Skocz do zawartości

problem z GPS


pilot71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po podłączeniu gogli, i zestawu FPV w modelu do pakietu, wszystko przebiega prawidłowo:zapala się zielona dioda (POWER) w GPS-ie, w goglach wyświetlana jest prędkość łączenia się OSD z GPS-em, u mnie jest to 115,200 i od tego momentu zaczyna się problem. 

Nie ważne ile czasu czekam, 1,5 min, 5 min, 10 min; GPS nie łapie żadnej satelity. Z góry zaznaczam, że zestawu nie składałem (lutowałem) osobiście, ale jestem pewien, że osoba która to robiła niczego nie skopała bo się raczej na tym zna. Może pomyliłem jakieś wtyczki, i coś podłączyłem nie tam gdzie trzeba, sam już nie wiem. 

Na wszelki wypadek załączam fotkę , jak rozmieściłem wyposażenie w modelu. 

 

ps: latam na niewielkiej przestrzeni, ponieważ ogranicza mnie pojemność pakietu w modelu i zasięg nadajnika tj. około 500 m. ale mimo wszystko chciałbym mieć te podstawowe parametry wyświetlane w goglach, z góry dziękuję za pomoc

post-6922-0-61831400-1418570084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam


Pytanie trochę z innej beczki, czy ktoś z Was bawił się ze ścieżka GPS 3D?


Logi Taranisa wypluwają dane, np:


GPS Date GPS Time Long Lat GPS Alt 2015-03-01 08:14:02 2215.6204E 5225.7312N  295.80


Jak robię przez GPSBabel mam tylko płaski plik bez wysykości kml do wyświetlania np google earth


 


Przykład ścieżki przestrzennej:


https://drive.google.com/open?id=0B5ZzDWh_Jr5HRjRjbGs4aDBDbTA&authuser=0


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.