnia 2014 Pogrzebałem dziś przy modelu, spiąłem do końca kratownice kadłuba, zrobiłem półkę pod serwa, podwozie i "skrzynkę" do której będą mocowane skrzydła. Statecznik pionowy jest na razie tylko wciśnięty na swoje miejsce. Niedługo będzie można zacząć oklejanie japonką co mnie trochę przeraża bo nigdy tego jeszcze nie robiłem. Kadłub Podwozie Mam pewien problem, otóż z planów nie wynika jaki powinien być wznios skrzydeł. Czy nacie jakieś sugestie? Rafał
TeBe Opublikowano 7 Grudnia 2014 Opublikowano 7 Grudnia 2014 Jeśli mogę coś zasugerować. Przed oklejaniem zagruntuj konstrukcję caponem (nie nitrocellonem). Jeśli nie masz caponu, to mocno rozcieńczonym nitrocellonem. Jaką gramaturę ma Twoja japonka?
TeBe Opublikowano 7 Grudnia 2014 Opublikowano 7 Grudnia 2014 To ta najgrubsza. Nie chcesz cieńszej? Mam trochę zapasu :-)
awot Opublikowano 9 Grudnia 2014 Autor Opublikowano 9 Grudnia 2014 Tomasz, dzięki za pomoc. Tymczasem dwa nowe zdjęcia z budowy. Przygotowałem skrzydła do montażu, na razie są tylko spięte klamrami więc nie trzyma to prawidłowej geometrii. Ale przynajmniej całość zaczyna już przypominać samolot. Rafał.
Elkojote Opublikowano 9 Grudnia 2014 Opublikowano 9 Grudnia 2014 Szykuje się kolejny HIT po Magnum ??? Też będzie sam latać ??
awot Opublikowano 9 Grudnia 2014 Autor Opublikowano 9 Grudnia 2014 Czy będzie sam latał jeszcze nie wiem. Mam nadzieję, że tak bo moje umiejętności w pilotowaniu są słabe, zatem wszystko w rękach (a raczej w skrzydłach) modelu Rafał.
Intermodel Opublikowano 9 Grudnia 2014 Opublikowano 9 Grudnia 2014 Nowe latadełko budujesz ? co do twojego latania nie bądź taki skromny widziałem co potrafisz jak co to dasz synowi do oblatania
awot Opublikowano 10 Grudnia 2014 Autor Opublikowano 10 Grudnia 2014 Tak mnie jakoś naszło Stasiu i postanowiłem spróbować swoich sił w modelach klasycznych. Jak na razie bardzo mi się podoba. Dziś zaryzykowałem spotkanie z papierem japońskim. Najpierw sporo czytania i oglądania w sieci a w końcu męska decyzja. Postanowiłem sprawdzić też możliwości druku na japonce i tu niestety moja drukarka spłatała mi figla. Najpierw nie bardzo chciała podjąć współpracę a gdy już zaczęła drukować to na czerwonym kolorze pojawiły się dziwne zabrudzenia. Postanowiłem przejść nad tym do porządku dziennego i nie drukować kolejnego arkusza. Zabrałem się za oklejanie. Oto pierwszy przyklejony fragment japonki. A tak wygląda oklejony statecznik pionowy i ster kierunku. Jak się uda to spróbuję jeszcze pocelonowwać te elementy i przymocować do deski. Na koniec podziękowania dla TeBe za podpowiedzi i film instruktażowy, który znalazłem w innym wątku. Rafał.
awot Opublikowano 11 Grudnia 2014 Autor Opublikowano 11 Grudnia 2014 Stateczniki po celonowaniu, samozadowolenie umiarkowane. W najniższym polu steru kierunku skleiły się ze sobą obydwie strony japonki i poszycie jest zapadnięte. Statecznik pionowy też nie robi szału ale to moje pierwsze zmagania z tą technologią. Zrobiłem też przymiarkę silnika, zastanawiam się czy nie zamontować go za wręgą. Rafał. Uzupełnienie. Model jest powiększony w stosunku do planów i będzie miał ok 77 cm rozpiętości i 67 cm długości.
Elkojote Opublikowano 11 Grudnia 2014 Opublikowano 11 Grudnia 2014 A jakie rozmiary ma maszyna ? nic znajomego nie leży obok żeby porównać a chyba nie taki malutki bedzie ...
awot Opublikowano 12 Grudnia 2014 Autor Opublikowano 12 Grudnia 2014 Denerwowało mnie to sklejone poszycie na sterze kierunku. Trochę pogłówkowałem i wpadłem na pomysł, który skonsultowałem z TeBe. Stwierdził, że to może zadziałać. Zmoczyłem poszycie rozpuszczalnikiem nitro i przez igłę i strzykawkę podałem sprężone powietrze. Po kilku próbach udało się. Może komuś jeszcze taki patent się kiedyś przyda. Rafał.
awot Opublikowano 18 Grudnia 2014 Autor Opublikowano 18 Grudnia 2014 Zabrałem się za pokrywanie skrzydeł. Zacząłem od dolnej powierzchni . Wyszło jak widać Pojawiły się paskudne białe plamy. Gdzieś czytałem, że to od wilgoci ale nie mam pojęcia skąd miałaby się wziąć. Pędzel czyszczę w rozpuszczalniku i z wodą żadnego kontaktu nie ma. A teraz najgorsze, ludzi o słabych nerwach proszę o wyłączenie monitorów. Niektóre pola wyszły całkiem dobrze. Ale są też takie, która wyglądają jak bym zamiast papieru japońskiego używał rybiego pęcherza Co zrobić z tymi białymi śladami i tym pomarszczonym poszyciem? Rafał.
TeBe Opublikowano 18 Grudnia 2014 Opublikowano 18 Grudnia 2014 Czy ty na pewno malujesz czystym nitrocellonem? I jakiego rozpuszczalnika używasz?
Rekomendowane odpowiedzi