Skocz do zawartości

Turnigy 9XR - Gaz 0%


danteforum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas programowania regulatora z pozycji aparatury coś poprzestawiałem...

Teraz silnik nie beepie. Regulator tak jakby w ogole nie reagował.

Jedyne beep jest gdy potwierdzam ustawienia kartą programującą.

Sprawdzałem już chyba wszystko, ale na innym forum ktoś powiedział, że może nie mam gazu na 0%.

Gdzie moge to sprawdzić w mojej aparaturze ?

 

Tak mi napiasł, ale nie mam pojecia gdzie tego szukac...

 

"Być może nie masz gazu na ZERO ! i nie mówię tu o drążku. Jakie masz radio ? jak ma opcję monitora to popatrz czy przy drążku w pozycji MIN. jest też taka "wartość" na monitorze. W ustawieniach aparatury rozróżniamy 3 stany -100 , 0 , +100 co w przypadku "gazu" daje 0 do 100%"

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) W ustawieniach aparatury rozróżniamy 3 stany -100 , 0 , +100 co w przypadku "gazu" daje 0 do 100%"

(...)

 

ESC zazwyczaj "umieją" zapamiętywać zakres Thr podczas konfiguracji na podstawie ustawień w aparaturze.

 

Podręcznik wideo masz tu

https://www.youtube.com/watch?v=2HIVAl8TBT0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie piszczy to buba bo gdyby był jakiś gaz zadany czy to w ustawieniach aparatury czy na trymerze to powinna coś popikać i wprowadzić się w tryb programowania a bez gazu gdyby regulator już był jakoś zaprogramowany powinna odegrać się melodyjka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie pierwszy taki przypadek z Redox'ami. Przypuszczam, że firmware przełącza się na tryb upload, stąd taki efekt.

Pomoże zwrócenie regulatora i wymiana na nowy, ale nie ma żadnej gwarancji że nie stanie się to ponownie.

Albo, wymiana firmware'u co będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. http://wiki.openpilot.org/display/Doc/Flashing+Instructions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.