Skocz do zawartości

Luzujące się śruby.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam auto Dirt Warrior sport firmy Carson.Po każdej jeździe muszę przykręcać niektóre śruby. Jest to strasznie denerwujące i pytanie do was znacie może jakiś sposób na to żeby się nie odkręcały? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Robert -klej do gwintów zda wzorowo egzamin.

Kup raczej średni aby była mozliwosć ewent. odkręcenia.

W dobrej cenie jest tu ,po sklepach ceny są raczej nienormalne ;) ...

http://abc-rc.pl/p/144/1557/klej-do-srub-anaerobowy-joker-10g--kleje-rozne-chemia-modelarska.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj go głęboko na gwint, jeżeli wkręcasz metal-metal (z plastikiem chyba i tak nie działa, u mnie loctite nie trzymał) to daj go tylko przy łbie. Głównie chodzi o to, że jak tak będzie trzymało to nie ma potrzeby dawania dalej i większej ilości a te kleje puszczają (nie wiem czy wszystkie) przy wyższej temperaturze - za jakiś czas jakby nie chciała puścić to wystarczy, że włożysz grot lutownicy do łebka śruby i chwilę pogrzejesz, wielokrotnie robiłem tak przy śmigłowcu (który kupiłem używany i wymagał rozmontowania i ponownego złożenia po swojemu). Jak nawalisz kleju za głęboko to nawet nie będzie jak tego zagrzać żeby odkręcić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości wypadków wystarczy klej nałożyć raz, i nawet po odkręceniu śruby/nakrętki na gwincie pozostaje powłoka która bardzo skutecznie uniemożliwia rozkręcenie sie gwintów.Na piastę od śmigła nałożyłem klej jakieś pół roku temu ,i w międzyczasie śmigło zmieniałem kilkakrotnie.Kleju nie nakładałem  ponownie bo nie ma takiej potrzeby,do wkręcenia nakrętki potrzeba sporej siły,coś jakby nakrętka była samokontrująca

 

edit

 

tak naprawdę to nie jest klej tylko rodzaj uszczelniacza,niczego skleić tym się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.