Skocz do zawartości

styrodurowe, styropianowe rdzenie zbieżne


Eryk Milocha

Rekomendowane odpowiedzi

 

 Nadal "fascynuje" mnie ta szczelina po drucie 0,2 mm.Programy uwzględniają średnice drutu i owszem. Ale taką wielką szczelinę ? Niesamowite co te komputery potrafią  !

I co ? Tak na bieżąco koryguje to urządzenie nadmiar prądu ? A może mierzy prąd przez drut i koryguje. Sam nie wiem co o tym myśleć. Wszystko co oglądałem tnie na mniejszej szczelinie a i sam nieskromnie powiem wycinałem z taką mini mini.

No ale CNC to nie CRD!

 

Szczelina nie jest problemem, bo można tak dobrać temperaturę i prędkość posuwu że stanie się zbliżona do średnicy kanthalu, jednak prędkość zwłaszcza przy wycinaniu gęstszych materiałów (np. styrodur) bardzo się obniży. Albo inaczej, wyobraź sobie że wycinasz rdzeń który chcesz pokryć np 5mm balsą wtedy przecież musi być on "chudszy" o 5mm i tu się spokojnie taka szczelina mieści.Generalnie szczelina musi być bo w tym urządzeniu drut nie ma styczności z materiałem w przeciwieństwie do wycinania ręcznego albo grawitacyjnego. Co do korygowania temperatury to po prostu regulujemy napięciem na zasilaniu.

 

 

hehehe dobre   podoba mi się to wasze zasądzanie  g.. na   na smierć .

 Do tego się nie odniosę, bo mi się nie chce!

Pozdrawiam

 

A dodam jeszcze że jeśli chodzi o styropian to można ciąć szybko łatwo i przyjemnie prawie żadnych problemów, schody zaczynają się przy styrodurze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak wycinacie drutem oporowym skrzydła zbieżne. Pomijam skalowanie na dwóch szablonach i przesuwanie ręczne. Czy jest jakiś patent na grawitacyjne wycinanie? 

W zależności od zbieżności płata (długość drutu) ,można wycinać skrzydła metodą  " promieniwą "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była opisywana - poszukaj - w skrócie jeden koniec drutu jest mocowany nieruchomo, a drugi jest prowadzony poprzez ślizganie się na dwóch szablonach, ustawionych prostopadle do promienia (drutu).

Metoda ma jedną wadę przy małej zbieżności potrzeba jest duużo miejsca i długi drut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zrobiłem wycinarkę CNC to próbowałem wycinać tą metodą. Nawet się sprawdzała i miała ważną dla mnie zaletę: do obsługi wystarczy jeden człowiek :)  Wada, tak jak napisał Stanisław, metoda ta wymaga długiego pokoju. I jeszcze taka uwaga: drut oporowy nie musi być na całej długości promienia, wystarczy ten końcowy odcinek tnący styropian, reszta może być ze zwykłej miedzianej linki. Nie trzeba wtedy stosować wysokich napięć.  Ja stosowałem jeden pełny szablon, który "objeżdżałem" dookoła jednym cięciem. Aha, i niezbędne jest zapoznanie się z twierdzeniem Talesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.