Skocz do zawartości

Łączenie połówek skrzydeł


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

 

No faktycznie, tylko te zdjęcia troszkę takie dziwne... moje były (i są) białe.

Kupowałem w Espricie, ale made in cz :D

Trzeba by dopytać w Nastiku, czy to te same.

Wracając do tematu jest jeszcze jedno rozwiązanie które planuje zastosować w swoim Foxie (4m) z "drugiej ręki".

http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=6846

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łączniki ze sklepu Nastik - są białe, produkcji TOP MODEL - właśnie do mnie przyjechały  :)

Jeśli to te same to wychodzi taniej.

 

Waga łączników metalowych:

 

Krótszy 46,8 g.

Dłuższy 64,6 g.

 

Przy dłuższym łączniku dobrałem końcówki z gniazd kłowych - niestety w moim przypadku oryginalne gdzieś zginęły :)

post-9368-0-49124300-1420744632_thumb.jpg

post-9368-0-24119400-1420744638_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja bym proponowal stare sprawdzone rozwiazanie czyli mocowanie na lini tylnego dzwigara skrzydla zrealizowane nakredka klowa w skrzydle i sruba od strony kadluba, jak bedzie to M4 i wyzej mozna znalezc sruby nylonowe z uchwytem np taka:

 Sruba-plastikowa-M4x30-z-uchwytem.9536.j

 

0_0_productGfx_1d5eaf371f8e134e731aa6d9b

jezeli w tym miejscu w kadlubie jest tylko balsa to trzeba nakleic od srodka male wzmocnienie z cienkiej sklejki 0,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak model jest kryty folią, lub innym trwałym poszyciem, to niezależnie od innych patentów używam miękkiej taśmy izolacyjnej. Tania, dostępna w kolorze pokrycia (lub innym pasującym) łatwo się nakleja i łatwo odchodzi. Dodatkowo jest w pudle i można szybko zrobić proste naprawy na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem właśnie łączenie za pomocą nakrętek pazurkowych i śrubek, działa jak należy, muszę tylko w jednym miejscu wkleić kawałeczek balsy. Bartku, u mnie taśma się nie sprawdzi, po powierzchnie skrzydła i kadłuba są do siebie prostopadłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem w SW. Jako że uwielbiam szybkie patenty z tego co mam pod ręką, to wkleiłem w skrzydło wzmocnienie w postaci rurki (aby nie zmasakrować balsy), w kadłub tunele ze słomki i całość ściągam opaską ziiip (tryt czy jak to zwą). Do demontażu opaskę rozcinam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.