Skocz do zawartości

Elektronika modelu. Co? Z czym? I gdzie???


mlody25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na oku kilka sprzętów RC dokładniej elektroniki możecie mi powiedzieć czy wszytko bedzie pasowac? prosze tez o tańsze rzeczy jak cos wychwytacie oto moje propozycje

 

Dysponuje 108zł....

 

nadajnik: http://allegro.pl/item336388559_e_sky_ek2_0404_35_2_nadajnik_4_kan_z_opcja_trener.html

 

odbiornik: http://allegro.pl/item339399499_odbiornik_6_kanalow_35mhz_ek2_0420_esky_lodz.html albo też ten: http://www.4hobby.pl/product_info.php?info=p7833_Odbiornik-E-SKY-35-MHz--6-kana--w-.html

 

serva: http://www.4hobby.pl/product_info.php?info=p5254_Serwo-Tower-Pro-SG-51.html

 

silnika regulatora i akku nie wiem jak dobrać parametry więc prosze zebyście mi to znależli żeby miał silnik dobry ciąg (oczywoscie silnik ma byc bezszczotkowy) regiel z bec a akku myślałem 11,1v

 

Swoją drogą czy ktoś wie jaki jest zasięg miedzy nadajnikiem a danym odbiornikiem przyszukałem juz chyba wszystkie spisy i księgi i nic nie znalazłem prosze o pomoc :wink: Aha wyszło mi że bym kupił nadajnik z odbiornikiem i ćwiczył na symku az do momentu uzbierania pieniedzy na kolejne czesci a więc nie mówcie mi zeby poczekal i zbierał kase z góry dzięks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego postu ja wnioskuję że dysponujesz kwotą 108zł, zauważ że za te pieniądze kupisz tylko ten nadajnik z odbiornikiem(może braknąć) a jest to niska półka(mały zasięg), inna sprawa jeśli masz 108zł na silnik, regiel, acu-choć może być trudno coś za tyle znaleźć ,potrzebna jeszcze jest ładowarka i drobne elementy.

Napisz dokładniej na co masz te 108zł.

W opcji początkującego naprawdę minimum środków na ruszenie z lataniem to ok 350zł-ciężko zejść z tej ceny :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licz także 15zł na kwarce... bo bez tego nie wystartujesz

 

ja bym proponował zamówić coś na UH, sam czekam na paczkę (dzięki uprzejmości pewnego użytkownika)

 

tam masz za 20$ (45zł) dobry regiel z silnikiem i śmigłem, serwa po 3.65$ (8zł), pakiet li-pol 3s 20C 1600mah za coś koło 17$

 

a wysyłka do 500g 12$

 

 

co do zasięgu apki i odbiornika e-sky nikt nie wie jak jest naprawdę, ja niedlugo to przetestuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano - na Twoim miejscu nie spieszyłbym sie z oddawaniem gratis. Młody tylko pisze i pisze o elektronice, pyta o to i tamto ale jeszcze ani razu nie było nic na temat prac przy jego modelu. Pokaże nam zrobiony przez siebie lub kupiony model wtedy proponuję doradzać jak go wyposażyć. Jednak młody wybij sobie z głowy, że zrobisz to za kilkanascie zł. Aby rozpocząć prygodę z RC musisz mieć fundusze na ten cel, a znając życie najlepiej by było to żródło okresowych dochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano - na Twoim miejscu nie spieszyłbym sie z oddawaniem gratis.

Biorac pod uwage tempo wzrostu krawatu,moze go nawet nie zdazy dostac.

Popieram w pelni wypowiedz Fokkera.

Nawet na krawat trzeba sobie zapracowac :)

Poza tym kolega Mlody , jest za krotko z nami,by mogl zrobic oprocz zamieszania takze model.

 

Upss :oops: , wybaczcie OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już pisałem w jaki sposób młody może wejść w posiadanie tego radia.Teraz dałem obrazek by wiedział co to jest i jak wygląda.No i załączenie tego obrazka było próbą dla mnie czy potrafię to robić.Bo mam zamiar pochwalić się z postępów ze składania mojego trenerka:).Tak że oczekuję że młody trochę się wysili ponad to co tu widzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kolega Mlody , jest za krotko z nami,by mogl zrobic oprocz zamieszania takze model.

nie chcę szanownego moderatora obrażać ani zamieszania nie chciałem robić i za to was przepraszam ale Peter pisałeś mi w dziale o elektrykach że proponujesz mi zbudować sobie model i że kazdy z was coś takiego kiedyś przezywał a tu cos takiego??? Bez urazy ale dziwne to forum... ale jest super!! i tyle mi pomogliście i za to wam dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.